5 zajímavostí, které vám mohly uniknout v traileru na nové Avengers

10.12.2018

Fanoušci komiksových hrdinů od studia Marvel už postupně začali ztrácet naději, že se do konce roku dočkají nějakých podrobností o připravovaném čtvrtém dílu série Avengers. Jejich hněv byl tak velký, že už začaly vnikat petice, které se dožadovaly alespoň malé ukázky z chystaného filmu. Studio Marvel však dlouho neoblomně mlčelo, až se najednou na jejich Youtube kanálu objevil nový trailer, který o závěrečném filmu čtvrté fáze prozradil mnohé.

Pokud vás zajímá, jaké informace první velký trailer přinesl, jste na správné adrese. Dnes vám totiž přinášíme seznam těch největších zajímavostí, které trailer uveřejněný 7. prosince prozradil. Pokud jste ale zatím neviděli třetí díl s podtitulem Infinity War, musíme vás varovat před spoilery. Je také důležité říct, že se spousta informací v dnešním článku pohybuje v rovině spekulací, takže je neberte jako absolutní fakt.

5. Koncovka

Jednou z nejzásadnějších informací, které nový trailer odhalil, byl i samotný název čtvrtého pokračování série, jejíž první film šel do kin už v roce 2012. Nadšení fanoušci novému snímku hádali spoustu různých názvů. Mezi tipy jako Annihilation, Eternity War nebo Infinity Gauntlet se často objevovalo i Avengers: Endgame, které se nakonec ukázalo jako správný odhad.

Fanoušky k této variantě vedlo hned několik věcí. Slovíčko Endgame, které by se volně dalo přeložit jako „koncovka“, se v dialozích různých hrdinů objevovalo už od premiéry druhého dílu série s podtitulem Age of Ultron. Nejpřesvědčivějším argumentem pro zastánce tohoto názvu byl moment, kdy „Endgame“ vyřkl Doctor Strange v loňském Infinity War.

Ten totiž za Endgame označil moment prvního velkého souboje Avengerů s Thanosem, který pro hrdiny nedopadl vůbec dobře. Na to, jestli však jeho tajemný plán počítal se vším, co se po porážce Avengerů odehrálo, si budeme muset ještě počkat, a to minimálně do čtyřiadvacátého dubna, kdy bude mít snímek premiéru.

4. Železný trosečník

Trailer začíná záběry na Tonyho Starka, který nekontrolovaně pluje vesmírem. Jídlo a voda mu došly už před čtyřmi dny a kyslík mu má vypršet už za pár chvil. Jeho situace se zdá být naprosto bezvýchodná, jelikož se mu nedaří zkontaktovat nikoho, kdo by mu mohl přijít na pomoc. Tak se to může na první pohled minimálně zdát.

Ti z vás, kdo si v kině při promítání Infinity War počkali na všechny potitulkové scény moc dobře vědí, že se k hrdinům má přidat nová dosud neznámá hrdinka. Tou má být Captain Marvel, která se má do kin podívat v březnu příštího roku. Premiéra jejího sólového filmu a nových Avengers je tak vzdálená jen o necelé dva měsíce, a tak je dost dobře možné, že právě Captain Marvel přijde Tonymu pomoci.

Této teorii navíc nahrává i fakt, že se má Captain Marvel bohatou historii s mimozemskou rasou Kree, která je ještě v hlubším vesmíru než Titan, kde část Avengerů svedla svou bitvu s Thanosem. Právě někde v okolí Titanu je i Tonyho porouchaná loď. Je proto dost dobře možné, že bude mít Tonyho vrak po cestě na zem, a tak ho vezme s sebou.

3. Miniaturní zachránce

Captain Marvel však není jedinou hrdinkou, která může Tonymu pomoci v záchraně jeho života. Na konci traileru o sobě dá vědět i Scott Lang, známý také jako Ant-Man. Ten na konci svého druhého filmu s názvem Ant-Man and the Wasp skončil v záhadné kvantové říši, a to zdánlivě bez možnosti úniku.

Přestože netušíme, jak se Scottovi podařilo z mikroskopického světa uniknout, může to být právě on, kdo Tonyho zachrání. Ona kvantová říše totiž v komiksech slouží i k překonávání velkých vzdáleností a cestování mezi různými světy. Scott tak může být klíčovým elementem v plánované záchraně geniálního Iron Mana.

2. Prach jsi a v prach se obrátíš

Jedním z hlavních motivů nové ukázky z chystaného superhrdinského velkofilmu studia Marvel je všudypřítomný prach. Právě v prach se na konci minulého dílu proměnila polovina lidské populace, a to včetně padesáti procent všech superhrdinů. Onen příznačný prach se v traileru poprvé objeví ve chvíli, kdy se záběr na logo Marvel Studios promění v záběr Thanosovy nové farmy.

Právě ona farma je jakoby naprosto vystřižená z komiksů, což se týká i strašáka, kterého si nebezpečný Titán vytvořil z vlastního brnění. Později se v traileru objeví i tradiční logo superhrdinských Avengers, které je opět složeno z prachu. Zformování loga z prachu proto nemálo fanoušků považuje za jasný důkaz, že se i hrdiny, kteří se proměnili v prach, znovu podaří dát dohromady.

1. Nelítostný Ronin

Pokud si pamatujete na náš článek, ve kterém jsme představili několik fanouškovských teorií o nadcházejících Avengers, možná si vzpomenete i na spekulace ohledně postavy Hawkeye. Ten totiž ve třetím díle chyběl, což bylo odůvodněno jeho rozhodnutím, že nemůže svou rodinu neustále vystavovat nebezpečí, které jeho superhrdinský život přináší.

Mezi obětmi Thanosova nechvalně proslulého lusknutí, které vyhladilo padesát procent všeho živého, se však s největší pravděpodobností objevila i Hawkeyova rodina, což Clintovi pořádně rozhodilo psychiku. Vydal se proto do Japonska, kde přijal novou identitu Ronina, neohroženého bojovníka za spravedlnost, který se staví nad zákon. Hawkeye proto pověsil svůj luk na hřebíček a vyměnil ho za japonskou katanu, se kterou bez slitování trestá všechny, kdo se mu postaví do cesty.

Zaujalo vás v krátké ukázce ještě něco, co v dnešním článku nezaznělo? Pak se nám určitě nebojte napsat do komentářů!

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Chris Evans, Robert Downey Jr., Paul Rudd

Filmy:
Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, nové komiksy, komiksové filmy, nové trailery, plánované filmy, marvel, Thanos, studio marvel, hrdinové Marvel, Iron Man, Doctor Strange, nové komiksové filmy, Captain Marvel, komiksoví hrdinové, Avengers Endgame, Tony Stark, postavy Marvel, Iron Man konec, Hawkeye, Hawkeye postava
TOPlist