7 slavných herců, kteří si zahráli v hudebních klipech

11.07.2018

O tom, že se hollywoodští herci často objevují jako hlasy (i obličeje) v různých videohrách, jsme již psali. Věděli jste ale, že se také čas od času nějaká ta filmová hvězda objeví i v hudebních videoklipech slavných muzikantů? Možná vás dokonce překvapí jak často se různí herci „infiltrují“ do hudebního světa!

Showbiz vám proto nyní přináší sedm slavných herců, kteří zářili i v hudebních klipech. Navíc to ani nejsou žádné neznámé písničky, ale opravdové hity od slavných hudebníků. Schválně nám napište do komentářů, které z těchto písní znáte a u kolika z nich jste ještě před přečtením článku viděli i klip.

7. Rupert Grint – Ed Sheeran: Lego House

Britského herce Ruperta Grinta (29) budou nejlépe znát asi fanoušci Harryho Pottera. Grint v této sérii ztvárnil nejlepšího kamaráda hlavního hrdiny celé ságy. Jsou ale i tací, kteří Grinta nemají spojeného pouze s rolí Rona Weasleyho, ale například s filmem Nezřízená střela či snímkem Cherrybomb.

Grint však na veřejnosti často bývá „poznáván“ i z jiného důvodu. Lidé si ho kvůli jeho zrzavé kštici a jeho kulatému obličeji totiž často pletou se slavným písničkářem Edem Sheeranem (27). Celá situace kolem matení identit těchto dvou celebrit došla až tak daleko, že Sheeran Grintovi nabídl, jestli by si nechtěl zahrát v jeho videoklipu k písni Lego House.

Aby si oba tito umělci ze svých fanoušků vystřelili pořádně, tak Grint v klipu hraje jednoho z nadšenců do Sheerana, kterému se na okamžik podaří vydávat se za tohoto slavného písničkáře na jednom z jeho koncertů. Zkrátka, pokud jejich fanoušci nebyli zmatení doteď, po vydání klipu v roce 2011 se jim život rozhodně neusnadnil.

6. Tom Hanks – Carly Rae Jepsen: I Really Like You

Pokud vám Grint nepřišel jako dostatečně velká celebrita, co řeknete na takového Toma Hankse (61)? Ano, i představitel Trosečníka, Šifry mistra Leonarda či Příběhu hraček si zahrál v hudebním videu. V jeho případě jde o letní hit roku 2015, který nahrála kanadská zpěvačka Carly Rae Jepsen (32) a pojmenovala jej I Really Like You.

Tento klip sleduje běžný den slavného herce od jeho probuzení až do tradičního ukončení dne spontánním skupinovým tancem na ulici. Celé video je velmi zábavné a korunku tomu dává Hanksův projev, jelikož si během všech záběrů prozpěvuje Jepseninu píseň. V klipu to proto vypadá, že vysoký ženský hlas patří právě jemu. Pokud si tedy chcete zlepšit náladu, rozhodně si I Really Like You pusťte.

5. Ivan Trojan – Monkey Business: Up To Speed Now

Obsazování slavných herců do hudebních videoklipů však není pouze zahraničním trendem, protože můžete najít několik takových případů i na české scéně. Takovým příkladem za všechny může být píseň skupiny Monkey Business, kde si Matěj Ruppert (40) do klipu své písně Up To Speed Now pozval hned dva úspěšné herce a to Ivana Trojana (54) a Kristýnu Lišku Bokovou (36), kteří v něm hrají znuděné manžele.

Oba spolu žijí už delší dobu, a tak jim začínají vadit věci, které jim dříve přišly roztomilé. Když už se ale situace začne stávat neúnosnou, rozhodnou se postupně zdemolovat svůj byt a se stoupající absurdností jejich „řádění“ však klesá jejich vzájemná zášť. Následky jejich běsnění jsou opravdu zničující a v bytě tak nezůstane téměř nic vcelku. Klip Up To Speed Now  byl v navíc v roce 2013 oceněn prestižní cenou Anděl.

4. Scarlett Johansson – Justin Timberlake: What Goes Around

Jen s velkými obtížemi byste v Hollywoodu hledali atraktivnější umělce, než jsou Scarlett Johansson (33) a Justin Timberlake (37). Když se navíc tito dva přitažliví lidé spojí, tak může vzniknout něco naprosto bezkonkurenčního. Takovým případem je i videoklip k písni What Goes Around, do kterého si Timberlake tuto americkou krásku pozval.

V tomto téměř desetiminutovém videu divák může sledovat příběh milostného trojúhelníku mezi Scarlett, Justinem a jedním z jeho přátel. Když však celá věc takzvaně „praskne“, nemůže dopadnout jinak než tragickou smrtí jednoho z jeho protagonistů. O kterého z nich jde, se můžete dozvědět na konci videoklipu Timberlakeovy písně.

3. Christopher Walken – Fatboy Slim: Weapon Of Choice

Dokonce i taková herecká legenda jako je Christopher Walken (75) se nechala zlákat do natáčení hudebního videoklipu anglického DJ Fatboy Slima z roku 2001. Kontrast šarmantního herceelektronickou hudbou britského hudebníka je skutečně neopakovatelný a Walken v klipu písně Weapon Of Choice skutečně září.

Jediné, co herci stačí pro upoutání divákovy pozornosti, jsou neskutečně skvělé taneční kreace, na které je tento americký elegán pravděpodobně moc starý. Často ho v různých záběrech sice nahrazují profesionální tanečníci, ale celý klip je tak mistrně sestříhán dohromady, že si toho často ani nevšimnete.

2. Robin Williams – Bobby McFerrin: Don’t Worry Be Happy

Písničku jazzového zpěváka a dirigenta Boobyho McFerrina s názvem Don’t Worry Be Happy zná snad každý z nás. Její melodie je tak nakažlivá, že kdykoliv ji slyšíme, nemůžeme se jejích tónů zbavit hned několik dalších dnů. Proto se vám raději předem omlouváme za následující bod na našem seznamu.

I díky proslulosti této reggae písně má její klip na Youtube neuvěřitelných 92 milionů zhlédnutí a její popularita od roku 1988, kdy píseň vznikla, stále neklesá. Věděli jste ale, že i v klipu tohoto nezapomenutelného hitu hraje proslulý hollywoodský herec?

Kromě McFerrina a amerického komika Billa Irwina (68) si v klipu zahrál i další legendární bavič, kterým byl Robin Williams, jež však v roce 2014 bohužel spáchal sebevraždu. Za svého života však vykouzlil úsměvy na tvářích všech, kdo viděli jakýkoliv jeho film, jelikož do každého z nich vkládal velkou dávku svého osobitého humoru. Nejinak to je i v klipu k písni Don’t Worry Be Happy, který se skládá z několika kraťoučkých skečů, které tři pánové, kteří ve videu hrají, dali dohromady.

1. Angelina Jolie – Rolling Stones: Anybody Seen My Baby

Legendární Rolling Stones měli v Praze nedávno svůj nezapomenutelný koncert, a tak nám přišlo vhodné, dát jejich klip s proslulou hollywoodskou herečkou na první místo dnešního seznamu. Upřímně bychom ho tak nejspíš ohodnotili, i kdyby do České republiky v rámci svého turné s názvem No Filter Tour nezavítali.

V jejich klipu k písni Anybody Seen My Baby si totiž hlavní roli zahrála úchvatná krasavice Angelina Jolie (43). Angelina zde hraje jednu z „exotických tanečnic“, které legendám britského rocku předvádějí svou show. Přestože si Angelina pro klip nechala ostříhat své bujné kadeře „na ježka“, stejně z ní srší její nadpozemská přitažlivost, která ve videu k písní Anybody Seen My Baby učarovala i Micku Jaggerovi (74), který ji nechce za žádnou cenu nechat jít.

Jak jste se dnes mohli přesvědčit, hudebních videí se slavnými herci je skutečně nespočet a i dnešní článek byl pouhou ochutnávkou toho, co vše může spojení hudebního a filmového průmyslu přinést. Jaký je váš nejoblíbenější videoklip s filmovou hvězdou v čele? Nebojte se nám napsat do komentářů, rádi se přiučíme.

(tod)

Fandím
37 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Scarlett Johansson, Angelina Jolie, Robin Williams, Ivan Trojan, Christopher Walken, Tom Hanks, Rupert Grint

Kategorie:
Filmy, Hudba, Filmové novinky,

Tagy:
mladá Angelina Jolie, američtí herci, britští herci, hollywoodské sexbomby, slavné videoklipy, herci ve videoklipech, Angelina Jolie Videoklip, Angelina Jolie Rolling Stones, Tom Hanks v klipu, Rupert Grint Ed Sheeran, klipy Justina Timberlaka, Justin Timberlake tvorba, What Goes Around, Weapon Of Choice Fatboy Slim
TOPlist