7 slavných herců, o kterých jste netušili, že si zahráli ve videohrách

11.06.2018

Filmový a herní průmysl jsou velmi úzce propojeny. Přestože je jejich spojení častými trny v oku fanoušků her i filmů, stále vznikají nové a nové filmové adaptace her, či herní adaptace filmů. Bohužel tyto projekty většinou nedopadnou podle představ a jejich kvality jsou při nejmenším pochybné.

Konec konců, už jsme psali článek i o nejhorších filmech, které byly založeny na počítačových hrách. Nyní vám ale přinášíme pohled trochu z jiné strany. Dnes se totiž dozvíte, že se do herního průmyslu často infiltrují i slavní hollywoodští herci.

Jejich práce ve videoherním průmyslu je často velmi očividná a jejich herní postavy jsou vymodelovány přesně podle vzezření samotných herců, ale občas lze jen stěží poznat, kdo danou postavu dabuje. My vám proto nyní přinášíme seznam sedmi herců, kteří si zahráli v různých videohrách.

7. Samuel L. Jackson – GTA San Andreas

A začneme pěkně zostra jedním z největších filmových velikánů posledních desetiletí. Ať už ho znáte jako Julese Winfielda, Nicka Furyho nebo jako Mace Windu, Samuel L. Jackson (69) je zkrátka celebritou. Možná vás proto překvapí, že se jeho jméno pojí i s jedním z největších velikánů herního průmyslu.

Jackson totiž namluvil poručíka Tenpennyho ve hře Grand Theft Auto: San Andreas. V této téměř patnáct let staré hře je ale Jackson k nepoznání. Pokud totiž neznáte jeho hlas, nemáte sebemenší šanci poznat, že je to právě on, kdo zkorumpovaného poldu hraje. Posuďte sami. Není si moc podobný, že?

6. Seth Green – Mass Effect

Seth Green (44) je jedním z těch lidí, kterým se říká geekové. Je to zkrátka fanda všeho popkulturního a dává to dost najevo. Nejenže dabuje postavu přihlouplého Chrise v seriálu Griffinovi, ale také stojí za senzačním parodickým animovaným seriálem jménem Robot Chicken. Proto pro vás asi nebude šok, že má Green blízko i k videohrám.

Nejenže Chrise namluvil i v různých hrách, které k seriálu vyšly, ale také ztvárňuje charizmatického Jokera v epické akční hře jménem Mass Effect. Joker je dobrosrdečný pilot hvězdné lodi, který však trpí vzácnou chorobou, která způsobuje, že má velmi křehké kosti. V sérii Mass Effect funguje jako morální opora vaší postavě, kterou je velitel Sheppard. Greenova postava je fantasticky napsaná, ale bez jeho osobitého hlasu by jistojistě v příběhu hry tolik nikdy nevynikla.

5. Ellen Page – Beyond: Two Souls

Pokud vám jméno Ellen Page (31) nic neříká, vězte, že její tvář budete znát určitě. Má za sebou totiž celou řadu veleúspěšných filmů, mezi které patří například Počátek, X-Men: Poslední vzdor či snímek Woodyho Allena (82) s názvem Do Říma s láskou.

Page má spoustu zkušeností i s videohrami, bohužel to pro ni však vždy nebyly zkušenosti příjemné. Začneme však u toho lepšího příkladu. Page totiž ztvárnila hlavní roli ve hře Beyond: Two Souls. Kde se kromě jejího hlasu objevil i její obličej, který byl pečlivě naskenován pomocí nejmodernějších technologií.

Tou horší zkušeností je však videohra Last of Us. Přestože se jedná o skvělou hru ověnčenou spoustou ocenění, Page k ní má velmi nehezký vztah. Vývojáři hry se totiž údajně rozhodli, že vymodelují jednu z hlavních postav podle obličeje herečky, aniž by se jí na to zeptali, nebo jí za to něco zaplatili. Zdá se však, že studiu Naughty Dog tato herečka už odpustila a bere jejich rozhodnutí spíše jako poctu než jako krádež. Co si myslíte vy? Ukradlo studio Naugthy Dog podobu herečky, nebo jde jen o shodu náhod a herní Ellie se Ellen Page nepodobá?

4. Kevin Spacey – Call of Duty: Advanced Warfare


Herní série Call of Duty je známá svým vysokorozpočtovým provedením. Do stříleček pod značkou Call of Duty se zkrátka „sype“ spousta peněz. I to je jedním z důvodů proč je tato herní série jednou z nejúspěšnějších vůbec a proč každoročně vycházejí její různá pokračování.

Klíč k úspěchu Call of Duty vězí i ve výběru herců pro klíčové postavy příběhů. Například Advanced Warfare z roku 2014 do role hlavního padoucha obsadila oscarového herce Kevina Spaceyho (58). Ten hře propůjčil nejen svůj ikonický hlas, ale podobně jako tomu bylo u hry Beyond: Two Souls a Ellen Page, autoři se rozhodli naskenovat i Spaceyho obličej.

Výsledek tohoto snažení je opravdu neskutečně povedený, a přestože je v současnosti Spaceyho pověst zničena aférou #MeToo, musíme uznat, že ve hře podal svůj typicky brilantní výkon.

3. Gary Oldman – Call of duty: Black Ops

I další položka na našem seznamu patří sérii Call of Duty, tentokrát však jde o díly s podtitulem Black Ops. Tohle ztvárnění herce se však od Advanced Warfare podstatně liší, jelikož dokud jsme si to nepřečetli v závěrečných titulcích hry, neměli jsme sebemenší tušení, kdo postavu Viktora Reznova namluvil. A věřte nám, bylo to skutečně šokující zjištění.

Tohoto ruského vojáka totiž nenamluvil nikdo jiný než proslulý britský herec Gary Oldman (60). Ten v Black Ops ztvárnil opravdu velkou roli, která měla spoustu dialogů. Ruský přízvuk, který však Reznovovi Oldman dal, znemožnil snadné rozpoznání dabéra této postavy. A to i přesto, že Oldmana v každé jeho roli zbožňujeme. Navíc si Reznov se svým hercem není vůbec podobný. Možná naše zmatení mohlo hlavně nepřetržité křičení, které musel herec v roli Reznova podstoupit.

2. Mark Hamill – Batman: Arkham

Mark Hamill (66) je známý především jako Luke Skywalker z vesmírné ságy Star Wars. Věděli jste ale, že je i velmi schopným dabérem, který svým postavám dává neuvěřitelný charakter? Jeho nejslavnější dabérská role patří animovanému seriálu, který v devadesátých letech běžel i na českých televizních obrazovkách. V roce 1992 totiž začal dabovat jednoho z největších komiksových záporáků v „animáku“ s názvem Batman.

Ano, Mark Hamill geniálně ztvárňuje animovaného Jokera. Jeho verze Jokera je často spolu s tou, kterou předvedl Heath Ledger v Temném rytířovi, považována za jednu z nejlepších zpracování tohoto komiksového padoucha. Právě proto si Hamilla pro ztvárnění Jokera vybrali i tvůrci akčních videoher ze série Batman: Arkham.

V těchto hrách má Hamill skutečně uvěřitelný vztah se svým superhrdinským netopýřím protějškem, jelikož zde Batmana hraje Kevin Conroy (62), který ho ztvárnil i v onom animovaném seriálu.

1. Liam Neeson – Fallout 3

Poslední položka na našem dnešním seznamu je vizuálně obdobně obtížně rozpoznatelná jako Viktor Reznov v podání Garyho Oldmana. Ikonický hlas jejího herce je však tak nezaměnitelný, že jsme od prvních okamžiků rozpoznali, o koho jde.

Ve Falloutu 3 totiž otce vašeho protagonisty nehraje nikdo jiný než Liam Neeson (66). Hvězda filmů jako 96 hodin, Star Wars: Epizoda I. nebo Láska nebeská je v akčním RPG (role playing game = hra na hrdiny, pozn. red.) skutečně od samého začátku, jelikož ve hře začínáte už jako novorozenec. První, co proto slyšíte, je sametový hlas tohoto charizmatického herce ze Severního Irska.

Většinu hry pak strávíte hledáním Neesonovy postavy v postapokalyptické budoucnosti Washingtonu D. C. Pokud by ji nehrál Neeson, pravděpodobně bychom se na tento úkol „vykašlali“, ale kvůli jeho příjemnému hlasu jsme všechny vedlejší aktivity, kterých je ve hře Fallout 3 nespočet, odložili na neurčito, a svého otce jsme se okamžitě vydali hledat. Konec konců, kdo by nechtěl trávit více času se svým otcem Liamem Neesonem?

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kevin Spacey, Seth Green, Gary Oldman, Ellen Page, Mark Hamill, Samuel L. Jackson, Liam Neeson

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zahraniční herci, američtí herci, slavní herci, žebříčky, zajímavosti o hercích, počítačové hry, herci v počítačových hrách, videohry, RPG hry, RPG, Fallout 3, Batman Arkham, Call of duty Black Ops, Beyond Two Souls, Mass Effect, Gary Oldman role, Ellen Page kauzy, Kevin Spacey Call of duty, Gary Oldman Call of duty, Liam Neeson hry, Liam Neeson role, zajímavosti o celebritách
TOPlist