5 nejšílenějších vánočních hororů

23.12.2018

Přestože moc dobře víme, že by Vánoce měly být svátky klidu a míru, existují filmaři, kterým tato informace jaksi unikla. Své vánoční filmy proto pojali poněkud zvláštním způsobem a místo tradičních pohádkových či dobrodružných snímků se zaměřili na jiný žánr. Žánr, který má k Vánocům stejně daleko jako plážové opalování.

Tímto žánrem totiž jsou totiž horory. Zajímá vás, jaké děsivosti s vánoční tématikou si filmaři vymysleli? Jeden z vánočních hororů jsme vám představili v našem článku o pěti netradičních vánočních snímcích, ale dnes pro vás máme skutečně pořádnou dávku dalších strašidelných snímků. Obalte si nervy svařákem či vaječným koňakem a pusťte se s námi do dnešního článku!

5. Vánoční Horor

První snímek dnešního článku obsahuje vše potřebné už ve svém. Už jen díky němu se kanadský film s názvem Vánoční horor klasifikoval do dnešního článku. Celým filmem provází William Shatner (87), který vypráví sérii několika děsivých vánočních příběhů, při kterých tuhne krev v žilách.

První se týká malého městečka Bailey Downs, které se o loňských Vánocích stalo dějištěm brutální smrti dvou mladíků v suterénu jejich školy. Tři kamarádi se o rok později rozhodnou celou událost prošetřit, jenže netuší, s čím si zahrávají. Jeden pár si začne všímat, že se jejich syn po návštěvě lesa za účelem pokácení vánočního stromku začíná chovat skutečně podivně a jinou rodinu pronásleduje Krampus, démonický opak Santa Clause.

To však není nic proti tomu, co na Severním pólu zažívá skutečný Santa Claus. Ten se totiž potýká s nákazou, která z jeho věrných elfů udělala nebezpečné zombie.

4. Ďábelský Santa

Santy se týká i další kanadský horor, který šel do kin v roce 2005. Díky Ďábelskému Santovi se konečně dozvíte, jak to s tím obtloustlým pánem v červeném ve skutečnosti je. Santa je totiž synem Satana, který prohrál v curlingu s andělem a jako trest musel celé tisíciletí nosit dětem na Vánoce dárky.

Teď ale jeho trest konečně končí a on si konečně může dělat, co se mu zlíbí. Za ta léta dělání dobrých skutků a starání se o obyčejné lidi si ale vybudoval pořádnou zlost, kterou si na nich konečně bude moci vylít. Všichni, kdo se dostali na seznam zlobivých, by se měli raději někam rychle schovat, jelikož letos jejich „odměnou“ nebude jen obyčejné uhlí, ale smrtící násilí.

Jak jste asi poznali, Ďábelský Santa není jen obyčejným hororem, ale spíše šílenou hororovou komedií, která si rozhodně nebere servítky.

3. Better Watch Out

Podobným mixem žánrů, je i americko-australský snímek z roku 2016 s názvem Better Watch Out. Pokud zabrousíte na jeho stránku na serveru ČSFD, zjistíte, že jde nejen o horor, ale i psychologický krimi thriller, který je zároveň i komedií. U takového mišmaše by se dalo očekávat, že půjde o naprostou slátaninu, ale budete se divit, jak moc se budete při jeho sledování bavit.

Better Watch Out je totiž hodně netradičním hororem, který částečně paroduje žánr samotný a do velké míry i oblíbenou sérii filmů Sám doma. Nechceme vám toho o filmu moc prozrazovat, jelikož je jeho zvrat tak nečekaný a svěží, že stále nechápeme, proč ho ve svých filmech nevyužívá víc filmařů.

Můžeme vám alespoň prozradit, že se jeho příběh točí okolo dvanáctiletého Luka, kterého přišla během jednoho z předvánočních večerů hlídat o něco starší Ashley. Lukovy rodiče totiž vyrazili na Vánoční večírek a nechtěli svého chlapce nechat samotného doma. Lukovi se Ashley líbí a snaží se jí „sbalit“ při sledování hororového filmu. Jejich večer se však promění v momentě, kdy oknem Lukova domu proletí cihla s nápisem „utečeš a zemřeš“. Víc vám ale prozradit nemůžeme, jelikož bychom vám tím pokazili zážitek z celého filmu.

2. Černé Vánoce

Zdá se, že je Kanada velmocí hororových vánočních filmů, jelikož i následující položka dnešního seznamu pochází ze země javorového listu. Snímek Černé Vánoce šel do kin v roce 2006 a je remakem stejnojmenného filmu z roku 1974.

Oba filmy vypráví příběh chlapce zneužívaného vlastní matkou, která ho zamykala v podkroví jejich domu. Ten se po patnácti letech od její brutální vraždy mstí i na skupině studentek, která se nastěhovala do jeho domu. Jejich společné Vánoce začínají několika obscénními telefonáty, kterými je neznámý psychopat obtěžuje, ale ty po chvíli vystřídají mnohem zásadnější činy.

Děvčata totiž začnou jedna po druhé mizet a postupně jim dochází, že se dříve nebo později všechny stanou obětmi tohoto šíleného maniaka, který se ve svém běsnění nezastaví před ničím.

1. Jack Frost: Sněhový zabiják

Teď pozor. Když si vyhledáte snímek s názvem Jack Frost, můžete se potkat s několika filmy, které by se od sebe nemohly lišit více. Jednak zjistíte, že je právě Jack Frost anglickým názvem pro oblíbenou kultovní pohádku ze Sovětského svazu s názvem Mrazík, poté zjistíte, že existuje stejnojmenný rodinný filmMichaelem Keatonem (67) v hlavní roli a nakonec objevíte snímek Jack Frost: Sněhový zabiják.

Pokud byste tedy chtěli film o oživlém sněhulákovi pustit dětem, dejte si pořádný pozor na to, jaký film vybíráte. Ten s podtitulem Sněhový zabiják je hororovým filmem, o tom, že se do sněhulákova těla nepřevtělí přepracovaný otec od rodiny, ale masový vrah jménem Jack, který se mstí celému světu za to, že byl dopaden a odsouzen k doživotnímu vězení.

Při jeho převozu do vazby došlo k autonehodě a Jack zemře na následky poleptání kyselinou. Nebo se to tak alespoň na první pohled zdá. Jeho tělo totiž není k nalezení a má se tak za to, že ho kyselina zkrátka rozložila. Místo toho se však vrah spojil se sněhem, a tak teď v malém městečku Snowmonton řádí jako vraždící sněhulák.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
William Shatner, Michael Keaton

Filmy:
Jack Frost: Sněhový zabiják, Ďábelský Santa, Černé Vánoce

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
santa claus, filmové tipy, tipy na horory, vánoční filmy, bláznivé horory, hororové trailery, šílené horory, tipy na filmy, filmy se Santa Clause, horory se Santa Clausem, vánoční horory, Černé vánoce remake, Černé vánoce trailer, Jack Frost horor, hororové tipy
TOPlist