5 největších zajímavostí z natáčení filmu Komando

20.11.2019

Arnold Schwarzenegger (72) je nesporně jednou z největších hvězd akčních filmů. Jen s obtížemi byste hledali někoho, kdo dokáže drsňácké hlášky tak brilantně slučovat s nelítostním kosením svých nepřátel. Arnold má zkrátka talent, který ho ani po sedmdesátce neopouští.

Za svou filmovou kariéru tento rakouský svalovec natočil nespočet úspěšných filmů, které se staly nejen kasovními trháky, ale i kultovními hity. Za svůj život si prošel mnohým, o čemž jsme ostatně už také psali. Dnes se však zaměříme na jednu z jeho největších filmových klasik, která všem filmařům v roce 1985 ukázala, jak má vypadat pořádný „akčňák“.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pět největších zajímavostí z natáčení filmu Komando.

5. Povědomý obchoďák?

Pokud jste si při sledování Komanda říkali, že je vám jedno z natáčecích míst velmi povědomé, měli jste pravdu. Dokonce jej totiž můžete znát i z jiného Arnoldova hvězdného filmu, který je mnoha fanoušky tohoto svalovce dodnes považován za jeden z jeho nejlepších filmů.

Touto lokací je obchodní dům, ve kterém se ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování poprvé setkali mladý John Connor a přeprogramovaný vražedný stroj z budoucnosti s označením T-800. Ten samý obchoďák se objevuje i v Komandu, konkrétně ve scéně, kdy John Matrix vytrhne telefonní budku ze země i s chudákem, který je v ní zrovna uvězněn.

Obchodní dům Northridge Fashion Center je jen jednou z mnoha rekvizit, které si filmaři mezi sebou s oblibou „půjčují“.

4. Žádné pokračování

Pokud si říkáte, jak je možné, že nikdy nedošlo ke Komandu 2, máme pro vás jednoduchou odpověď. Může za to sám představitel Johna Matrixe. Arnold si totiž rád mezi filmy pečlivě vybírá, a pokud se mu jen trochu nelíbí scénář, film okamžitě odmítne.

Tímto způsobem často soupeřil se Sylvesterem Stallonem (73), který byl v osmdesátých letech jeho největším filmovým sokem. Role, které se mu úplně nelíbily, přenechával svému newyorskému kolegovi, který si na nich čas od času „vylámal zuby“.

Ano, pochopili jste dobře. Znamená to, že byl scénář k druhému dílu připraven, ale Arnold jej zkrátka odmítl. Druhý díl se měl odehrávat ve výškové budově, ve které skupina ozbrojených útočníků drží v zajetí Johnovu dceru a přítelkyni. Že vám tento námět zní povědomě? Není divu. Přepracovaná verze scénáře pokračování Komanda se totiž stala předlohou pro Smrtonosnou past s Brucem Willisem (64).

3. Hromady mrtvol

Akční filmy jsou proslulé tím, jak nezodpovědně zacházejí s lidskými životy. Ve většině akčňáků z osmdesátých let nespočítáte filmová úmrtí ani na prstech obou rukou. Komando jde však ještě o hodně dál. Během tohoto filmu totiž teče krev proudem a mrtvoly se kupí jedna na druhou.

Sám Arnold má ve filmu na svědomí 81 zabitých padouchů. Proti tomu jsou například všichni Bondové naprostými vraždícími „ořezávátky“. I Pierce Brosnan (66), který je nejvražednějším agentem 007 ve svých filmech průměrně oddělává jen kolem třiatřiceti záporáků. John Matrix je tak skutečnou vraždící mašinou.

2. Kaskadér, kam se podíváš

Vysoký počet filmových úmrtí samozřejmě vyžaduje celou řadu schopných kaskadérů, kteří tyto scény umí věrohodně „prodat“. Proto vás následující informace možná tolik nepřekvapí, přesto o ní ví jen hrstka zasvěcených. Komando je totiž jedním z mála hollywoodských filmů, ve kterých se objevilo více kaskadérů než profesionálních herců.

Arnoldovo závěrečné běsnění by ani náhodou nebylo ani zdaleka tak nezapomenutelné, kdyby pod jeho výstřely, granáty a řeznými ranami umíralo neustále pět totožných tváří těch samých kaskadérů. Ve finále se v Komandu objevilo 54 kaskadérů, což je o 15 více než samotných herců.

1. Komando Kiss

Možná vás to překvapí, ale Arnold nebyl první volbou tvůrců Komanda. Ti do hlavní role chtěli původně obsadit někoho, kdo měl v té době pouze minimální zkušenosti s jediným (podprůměrným) filmem, ale za to slavil obrovské úspěchy na pódiích při svých hudebních vystoupeních. Role Johna Matrixe se měl totiž původně ujmout frontman kapely Kiss – Gene Simmons (70).

Poté, co však zpěvák o roli neprojevil zájem, putovala role k Nicku Noltemu (78). Ten měl na svém kontě sice mnohem více zkušeností s filmy než Simmons, ale ani on se natáčení Komanda zúčastnit nechtěl. Až poté začali tvůrci uvažovat o svalovci, který se o rok dříve proslavil jako obávaný Terminátor.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Gene Simmons, Sylvester Stallone

Filmy:
Terminátor 2: Den zúčtování, Smrtonosná past, Komando

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Arnold Schwarzenegger filmy, americké filmy, natáčení filmu, Arnold Schwarzenegger role, akční filmy, svalovci, zajímavosti z natáčení, kultovní akční filmy, hollywoodské legendy, Arnold Schwarzenegger postavy, Arnold Schwarzenegger Komando, Komando film, Komando zajímavosti, Komando natáčení
TOPlist