Denzel Washington si vyzkouší Let nahoru a zase dolů!

22.02.2013

Dvojnásobný držitel Oscara si zahrál hlavní roli pilota v akčně-konverzačním dramatu! Snímek Let natočil slavný americký režisér Robert Zemeckis, který se tímto díle po třinácti letech vrací do hraného filmu!

let
Foto: Bontonfilm

Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky.

Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí.

Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem ...

Film vznikl na základě skutečné události a příběh připomíná událost z roku 2011, kdy kanadský kapitán Robert Piche klouzavým letem bezpečně přistál s Airbusem 330, kterému došlo palivo. Zachránil tak 306 pasažérů od jistého neštěstí. Přes noc se stal hrdinou, ale záhy poznal odvrácenou stranu slávy, a to když novináři odkryli jeho dlouho zapomenutou kriminální minulost a soukromý život.

Snímek natočil režisér Robert Zemeckis (62), který má pověst komerčně (Návrat do Budoucnosti I-III) i kriticky (Forrest Gump, Kontakt, Trosečník) úspěšného tvůrce. V posledních letech se však věnoval spíše produkci a režii animovaných filmů jako Polární expres, Beowulf a Vánoční koleda.

Let, který získal dvě nominace na Oscara, je jeho návratem do říše hraného filmu a hlavně velkou hereckou příležitostí pro Denzela Washingtona. Snímek sám podle mnohých vypadá jako padající letadlo - nejprve velkolepé napínavé drama, a pak pozvolný sestup v tuctový rodinný doják a soudní proces ...

Americké drama Let/Flight je v českých kinech k vidění od 21. února 2013.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kelly Reilly, Denzel Washington, Don Cheadle, Nadine Velazquez, Tamara Tunie, Melissa Leo

Filmy:
Let

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, Let foto, Let fotky, Let trailer, Let video, Let drama, Let premiéra, Let ukázka, Let film, Flight film, Flight trailer, Robert Zemeckis Let, Let thriller, Robert Zemeckis film, Robert Zemeckis režie, Denzel Washington Flight, Robert Zemeckis Flight
TOPlist