Mark Wahlberg

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Zpěvák, model, producent, Rapper

Věk: 52 let

Datum narození: 5.06. 1971

Místo narození: USA, Massachusetts, Boston

Výška: 175 cm

Žánry: rap , 90-tá léta , eurodance

Hodnocení Mark Wahlberg

Přitažlivost
90% (19 hlasů) 4264.místo
Talent
90% (21 hlasů) 7007.místo
Inteligence
91% (17 hlasů) 5797.místo
Vtipnost
86% (17 hlasů) 8195.místo

Fotky Mark Wahlberg (430)

Mark Wahlberg nahé fotky (11)

Videoklipy Mark Wahlberg (7)

Písně Mark Wahlberg (12)

Všechny písně Mark Wahlberg (12) »

Životopis Mark Wahlberg Upravit životopis

Mark Robert Michael Wahlberg (* 5. červen 1971) je americký herec, bývalý rapper a producent. Na počátku své kariéry byl znám jako rapper Marky Mark.

Životopis

Osobní život

Narodil se nedaleko Bostonu jako nejmladší z devíti dětí. Jeho sourozenci se jmenují Arthur, Jim, Paul, Robert, Tracey, Michelle, Debbie a Donnie. Rodiče se rozvedli v roce 1982.

V mládí se Wahlberg dostal několikrát do problémů s policií. Vyvinul si vážnou závislost na kokainu a dalších drogách. V mládí měl také rasistické sklony - házel kamení po Afroameričanech. Později, pod vlivem PCP, útočil na Vietnamce - jednoho z nich zbil do bezvědomí a druhého trvale oslepil na jedno oko, zaútočil také na ochranku. Za tyto zločiny byl Wahlberg obviněn z pokusu o vraždu, odsouzen ke dvěma letům vězení, ze kterých si odseděl 45 dní.

Od roku 2001 žije s modelkou Rheaou Durham a společně mají tři děti - Ella Rae (nar. 2003), Michael (nar. 2006) a Brendan Joseph (nar. 2008).

Wahlberg je praktikující římský katolík a založil charitativní organizaci Mark Wahlberg Youth Foundation.

Hudební kariéra

Wahlberg se poprvé stal známým jako bratr Donnieho Wahlberga, člena boybandu New Kids on the Block. Ve třinácti letech se stal jedním z jejích členů, ale, protože se mu nelíbil tento styl hudby, kapelu opustil.

Wahlberg začal nahrávat ve skupině Marky Mark and the Funky Bunch, se kterou nahrál hit Good Vibrations, který se umístil na prvním místě v Billboard Hot 100 a získal platinovou desku. Následovalo několik dalších úspěšných hitů. Druhá deska ale již nebyla tak úspěšná. Wahlberg se pak chvíli zajímal o reggae se zpěvákem Princem Italem Joem.

Filmová kariéra

Svůj debut si odbyl v roce 1993 v televizním filmu The Substitute, na stříbrném plátně se poprvé objevil o rok později ve filmu Vzbuďte se, vojáci! s Dannym DeVito. Pozornost kritiky si vysloužil rolí Mickeyho ve filmu Basketbalový deník v roce 1995.

Pozitivní hodnocení získal za filmy Hříšné noci, Tři králové, Dokonalá bouře, Loupež po italsku a Čtyři bratři. Wahlberg měl původně hrát roli Linuse Caldwella ve filmu Dannyho parťáci, ale nahradil ho Matt Damon, se kterým si později zahrál ve filmu Skrytá identita. Měl hrát také původně s Joaquinem Phoenixem ve filmu Zkrocená hora, ale Wahlberg nechtěl hrát sexuální scény ve filmu, a tak jeho roli získal Jake Gyllenhaal, Phoenixe zase nahradil Heath Ledger.

Za již zmíněný film Martina Scorseseho Skrytá identita byl Wahlberg nominován na Oscara i Zlatý glóbus. S Phoenixem, se kterým měl hrát ve Zkrocené hoře, se objevil v roce 2007 ve filmu Noc patří nám. V roce 2008 se objevil ve filmu M. Night Shyamalana Stalo se. V roce 2009 ztvárnil roli otce ve filmu Petera Jacksona Pevné pouto.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Mark Wahlberg (20)

5 herců, kteří nenávidí vlastní filmy

15.09.2021 - Život v Hollywoodu si mnozí z nás idealizují, ale ani herci si často nežijí tak pohádkovým životem, jak by si přáli.

5 akčních filmů založených na skutečných událostech

18.02.2021 - Vysokorozpočtové akční filmy slouží jako vynikající únik od reality všedního dne.

TOP 5 filmů o speciálních jednotkách

07.06.2019 - Každý z nás má rád jiného akčního hrdinu, který dokáže vlastnoručně vyřešit téměř jakýkoliv problém.

5 nejokázalejších apokalyptických scén

04.05.2019 - Apokalyptické scény musejí splňovat dvě základní kritéria, aby diváky uhranuly.

5 nejlepších filmů s Jasonem Stathamem

09.04.2019 - Nedávno jsme vám přinesli článek o pěti nejlepších akčních snímcích Stevena Seagala (66) a dnes si posvítíme na jinou hvězdu akčních filmů

7 slavných muzikantů, kteří si vyzkoušeli herecké řemeslo

03.09.2018 - Každý se má držet toho, co mu jde nejlépe. To je známá věc. Občas ale není na škodu, zkusit zabrousit do jiného odvětví.

Všechny články o Mark Wahlberg (20) »
TOPlist