5 filmů, které vás zaručeně rozpláčou

25.11.2019

Každé umělecké dílo ve vás chce vyvolat nějaké specifické pocity a ani filmy nejsou v tomto ohledu výjimkou. U hororů se máte bát, u komedií smát a thrillery by ve vás měly vyvolávat napětí. Dnes se však zaměříme na jiné emoce, se kterými to někteří filmoví tvůrci umí. V dnešním článku vám totiž představíme pětici filmů, které vás zaručeně dovedou k slzám.

5. Dobrý Will Hunting

Prvním snímkem dnešního článku je psychologické drama z roku 1997. Žánr psychologického dramatu si s největší pravděpodobností nespojujete s dojemnými a srdceryvnými scénami. Možná ale zapomínáte na oscarový snímekRobinem Williamsem a Mattem Damonem (49) v hlavních rolích.

Možná už tušíte, že dnešní článek otevíráme nezapomenutelným oscarovým filmem s názvem Dobrý Will Hunting. Ten vypráví příběh mladého génia, který má problém s autoritami, a jeho dobrosrdečného psychologa. Will je sice mladým géniem, ale kvůli svému flákačství nemá ambice, aby se svým životem něco dělal. Pracuje jako uklízeč na akademické půdě a lidé si ho začnou všímat až poté, co jen tak „mimochodem“ vyřeší složitý matematický příklad, který někdo nechal na tabuli.

Jeho genialita se však střetává s jeho uzavřeností. Willovy hádky s jeho přítelkyní, psychoanalytická sezení a konflikty se zbytkem společnosti jsou jen špičkou ledovce v tom, co vás při sledování Dobrého Willa Huntinga může dohnat k slzám.

4. Teorie všeho

Když už jsme zmínili snímek o fiktivním géniovi, byl by hřích opomenout film, který vypráví příběhy skutečného génia. V roce 2014 šel totiž do kin snímek s názvem Teorie všeho, ve kterém si Eddie Redmayne (37) zahrál proslulého teoretického fyzika Stephena Hawkinga.

Hawking vloni v březnu bohužel zemřel po dlouhém a lítém boji se svým tělem. Kvůli ochrnutí nervového systému trávil Hawking většinu svého života připoután na kolečkovém křesle a postupně přicházel o další a další funkce svého těla. Jediné, co však zůstalo nepoškozeno až do jeho smrti, byl jeho geniální mozek.

Snímek režiséra Jamese Marshe (56) vypráví o jeho těžkém životě, ale soustředí se i na to, co vědci prakticky zachránilo život. Tím, co jej drželo celá ta léta při životě, a díky čemu dokázal mnohonásobně překonat odhady lékařů, byla nehynoucí láska k jeho ženě.

3. Zelená míle

I následující snímek z roku 1999 je zásadní součástí světové kinematografie. Vzhledem k nesporným kvalitám Zelené míle je však poměrně zvláštní, že snímek neproměnil žádnou ze svých čtyř nominací na Oscara. Tom Hanks (63) hraje vězeňského dozorce Paula Edgecomba , který se stane svědkem něčeho skutečně neuvěřitelného.

Do vězení pro těžké zločince, ve kterém Paul pracuje, jednoho dne přivedou obrovského černocha Johna, který byl obviněn z vraždy dvou dětí. Přes svůj hrozivý zevnějšek je však John v podstatě mentálně zaostalým dítětem, které se mimo jiné bojí spát potmě. Paul proto začne pochybovat o jeho vině, ale nic naplat. John je odsouzen k smrti, a pokud se na jeho cestě „zelenou mílí“ k elektrickému křeslu nestane nějaký zázrak, bude neprávem popraven.

Na zázraky je John specialista, jelikož má zvláštní uzdravovací schopnosti, kterými mimo jiné vyléčí i Paulovu bolestivou infekci. Sám se však rozhodne proti vlastní popravě nezakročovat a přijme svůj nespravedlivý osud s otevřenou náručí.

2. Toy Story 3: Příběh hraček

U filmů s Tomem Hanksem zůstaneme i v předposledním bodě dnešního článku. Pro některé to bude možná překvapení, ale následující film, který vás zaručeně rozpláče, je třetí díl animované série o oživlých hračkách.

Toy Story 3: Příběh hraček opět vypráví příběhy šerifa Woodyho a astronauta Buzze, kteří se však tentokrát musí vyrovnávat s nezáviděníhodnou krizí. Jejich milovaný majitel Andy totiž dospěl a chystá se na vysokou školu. Osud hraček je proto velmi nejistý a jejich cesta k novým majitelům je spletitá a trnitá.

Třetí Příběh hraček vyvolá slzy nejen v dětech, kterým je film určený především, ale i v jejich rodičích, které chtě nechtě donutí ke vzpomínkám na jejich vlastní dětství a oblíbené hračky, které je provázely během dospívání.

1. Titanic

Poslední snímek dnešního seznamu jste po přečtení jeho titulku s největší pravděpodobností očekávali. Dlouhá léta šlo totiž o jeden z nejúspěšnějších filmů, který v tržbách nemohl dlouhou dobu nikdo překonat. Snímek Jamese Camerona (65) z roku 1997 vypráví tragický příběh nejznámější výletní lodi, do kterého vkládá i velmi propracovanou milostnou složku.

Asi už víte, že jsme si na konec tohoto článku nechali světoznámý Titanic ověnčený jedenácti Oscary. Titanic je opravdu poctivým snímkem, který jeho tvůrci připravovali několik let v kuse. Cameron chtěl osudné plavbě slavné lodi vzdát patřičnou poctu, a to se mu skutečně podařilo.

Za úspěchy filmu mohly nejen propracované akční scény, ale především i krásný milostný příběh mezi postavami Leonarda DiCapria (45) a Kate Winslet (44). Smutný konec velké lásky navíc její sílu jen umocňoval. Jack a Rose rozpláčou snad každého, kdo nemá srdce z ledu.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kate Winslet, Robin Williams, Leonardo DiCaprio, Tom Hanks

Filmy:
Zelená míle, Dobrý Will Hunting, Toy Story 3: Příběh hraček

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké celebrity, američtí herci, americké filmy, slavné filmy, romantika, romantické filmy, Leonardo DiCaprio filmy, žebříčky, filmové žebříčky, žebříčky filmů, Matt Damon filmy, Matt Damon role, dojemné filmy, geniální filmy, filmy které rozpláčou, smutné filmy, nejdojemnější filmy
TOPlist