5 nejslavnějších hollywoodských rodin

07.11.2018

Herecký talent nemá každý a často se tato schopnost musí hodně dlouhou dobu pilovat, než z ní vzejdou uspokojivé výsledky. I v herectví však určitým způsobem funguje genetika, a tak existují celé dynastie slavných herců, které v Hollywoodu září už pěknou řádku let, či dokonce desetiletí.

Zajímá vás, kteří herci pocházejí z těchto slavných filmových rodin? Pak se rozhodně pusťte do dnešního článku o nejproslulejších hereckých dynastiích.

5. Smithovi

Abychom vás uvedli do problematiky, začneme jednou z těch nejmladších a nejmenších, které na dnešním seznamu máme. Tuto rodinu totiž založili Will Smith (50) a Jada Pinkett (47). Ti se seznámili v devadesátých letech minulého století při natáčení Smithova sitcomu Fresh Prince.

Smith byl prvním hercem, kterému se v každém z osmi po sobě jdoucích filmech podařilo vydělat přes sto milionů dolarů na domácím trhu. V roce 1997 vzal Jadu Pinkett, která má dnes ve své filmografii přes třicítku snímků. Později se jim ještě narodily dvě děti – Jadena (20) a Willow (18) – které své filmové a pěvecké kariéry odstartovaly také poměrně brzy.

Obě děti začínaly ve filmech po boku svých rodičů, ale už se z jejich vlivu dokázaly vymanit a jsou hvězdami svého vlastního kalibru. Přestože herecké výkony dětí Smithe a Pinkett nejsou nijak brilantní, jejich sláva je předchází. První singl, který Willow vydala už ve svých deseti letech, získal například okamžitě status platinové nahrávky.

4. Baldwinovi

Alec Baldwin

Jen stěží byste hledali čtyři tak slavné bratry, jako jsou právě Baldwinovi. Každý z nich se více či méně proslavil ve filmech či televizi a dohromady mají na svém kontě přes tři stovky snímků. Vůbec největší slávě se těší nejstarší Alec (60), který se navíc může chlubit svou nominací na Oscara.

Ani jeho bratři však nejsou žádná herecká ořezávátka. Stephen (52) zářil jako jeden z mafiánů filmu  Obvyklí podezřelí, Daniel (58) se proslavil především na televizních obrazovkách a Williama můžete znát jako detektiva z filmu Vrah přes inzerát.

Aby toho nebylo málo, mají Baldwinovi chlapci i hrstku poměrně slavných dcer, které si svou hollywoodskou slávu ale teprve budují.

3. Barrymoreovi

Drew Barrymore

Nedávno jsme vám přinesli článek o zajímavostech z natáčení Spielbergova (71) snímku E.T. – Mimozemšťan, kde jsme vám mimo jiné popsali způsob, jakým režisér připravoval své dětské herce. Jedním z nich byla i teprve sedmiletá Drew Barrymore (43), která se zhostila role roztomilé Gertie.

Filmová historie rodiny Barrymoreových však začíná až v hluboké historii roku 1874, kdy se její předek Maurice Barrymore přestěhoval z Anglie do Spojených států, kde se proslavil jako divadelní herec. Jeho první role byla po boku Georgiany Drew, kterou si později vzal za ženu.

Jejich děti – Lionel, Ethel a John – si všechny našly cestu k herectví a potažmo slávě. Ani další generace se však hereckému řemeslu nevyhnula, jelikož Johnův syn, kterému dal poněkud neinspirativní jméno John Drew Barrymore, se také stal hercem. Jedním z jeho dětí je i výše zmíněná Drew, která má kromě bohaté herecké kariéry za sebou i roli producentky, či dokonce režisérky.

2. Fondovi

Jane Fonda

Hollywoodská historie rodiny Fondových začíná v roce 1935, kdy se Henry Fonda objevil ve svém prvním snímku s názvem Way Down East. Za celou svou kariéru jich pak nasbíral přes osmdesát. Svého prvního Oscara však tato ikona westernu získala až v roce 1981, pouhý rok před svou smrtí.

Oscara získal za svou roli ve filmu Na zlatém jezeře, kde hrál po boku své dcery Jane (80), kterou proslavily filmy jako Štvanice, Návrat domů nebo Čínský syndrom. Její bratr Peter (78) se v Hollywoodu proslavil také, ovšem trochu jinými filmy. Byl totiž ikonou kontrakultury sedmdesátých let, což se nejvíce prokázalo v nezapomenutelném snímku Bezstarostná jízda.

Peterova dcera a syn Jane jsou také hollywoodskými esy, které rodinnou hereckou tradici utvrzují i ve třetí generaci.

1. Minnelliovi

Liza Minnelli

Oscarovou herečku Lizu Minnelli (72) zná dnes asi každý. Věděli jste ale, že i ona pochází z herecké dynastie, ve které byste rozhodně nenašli žádná „ořezávátka“. Jejím otcem byl totiž Vincente Minnelli, slavný režisér, který získal Oscara za svůj snímek Gigi z roku 1959.

Minnelli potkal svou manželku při natáčení Čaroděje ze země Oz, kde hrála Dorotku. Matkou Lizy Minnelli totiž nebyl nikdo jiný než světoznámá Judy Garland, která bohužel zemřela už ve svých 47 letech. Liza je jednou z mála hereček, které jsou držitelky Oscara, Emmy, Grammy a ceny Tony zároveň.

(tod)

Fandím
11 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Liza Minnelli, Will Smith, Jane Fonda, Drew Barrymore, Alec Baldwin

Filmy:
Návrat domů, Štvanice, E.T. - Mimozemšťan, Čínský syndrom, Fresh Prince, Vrah přes inzerát

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, američtí herci, slavní herci, Jane Fonda otec, Hollywood, Alec Baldwin otec, Drew Barrymore rodina, slavné rodiny, slavné hollywoodské rodiny, hollywoodské rodiny, Liza Minnelli rodina, Jane Fonda rodina, Alex Baldwin rodina
TOPlist