5 nejbrutálnějších filmových zabití z pomsty

12.12.2018

Říká se, že pomsta bývá sladká. V některých případech to platí více než v jiných, ale můžete si být jistí, že když se pomsta podaří akčnímu hrdinovi, půjde o jeden z nejsladších pokrmů na světě. Ta bývá často okořeněná pořádně tvrďáckou hláškou, která je pomyslným hřebíčkem do skutečné rakve nebohého padoucha.

Nedávno jsme vám představili pětici nejbrutálnějších zabití z milosti, ale dnes se podíváme na opačnou stranu mince. V minulém článku hrdinové zabíjeli své přátele a milované z lítosti a soucitu, ale dnešní vraždy budou chladnokrevně pomstychtivé. Přestože se také říká, že je pomsta nejlepší podávaná za studena, můžeme s klidem tvrdit, že následujícím pěti hrdinům se rozhodně „vychladnout“ nepodařilo.

Musíme vás upozornit, že následující článek bude plný spoilerů, jelikož se tato zabití většinou odehrají na samém konci filmu. Je také potřeba říct, že tento text rozhodně není pro slabé povahy. Zabití v něm jsou totiž opravdu brutální.

5. X-Men:  První třída – Krvavé peníze

Superhrdinské filmy nejsou zrovna známé pro svou brutalitu a většinou cílí na publika všech věků. Samozřejmě existují i výjimky jako Deadpool nebo Logan: Wolverine, které se svou přístupností od osmnácti let přímo chlubí, ale opravdu jde spíš o jedinečné případy.

X-Men: První třída z počátku vypadá jako další z filmů, kde lidé sice umírají, ale nijak zvlášť brutálním způsobem. To se všechno změní, když Erik Lehnsherr, zvaný Magneto, konečně dostane příležitost pomstít své rodiče na muži, který je nechal chladnokrevně zabít v koncentračním táboře během druhé světové války.

Sebastian Shaw byl nacistickým důstojníkem, který se po válce rozhodl vést skupinu mutantů, kterým jde o nadvládu nad lidmi. Jedním z jeho rekrutů měl být i Magneto. Tomu se však ze Shawova táboru podařilo uprchnout a léta tak plánoval svou pomstu. K té došlo za nedobrovolné pomoci Erikova přítele Charlese, který díky svým schopnostem Shawa znehybnil.

Erikovi však toto vítězství nestačilo a rozhodl se tak využít Shawovy bezmocnosti a popravit ho nacistickou mincí, kterou si pro případ pomsty schovával už od dětství. Díky své schopnosti manipulovat s kovy, pomalu prožene Shawovi minci hlavou skrz na skrz. Kamera navíc celou dobu sleduje levitující minci z profilu, a tak má divák pocit, že onu nelítostnou vraždu přímo cítí.

4. Gladiátor – Z posledních sil

Oscarový Gladiátor režiséra Ridleyho Scotta (81) je příběhem jedné velké tragédie. Když se jako římský generál Maximus vrací z další ze svých úspěšných bitev, najde ve svém sídle zavražděnou celou svou rodinu. Umírající vládce mu totiž chce svěřit vládu nad říší, což se nelíbí jeho žárlivému dědici Commodovi, který nařídí Maximovu popravu.

Ten sice smrti o vlásek unikne, ale těžce zraněný se dostává do spárů otrokářů, kteří z něj udělají gladiátora. Jakožto zkušený vojevůdce se Maximus probojuje až do Římského kolosea, kde postupně vítězí nad všemi protivníky. Commodus, který se mezitím stal vládcem, ho ale pozná a rozhodne se mu v aréně postavit. Protože však ví, že by proti neohroženému Maximovi neměl za normálních okolností šanci vyhrát, zbaběle ho před jejich soubojem bodne dýkou do plic.

Přesto se Maximovi daří jeho soupeře v aréně odzbrojit, ten se však na bývalého generála vrhne se skrytou dýkou. Přes obrovské vyčerpání a krví zatopené plíce se Maximovi opět daří jeho protivníka přemoci a pomalu mu jeho dýku vsunout do krku. Maximus tak sice umírá, ale umírá s vědomím, že pomstil svou rodinu.

3. Sweeny Todd: Ďábelský holič z Fleet Street – Koláčky došly

I úspěšný muzikál z roku 2007 s názvem Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street je příběhem honby za pomstou. Sweeney byl totiž před patnácti lety neprávem odsouzen k vězení a odvezen na druhou stranu zeměkoule. Naštěstí se mu však podaří uniknout zpátky do Londýna, kde ho pohání jediné – touha po pomstě na těch, kteří mu před lety zmařili život.

Aby se však během plánování vraždy soudce a jeho poskoka nějak uživil, rozhodne se Sweeney vrátit ke svému řemeslu. S břitvou v ruce se z něj stává jeden z nejvyhlášenějších holičů v Londýně. Aby ukryl svou identitu uprchlého trestance, musí však zabít svého konkurenta Pirelliho, který by mohl odhalit, co je Sweeney vlastně zač. Řešení, jak naložit s mrtvolou mu poskytne paní Lovettová, která má pod jeho holičstvím strádající krámek s masovými bochánky. Nabídne Sweenemu, že všechny mrtvoly, které holič během svého běsnění „vyprodukuje“, namele, a dá je do svých koláčků.

Jejich společné soužití jim vychází až překvapivě skvěle, jelikož se koláčky, tajně naplněné lidským masem,prodávají jako nikdy. Idylku jim ale překazí Sweeneyho žena, kterou paní Lovettová holiči schválně přivede na popravu. Holič ji totiž nepozná a podle instrukcí zamilované pekařky jí podřízne hrdlo.

Když konečně zjistí, koho právě připravil o život, rozhodne se předstírat odpuštění a začne s paní Lovettovou tančit v jejich společné pekárně. Ta se v blažené nevědomosti a v pocitu zadostiučinění přestane mít na pozoru, načež ji Sweeney hodí do otevřeného krbu, kde zaživa uhoří.

2. Gangy New Yorku – Řezník z Amsterdamu

Amsterdam je synem irského imigranta, kterého krátce po jeho příjezdu do New Yorku zavraždí vůdce jednoho z místních gangů, který si nechává říkat Bill the Butcher. Amsterdam, kterého v kultovním snímku hraje Leonardo DiCaprio (44), proto vymyslí ďábelský plán, díky kterému infiltruje Butcherův gang a stane se tak jeho pravou rukou.

Později je ale prozrazen a téměř zabit. Nakonec se mu však jeho sen splní a Butcherovi se postaví v brutálním souboji na život a na smrt. Oba muži se vyzbrojí noži a svedou spolu nelítostný souboj, který skončí probodnutím Butcherova srdce Amsterdamovou kudlou.

1. Kill Bill: Vol. 2 – Dostání svému jménu

Jen s velkými obtížemi byste hledali snímek, jehož děj je natolik hnaný pomstou, jako v případě dvoudílného Kill Billa. Snímek Quentina Tarantina (55) vypráví příběh zhrzené vražedkyně, která přežije zradu jejího týmu, který se jí rozhodne odstranit na její svatbě. Po tom, co se probere z kómatu, je začne jednoho po druhém eliminovat, ale její hlavní cíl jí neustále uniká.

Tím je totiž Bill, který její úkladnou vraždu zosnoval, přestože si na své svatbě měla vzít právě jeho. Na dnešním seznamu by mohl být kdokoliv z vražedného komanda, protože je každé jejich zabití hodně krvavé a v podstatě oprávněné, ale jelikož nejvíc bolí zrada milovaných a onen snímek se v překladu jmenuje „Zabít Billa“, museli jsme chtě nechtě zvolit právě jeho.

Jeho smrt je navíc hodně originální. Svého bývalého snoubence a otce její dcery totiž „Nevěsta“ zabije takzvanou Technikou Pěti Prstů a Puklého srdce. Po zmáčknutí několika tlakových bodů na Billově hrudi se z něj prakticky stává živoucí mrtvola, které zbývá jen necelá minuta života, než jí exploduje srdce uvnitř hrudi.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ridley Scott, Leonardo DiCaprio, Quentin Tarantino

Filmy:
Gangy New Yorku, Gladiátor, Kill Bill, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, X-Men: První třída

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
souboje, šokující vraždy, brutální zabití, gangy, Pomsta, brutální filmové scény, Johnny Depp scény, šokující zabití, šokující filmové vraždy, pomsta ve filmu, Gladiátoři v aréně, Gladiátor film, Gladiátor scény, Mutanti ukázky, Mutanti videa, Mutanti scény, Magneto, Kill Bill scény, Kill Bill obsazení, Kill Bill závěrečný souboj, souboje ve filmu, brutální souboje, technika Pěti Prstů a Puklého srdce
TOPlist