7 zajímavostí o Arnoldu Schwarzennegerovi

23.02.2018

Život původem rakouského herce je plný zajímavých událostí a zážitků. Víte například, proč Arnie (70) strávil několik dní ve vězení? Víte, kolik kulturistických soutěží vyhrál nebo jakou vysokou politickou funkci vykonával?

To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku. Budete se divit, kolik zajímavých situací život největšího akčního hrdiny minulého století provázelo.

Arnold Schwarzenegger
Zdroj: wikipedia.org

7. Policejní výchova

V roce 1947 se do rodiny rakouských policistů Aurelie a Gustava Schwarzeneggerových narodil syn Arnold Alois Schwarzenegger. Otec Gustav se v roce 1938 dobrovolně zapojil do nacistické strany, kterou ale v roce 1943 následně opustil. Sám Arnold říkal, že měl velmi tvrdé dětství. „Tehdy byla výchova v Rakousku hodně jiná a pro rákosku se nechodilo daleko.“

Arnold byl mladším ze dvou bratrů, přičemž staršímu Meinhardovi jeho otec stranil mnohem více, jelikož se domníval, že Arnold není jeho biologickým synem. S matkou měl mladý Arnie však velmi dobrý vztah a v blízkém kontaktu s ní zůstal až do její smrti.

6. Mr. Universe

Před tím, než začala jeho filmová kariéra, se rakouský svalovec proslavil na poli kulturistiky. Dokonce se stal jedním z nejúspěšnějších kulturistů historie.

Podařilo se mu vyhrát nespočet soutěží včetně sedmi vítězství titulu Mr. Olympia a je také čtyřnásobným Mr. Universe. Díky své postavě je také veden v Guinessově knize rekordů jako nejdokonaleji vyvinutý muž.

Je poměrně zábavným faktem, že kvůli svému nadšení pro kulturistiku a pokoji, pokrytém plakáty naolejovaných svalnatců, ho rodiče podezřívali z toho, že je gay.

5. Za mříže!

Arnold začal posilovat už v patnácti letech a svůj první titul vyhrál už v roce 1964. To ovšem znamenalo, že se soutěží musel účastnit během své vojenské službyTo mu procházelo až do chvíle, kdy se pustil do boje o titul juniorského mistra Evropy.

V době, kdy soutěž probíhala, musel být zároveň přítomen při svém vojenském výcviku. Schwarzenegger se však rozhodl tábor bez povolení opustit, za což si vysloužil týdenní pobyt v armádním vězení.

 Účast na této soutěži pro mě znamenala hrozně moc, takže jsem nad následky svého jednání vůbec nepřemýšlel,“ svěřil se později Schwarzenegger.

4. Těžké herecké začátky

Přechod od kulturistiky k filmu nebyl pro rakouského svalovce tak jednoduchý, jak si původně myslel. Nejprve měl totiž velké potíže sehnat vůbec nějaké angažmá. Svou první větší roli získal až v roce 1970 ve filmu Hercules v New Yorku, ze kterého lacinost a nízký rozpočet přímo sálaly.

Na ČSFD má tento film pouhých 27 %. „V začátcích to pro mě bylo velmi těžké. Agenti a lidé od filmu mi říkali, že je moje tělo pro film nevhodné, že mám legrační přízvuk a že je moje jméno příliš dlouhé a že se ho mám změnit,“ vzpomíná Schwarzeneggrer.

Pořádně se mu podařilo prorazit až v roce 1982, akčním snímkem Barbar Conan a o dva roky později potvrdil své herecké schopnosti v Cameronově (63) ikonickém Terminátorovi.

3. Staří známí

Sylvester Stallone
Zdroj: wikipedia.org

Přestože se v počátcích svých kariér Arnold a Sylvester Stallone (71) přetahovali o různé role, postupně se spřátelili a jejich přátelství jim vydrželo dodnes. Vzájemně si vypomáhají v rámci svých projektů (Expendables: Postradatelní, Plán útěku, a další…) a navíc společně ještě s Brucem Willisem (62) vlastní síť restaurací řetězce Planet Hollywood.

Přátele si Schwarzenegger drží i ve vysokých politických kruzích. Velmi blízký si je například s prezidentskou rodinou Bushových, a to jak s Bushem starším, tak jeho synem.

2. Poslední akční hrdina

Kromě svého hrdinství na stříbrném plátně a své hrdinské postavy je Arnold Schwarzenegger hrdinou i ve skutečnosti. V roce 2004, kdy byl na dovolené na Havaji, si Arnold všiml topícího se muže. Bez zaváhání za ním skočil do moře a tonoucího poté vytáhl na břeh, čímž ho zachránil před smrtí.

1. Jistě, pane guvernére

Arnold Schwarzenegger
Zdroj: wikipedia.org

V roce 2003 se Arnold stal guvernérem Kalifornie. Je ale potřeba říct, že byl až druhým hercem, který se této vysoké politické pozice zhostil. Tím prvním byl totiž Ronald Reagan, který se později vypracoval až na prezidenta Spojených států.

Dokonce se spekulovalo i o tom, že má obdobné ambice i sám Arnold. Jeho tažení na post prezidenta mu však komplikuje jeho rakouské místo narození, jelikož Ústava Spojených států povoluje kandidaturu jen těm, kteří se narodili na území USA.

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Arnold Schwarzenegger

Filmy:
Terminátor 2: Den zúčtování, Poslední akční hrdina, Herkules v New Yorku, Expendable, The

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, rakouští herci, slavní svalovci, slavní herci, svalovci, filmové legendy, Arnold Schwarznegger filmy, legendy akčního filmu, Arnold Schwarznegger role, Arnold Schwarznegger postavy, Arnold Schwarznegger dětství, Arnold Schwarznegger zajímavosti, Arnold Schwarznegger život, legendy filmu, zajímavosti o hercích, Arnold Schwarznegger kariéra
TOPlist