Kate Winslet

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 7 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka

Věk: 48 let

Datum narození: 5.10. 1975

Místo narození: Anglie, Berkshire, Reading

Výška: 169 cm

Žánry: pop , britská , britpop , balady , soundtrack

Hodnocení Kate Winslet

Přitažlivost
93% (95 hlasů) 3186.místo
Talent
91% (73 hlasů) 6605.místo
Inteligence
93% (73 hlasů) 5060.místo
Vtipnost
91% (71 hlasů) 5235.místo

Fotky Kate Winslet (529)

Kate Winslet nahé fotky (8)

Kate Winslet nahá ve filmech (3)

Videoklipy Kate Winslet (7)

Písně Kate Winslet (51)

Všechny písně Kate Winslet (51) »

Životopis Kate Winslet Upravit životopis

Kate Elizabeth Winsletová (* 5. října 1975, Reading, Berkshire, Anglie) je britská herečka a příležitostná zpěvačka, držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Nejznámější je díky rolím Rose DeWitt Bukaterové ve filmu Titanic a Marianne Dashwoodové ve filmu Rozum a cit.

Životopis

Osobní život

Narodila se v Readingu barmance Sally Ann a staviteli bazénů Rogeru Winsletovým. Má dvě sestry Beth a Annu. Již v jedenácti začala studovat drama.

Jejím prvním dlouhodobým partnerem byl herec a scenárista Stephen Tredre, který po natočení Titanicu zemřel. Aby se mohla zúčastnit jeho pohřbu, nezúčastnila se premiéry Titanicu.

V roce 1998 se vdala za režiséra Jima Threapletona, se kterým má dceru Miu Honey. Po rozvodu v roce 2001 se seznámila s režisérem Samem Mendesem a o dva roky později si jej vzala. Mají syna jménem Joe Alfie.

Kariéra

Její kariéra začala již v dětském sci-fi seriálu Dark Season v roce 1991. Pak se objevovala v dalších seriálech. Úspěch jí přinesl v roce 1994 film Petera Jacksona Božská stvoření. Následovala role ve filmu Rozum a cit, který z ní udělal známou herečku, vynesl jí cenu BAFTA a nominace na Oscara a Zlatý glóbus.

Světoznámou herečkou stala díky snímku Jamese Camerona Titanic, kde hrála pár spolu s Leonardem DiCapriem. Snímek se stal nejvýdělečnějším filmem všech dob (vydělal více než miliardu dolarů) a získal 11 Oscarů.

Stala se i "miláčkem" kritiky, protože za každý film, který natočila, u ní získala pozitivní ohodnocení. Po Titanicu začala natáčet převážně nízkorozpočtové nezávislé filmy jako Hideous Kinky nebo Jako dým. Naopak odmítla mnoho rolí ve velkofilmech jako Anna a král nebo ve filmové trilogii Pán prstenů.

Objevila se také v komediálním seriálu BBC Extras, kde parodovala sama sebe. Dvěma postavám seriálu v něm říká, že pracuje na filmu o holokaustu, protože je unavená z toho, jak stále prohrává na Oscarech (v té době měla za sebou již čtyři nominace), a každý, kdo natočil film o holocaustu, Oscara získal.

Ve svých dvaadvaceti letech se stala nejmladší osobou, která získala dvě nominace na Oscara, pak byla nominována ještě třikrát a pokaždé byla nejmladší osobou, která získala tři, čtyři, pět nominací. Nominována byla za herecké výkony ve filmech Rozum a cit, Titanic, Iris, Věčný svit neposkvrněné mysli a Jako malé děti. Za všechny tyto filmy byla nominována i na Zlatý glóbus.

Dne 11. ledna 2009 na 66. ročníku udílení cen Zlatý glóbus za rok 2008 zvítězila ve dvou kategoriích nejlepší herečka v hlavní roli ve filmu - drama za snímek Nouzový východ a nejlepší herečka ve vedlejší roli - film za snímek Předčítač.

Dne 22. února 2009 na 81. ročníku vyhlášení Cen Akademie získala Oscara v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli za film Předčítač. Po šesti nominacích se jí konečně povedlo proměnit jednu ve zlatou sošku.

V roce 2011 hrála jednu z hlavních rolích ve filmu Bůh masakru režiséra Romana Polanského.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Kate Winslet (30)

TOP 5 filmů s největším počtem Oscarů

27.01.2020 - Do udílení nejprestižnějších filmových cen Oscar zbývá necelý měsíc.

5 filmů, které vás zaručeně rozpláčou

25.11.2019 - Každé umělecké dílo ve vás chce vyvolat nějaké specifické pocity a ani filmy nejsou v tomto ohledu výjimkou.

5 největších animovaných propadáků

24.10.2018 - O tom, že se ne každý film dočká takového úspěchu, jaký by si přáli jeho tvůrci, asi není potřeba spekulovat.

Nový film Woodyho Allena s Kate Winslet má trailer s titulky

27.10.2017 - Woody Allen na důchod rozhodně nepomýšlí. Jeho nejnovější film Kolo zázraků bude mít již zanedlouho premiéru.

Okouzlující jako vždy. Kate Winslet na premiéře nového filmu Woodyho Allena

15.10.2017 - Kate Winslet (42) se ukázala na premiéře nového filmu Woodyho Allena. Ne nadarmo se o ní mluví jako o jedné z nejvice okouzlujících hereček...

Kate Winslet byla na torontském filmovém festivalu za hvězdu

11.09.2017 - Herečka Kate Winslet (41) představila na filmovém festivalu v Torontu svůj nejnovější film. Byla za hvězdu nejzářivější...

Všechny články o Kate Winslet (30) »
TOPlist