Cameron Diaz ukončila kariéru. Podívejte se na 7 filmů, ve kterých zazářila!

06.04.2018

Před pár dny postihla svět Hollywoodského filmu smutná zpráva. Jedna z jeho prominentních hereček po pětadvaceti letech ukončila svou hereckou kariéru. Jak už vám asi došlo z titulku, jde o sexbombu Cameron Diaz (45). Ta v rozhovoru pro Entertainment Weekly oznámila, že s hereckou kariérou nadobro končí. Žena, která byla časopisem Forbes v roce 2013 označena za nejlépe placenou herečku, končí se svým řemeslem.

Diaz jsme uvedli v březnovém žebříčku sedmi herců, kteří se nenápadně vytratili z Hollywoodu. Když jsme si všimli, jak dlouho herečka nenatočila žádný nový film, vůbec jsme netušili, jak blízko konci její kariéra skutečně je. Chceme jí proto vzdát hold a proto vám přinášíme seznam sedmi nejznámějších filmů Cameron Diaz.

7. Maska

Fantasy / Akční / Komedie / Krimi

USA, 1994, 101 min

Režie: Chuck Russell

Scénář: Mike Werb

Hrají: Jim Carrey, Peter Riegert, Cameron Diaz

Náš žebříček odstartujeme tam, kde začala i kariéra této kalifornské herečky. Maska, kde si Diaz zahrála po boku Jima Carreyho (56), byla totiž úplně prvním celovečerním Hollywoodským filmem, ve kterém si Diaz zahrála.

Ve filmu z roku 1994 hraje Tinu Carlyle, přítelkyni mafiánského bosse, se kterým se Jim Carrey v roli Stanleyho Ipkisse dostane do křížku. Stanley byl totiž po většinu svého života nešika a smolař, který se živil jako řadový účetní. Jednoho dne však objeví zvláštní masku, díky které získává superschopnosti. Ve chvíli kdy má masku na sobě se mu však kromě nových schopností mění i osobnost. Z ušlápnutého bojácného účetního se po nocích stává zábavný excentrický showman v zelené masce a žlutém oblečku.

Možná vás překvapí, že Cameron Diaz původně roli sexbomby Tiny Carlyle vůbec neměla dostat. Uvažovalo se totiž o tom, že by její roli měla dostat herečka Anna Nicole Smith. Diaz však krátce před natáčením ukončila svou modelingovou kariéru a na poslední chvíli byla připuštěna ke konkurzu, který s přehledem vyhrála.

6. Šest pohřbů a jedna svatba

Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1998, 97 min

Režie: Peter Berg

Scénář: Peter Berg

Hrají: Jon Favreau, Cameron Diaz, Christian Slater

Svatba je báječná věc. Své o tom ví i mladý pár Johna (Jon Favreau) a Laury (Cameron Diaz), který se do toho chystá tak zvaně praštit. Před svatbou je ale ještě potřeba uspořádat pořádnou rozlučku se svobodou. Tady se však věci začínají trochu zvrhávat.

Když píšeme trochu, možná to „trochu“ zlehčujeme. Konec konců smrt objednané striptérky asi není nic, co by se mělo brát na lehkou váhu. To ovšem v šílené komedii Šest pohřbů a jedna svatba neplatí. Tato náhodná smrt totiž odstartuje sérii absurdních událostí, které k jedné smrti přidávají další a další. Snaha o ututlání celé věci však vede k dalším a dalším konfliktům, a tak se z příjemné rozlučkové akce stává prakticky boj o přežití.

5. Zkažená úča

Komedie

USA, 2011, 92 min

Režie: Jake Kasdan

Scénář: Gene Stupnitsky, Lee Eisenberg

Hrají: Cameron Diaz, Lucy Punch, Jason Segel

Zkažená úča je film, jehož název mluví za vše. Diaz zde hraje učitelku, která se na toto povolání absolutně nehodí. Když už do vůbec školy přijde, je buď opilá, nebo zfetovaná. Svým žákům sprostě nadává a všem dává najevo, že ji tahle práce vážně otravuje. Zkrátka jako učitelka nejde svým žákům tím nejlepším příkladem.

To se ale změní, když potká nového suplujícího učitele, kterého hraje Justin Timberlake (37). Ten totiž pochází z bohaté rodiny a „nabrnknout si ho“ by znamenalo, že by tahle Zkažená úča už mohla s učitelskou profesí skončit. O jeho přízeň však musí bojovat se svou snaživou kolegyní, která jí nedá nic zadarmo.

Elizabeth v podání Cameron Diaz tak vymýšlí (a zároveň provádí) různé šílené plány, které jí mají dopomoci získat muže jejích snů. Většina těchto plánů však ani z daleka nedopadne tak, jak si představovala.

4. Sex Tape

Romantický / Komedie

USA, 2014, 90 min

Režie: Jake Kasdan

Scénář: Kate Angelo, Jason Segel, Nicholas Stoller

Hrají: Cameron Diaz, Jason Segel, Rob Corddry

Snímek z roku 2014 je jedním z posledních, ve kterých Cameron Diaz hrála. Kvalitou se však bohužel blíží k těm nejhorším. Na ČSFD získal film 47 % a na serveru Metacritic.com má pouhých 36 %. Přesto jsme přesvědčeni, že by na tomhle seznamu měl být. Už jen kvůli tomu, že to byl pravděpodobně Sex Tape, který Diaz přesvědčil, že je čas ukončit svou hereckou kariéru.

Sexuální život Jaye (Jason Segel) a Annie (Cameron Diaz) je na bodě mrazu. Přestože se stále milují, nějak k sobě nemůžou najít romantickou cestu. Po deseti letech a dvou dětech potřebuje jejich vztah zkrátka nějak rozproudit. A tak Annie přijde s myšlenkou natočit si postelové video. Místo toho, aby však video hned smazali, jak měli původně v plánu, se jejich video odešle všem jejich přátelům a rodině.

Pár se proto pouští do zběsilé honby za uniklou nahrávkou ve snaze všechny kopie smazat. Kvůli moderním technologiím a internetové době je však jejich úkol mnohem složitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

3. Něco na té Mary je

Komedie / Romantický

USA, 1998, 114 min

Režie: Peter Farrelly, Bobby Farrelly

Scénář: Ed Decter, John J. Strauss, Peter Farrelly, Bobby Farrelly

Hrají: Cameron Diaz, Matt Dillon, Ben Stiller

Něco na té Mary je je film, který dal kráse Cameron Diaz skutečně zářit. Diaz zde vystupuje jako Mary, krasavice, po které „pálí“ snad každý chlap, který ji kdy v životě potkal. Jedním z těchto nešťastníků je i Ted, kterého ve filmu hraje Ben Stiller (52).

Ten se do Mary zamiloval už na střední. Přestože trpěl příšernou puberťáckou pletí a jeho vzhledu moc nepomáhala ani obrovská rovnátka, Mary ho požádala, jestli by s ní nešel na maturitní ples. Kromě rovnátek ale Ted trpí i neskutečnou smůlou. Po několika nezáviděníhodných trapasech, které se mu v předvečer plesu přihodily, se rozhodl, že se raději vypaří, než aby se musel Mary kdy znovu podívat do očí.

O třináct let později je však Ted stále v depresích z takhle zpackaného rande a rozhodne se proto Mary znovu vypátrat. Najme si proto soukromého detektiva, který Mary sice vypátrá, ale zamiluje se do ní sám. Tedovi proto „nakuká“ spoustu lží o tom, že má Mary čtyři děti a utápí se v dluzích a vlastním sádle. Ted se ale i tak rozhodně, že se s Mary setká, a když pak zjistí, že je jeho vysněná láska snad ještě krásnější než kdy dřív, zařekne se, že se pokusí jejich vztah obnovit.

2. Shrek

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 2001, 90 min

Režie: Vicky Jenson, Andrew Adamson

Scénář: Ted Elliott, Terry Rossio, Joe Stillman, Roger S.H. Schulman

Hrají: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz

V dalším filmu našeho seznamu poprvé nevyniká krása Hollywoodské herečky, nýbrž její humor. V animovaném Shrekovi totiž namluvila krásnou princeznu Fionu, která se však po nocích mění v ohyzdnou zlobryni.

Shrek je zelený zlobr, který si spokojeně žije ve svém domku uprostřed bažiny. Jeho idylka se však změní, když mu bažinu začnou osídlovat další pohádkové bytosti, které ze svých domovů vyhnal zlotřilý Lord Farquaad. Shrek se proto za Farquaadem vydá a ten mu nabídne, že když za něj vysvobodí krásnou princeznu Fionu, tak sežene pohádkovým bytostem nový domov, a Shrek si tak bude zase moci užívat samoty.

Po cestě za vysvobozením princezny se ke Shrekovi přidá ukecaný oslík, který svou tlamu nezavře, ani kdyby ho na nože brali. Společně se jim podaří Fionu vysvobodit ze spárů nebezpečné dračice, jenže po cestě k Farquaadovi se do sebe ohyzdný zlobr a krásná princezna zamilují, což situaci poněkud zkomplikuje.

1. Charlieho andílci

Akční / Komedie / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Německo, 2000, 98 min

Režie: McG

Scénář: Ryan Rowe, Ed Solomon, John August

Hrají: Cameron Diaz, Drew Barrymore, Lucy Liu

Co jiného jsme si mohli nechat na konec, než krásné a nebezpečné tajné agentky? Kdo jiný by měl seznam nejznámějších filmů Cameron Diaz uzavřít než její nejikoničtější role? Co jiného by to mělo být než právě Charlieho andílci?

Natalie, Dylan a Alex jsou tři špičkové agentky detektivní kanceláře záhadného Charlieho, kterého nikdo nikdy neviděl. Úkoly jim předává jejich spojka Bosley, kterého ve filmu hraje legendární komik Bill Murray (67). Teď ale agentky čeká asi nejtěžší úkol, kterému kdy čelily. Musí totiž vyšetřit podivný únos miliardáře a předejít tak katastrofě, která by mohla připravit o život i tisíce nevinných lidí.

Každá z agentek se od svých kolegyň něčím odlišuje. Každá z dívek se totiž specializuje na jiné odvětví vražedných dovedností. Ať už jde o bojová umění, střelné zbraně nebo výbušniny, tyhle sexbomby jsou dohromady skutečně nebezpečným komandem. Dvě věci je však přeci jen spojují – krása a brilantní inteligence. Budou jim však tyto vlastnosti stačit na odvrácení možné pohromy?

Náš seznam je hotov, ale teď nás zajímá, jaké jsou vaše oblíbené filmy této příliš brzy vysloužilé herečky? Viděli byste tady raději Vanilkové nebe, Gangy New Yorku nebo V kůži Johna Malkoviche? Neváhejte se s námi podělit v komentářích!

(tod)

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Cameron Diaz

Filmy:
Něco na té Mary je, Charlieho andílci, Maska, Shrek

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké hvězdy, americké herečky, Sexy herečky, hollywoodske herečky, sexbomby, slavné herečky, Cameron Diaz role, americké komedie, Hollywood, Cameron Diaz filmy, Zkažená úča, žebříčky, Cameron Diaz kariéra, Cameron Diaz konec kariéry, Entertainment Weekly, Cameron Diaz komedie, Sex Tape Cameron Diaz
TOPlist