5 herců, kteří jsou zároveň talentovanými muzikanty

13.05.2022

Herecká profese řadu hollywoodských profesionálů zaměstnává naprosto na plný úvazek. Jsou však i hvězdy, které si čas od času rády vyzkouší i něco jiného. Velmi častou volbou bývá hudební kariéra, kterou některé celebrity mají jen jako koníček, a pro jiné je pak plnohodnotnou profesní dráhou.

V dnešním článku se zaměříme na pětici herců, o kterých jste možná ani netušili, že se částečně živí i hudbou. V českém prostředí jde vzpomenout například na Vojtu Dyka (36) nebo Ondřeje Brzobohatého (39), ale oba tito pánové jsou především hudebníci, kteří se spíš čas od času objeví ve filmu. Pro potřeby dnešního článku vyrazíme za „velkou louži“ a podíváme se na herce, kteří jsou zároveň i muzikanty.

Ryan Gosling

Dnešní článek začneme u herce, kterého řada filmových fanynek považuje za jednoho z největších hereckých sexsymbolů současnosti. Mohou za to především romantické filmy, kterých má Ryan Gosling (41) za sebou opravdu požehnaně. Podle jeho posledních filmů to ale vypadá, že dal všem Zápisníkům jedné lásky a Bláznivým zatraceným láskám sbohem a vydal se spíš cestou akčních filmů.

Stále se však v jeho filmografii najdou výjimky, mezi které spadá například muzikál La La Land, který v roce 2017 málem dostal Oscara za nejlepší film. Gosling si v něm zahrál muzikanta, který se snaží poprat se životem, seč mu síly stačí. Zatímco v La La Landu hraje vynikajícího jazzového pianistu, ve skutečnosti je jeho hudební talent ještě větší.

Kromě klavíru totiž hraje v dvojčlenné kapele Dead Man’s Bones i na kytaru, stojí za mikrofonem a zvládá i další instrumenty. Žánrově lze Goslingovu kapelu zařadit k indie rocku.

Michael Cera

Herec Michael Cera (33) proslul především díky teenagerovským komediím, kterých má tenhle kanadský rodák na svém kontě celou řadu. Teenagery hraje úspěšně už skoro dvacet let a je až neuvěřitelné, že mu to stále prochází. Má totiž jeden z těch obličejů, které zdánlivě nestárnou.

Jednou z jeho nezapomenutelných rolí je postava mladého baskytaristy z filmu Scott Pilgrim proti zbytku světa. Cera hraje v naprosté většině filmů typově podobné postavy, a proto byste si mohli myslet, že se na výše zmíněný snímek musel připravovat jen rychlolekcemi hraní na basovou kytaru, aby alespoň tušil, za jaký konec nástroj chytit.

To byste se ale hodně mýlili, protože právě basová kytara je nástrojem, na který Cera poměrně virtuózně hraje v kapele s názvem Mister Heavenly. I tahle skupina se zabývá indie rockem, ale Cera s nimi nevystupuje na každém koncertu. Není zakládajícím členem, ale často ho můžete zpozorovat na různých turné těchto hudebníků.

Keanu Reeves

I další herec dnešního seznamu má bohaté zkušenosti s držením rytmu a vyluzování hlubokých a pravidelných tónů. Keanu Reeves (57) se ve filmech sice začal objevovat už v polovině osmdesátých let, jeho skutečná sláva přišla až na přelomu devadesátek a nového tisíciletí, když se objevil v Ďáblově advokátovi, Nebezpečné rychlosti a především v Matrixu.

V devadesátých letech měl proto ještě poměrně volné ruce a mohl si se svým volným časem dělat, co se mu zlíbilo. I kvůli tomu se stal basákem v alternativní rockové kapele s názvem Dogstar. Kromě Reevese za basou kapela zahrnovala ještě kytaristu, bubeníka a zpěváka, kteří dohromady dokázali udělat pořádnou show. Jako spousta zajímavých projektů nepřežil ani Dogstar vstup do nového tisíciletí a kapela spolu naposledy vystoupila v roce 2002.

Jared Leto

Ačkoliv je dnes Jared Leto (50) známý především jako oscarový hollywoodský herec, na začátku tisíciletí se jeho fanoušci dělili na dvě skupiny. Na ty, kterým se líbily jeho herecké výkony v Tenké červené linii, Requiemu za sen nebo Klubu rváčů a ty, kteří nedali dopustit na jeho hudební dráhurockové kapele 30 Seconds to Mars.

V začátcích byla jejich hudba poměrně tvrdá, ale zanedlouho se proměnili spíše v poprockovou kapelu, která se líbila masám. Jejich obliba byla skutečně obdivuhodná, jelikož se 30 Seconds to Mars dařilo nejen vyprodávat koncerty, ale i získat různá ocenění. Jedním z těch nejzajímavějších je zápis v Guinessově knize rekordů, který kapela získala za největší množství koncertů v rámci propagace jediné desky.

Kromě Jareda za mikrofonem, kytarou, klavírem nebo basou je ve 30 Seconds to Mars i jeho bratr Shannon, který hraje na bicí a další hudebníci, kteří se střídají na kytaře, base, klávesách, syntetizátorech a dalších hudebních nástrojích.

Johnny Depp

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali hvězdu, která se v posledních týdnech v médiích neobjevuje ani kvůli své filmové, ani hudební kariéře. Johnny Depp (58) je v hledáčku bulvárních novinářů hlavně kvůli soudnímu sporu se svou bývalou manželkou Amber Heard (36). Oba se vzájemně obviňují z různých útoků a týrání a absolutním vítězem jejich sporu pravděpodobně nebude ani jeden z nich.

Deppa jsme však do dnešního článku zařadili úplně z jiného důvodu. Kromě jeho filmových rolí je totiž ve světě celebrit známý i pro svou výjimečnou kapelu s názvem Hollywood Vampires. Depp v ní hraje na kytaru a zpívá, a ačkoliv je velice schopným hudebníkem, na své kolegy z kapely zkrátka nestačí.

Společnost mu totiž dělá Alice Cooper (74) a Joe Perry (71) ze slavných Aerosmith. Tahle tříčlenná kapela hraje především covery časem prověřených hitů od Led Zeppelin až po Davida Bowieho.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jared Leto, Keanu Reeves, Ryan Gosling, Michael Cera

Filmy:
Requiem za sen, Nebezpečná rychlost, Zápisník jedné lásky, Scott Pilgrim proti zbytku světa

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hudba, herci, hudebníci, muzikanti, indie rock, akční filmy, Ryan Gosling, 30 second to Mars členové, romantické filmy, Amber Heard Johnny Depp, rock, keanu reeves
TOPlist