Film Argo se stal vítězem Oscarů, ale nejvíce sošek má Pí a jeho život!

25.02.2013

Oscara za nejlepší film získal snímek, jehož tvůrce nebyl nominován v kategorii nejlepší režisér! Thriller Argo režiséra Bena Afflecka si odnesl také ceny za adaptovaný scénář a za střih, ale o jednu sošku navíc obdržel snímek Pí a jeho život, který natočil Ang Lee.

ang
Ang Lee přebírá Oscara jako nejlepší režisér!
Foto: Profimedia.cz


Oscara za nejlepší film vyhlásila prostřednictvím telemostu první dáma Michelle Obam a režisér Ben Affleck při převzetí ceny vyjádřil úctu Stevenu Spielbergovi, jehož Lincoln byl nejvážnějším kandidátem a měl nejvíce - dvanáct nominací.

Čtěte také

Co se týče počtu sošek, je vlastně vítězem letošního klání onen černý vzadu - tedy poetické vizuální drama Pí a jeho život, který dostal Oscara za kameru, za vizuální efekty a za hudbu, jejímž autorem je  Mychael Danna. Režisér filmu Ang Lee si pak převzal Oscara (už podruhé v životě!) za nejlepší režii.

Favorit cen - životopisné drama Lincoln - nakonec ostrouhal a zbyla na něj pouze cena za nejlepší mužský herecký výkon, kterou z rukou Meryl Streep přebral Daniel Day-Lewis (už potřetí!), a cena za nejlepší výpravu.Dle očekávání dostal Quentin Tarantino Oscara za nejlepší původní filmový scénář Nespoutaný Django (už podruhé!), zatímco Chris Terrio cenu za adaptovaný scénář k dramatu Argo.

Čtěte také

Rakouský herec Christoph Waltz, který si již podruhé odnesl cenu pro herce ve vedlejší roli za roli ve snímku Nespoutaný Django, může děkovat Quentinovi Tarantinovi za to, že ho před lety objevil pro Hollywood.

Také udílení v kategorii ženských hereckých výkonů dopadlo dle očekávání - v hlavní roli se vítězkou stala Jennifer Lawrence (Terapie láskou), která při cestě na pódium upadla, a ve vedlejší roli byla letos zvolena Anne Hathaway (Bídníci).Vyhlašování cen moderoval režisér a komik Seth MacFarlane, který večer zahájil - již tradičně - narážkami na nominované filmy a přítomné hollywoodské hvězdy. Nejvíce pak šokovala jeho píseň We saw your boobs (Viděli jsme vaše koziska), která "pojednávala" o herečkách, které ve filmech odhalily své přednosti.

VÝSLEDKY - OSCAR 2012

Nejlepší film: Argo

Nejlepší režie: Ang Lee (Pí a jeho život)

Nejlepší původní scénář: Quentin Tarantino (Nespoutaný Django)

Nejlepší adaptovaný scénář: Chris Terrio (Argo)

Nejlepší herečka v hlavní roli: Jennifer Lawrence (Terapie láskou)

Nejlepší herec v hlavní roli: Daniel Day-Lewis (Lincoln)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli: Anna Hathaway (Bídníci)

Nejlepší herec ve vedlejší roli: Christoph Waltz (Nespoutaný Django)

Nejlepší celovečerní animovaný film: Rebelka

Nejlepší krátký animovaný film: Papíry

Nejlepší krátkometrážní hraný film: Sophia a Richie

Nejlepší zahraniční film: Láska

Nejlepší píseň: Skyfall

Nejlepší hudba: Mychael Danna (Pí a jeho život)

Nejlepší kostýmy: Jacqueline Durran (Anna Karenina)

Nejlepší celovečerní dokument: Searching for Sugar Man

Nejlepší krátký dokument: Inocente

Nejlepší kamera: Claudio Miranda (Pí a jeho život)

Nejlepší střih: William Goldenberg (Argo)

Nejlepší výprava: Lincoln

Nejlepší vizuální efekty: Pí a jeho život

Nejlepší střih zvuku: 30 minut po půlnoci

Nejlepší mix zvuku: Bídníci

Nejlepší makeup: Bídníci

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ang Lee, Ben Affleck

Filmy:
Lincoln, Pí a jeho život, Skyfall, Terapie láskou, Láska, Nespoutaný Django, Bídníci, Argo

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, americké herečky, Zahraniční celebrity, americké celebrity, zahraniční herečky, zahraniční herci, Oscar, američtí herci, americké filmy, umělec, američtí režiséři, zahraniční režiséři, filmové ceny, nominace na Oscara, zahraniční filmaři, udílení Oscarů, Americká akademie filmových věd a umění, Oscar 2012, oscarové nominace, američtí filmaři, oscarové filmy, ceny Oscar, Oscar 2013, Ang Lee Oscar, Ben Affleck Oscar
TOPlist