5 filmových hvězd, které odmítly OPRAVDU dobře placené role

16.09.2020

„Peníze neznamenají vše.“ To se vždy lépe tvrdí těm, kteří jich mají dostatek. V dnešním článku se proto dočtete o skutečných celebritách, které rozhodně nejsou v žádné finanční nouzi, ale pokud by změnili jediné rozhodnutí ve svém profesním životě, mohli by své bohatství ještě více rozšířit. Vkus, lenost nebo chamtivost je však o tuto šanci připravily, a jim tak nezbylo než jejich rozhodnutí později litovat.

O čemže tedy dnešní článek přesně bude? Zaměříme se na herce, kteří dostali skvěle ohodnocené nabídky filmových rolí. Honoráře pro ně však nebyly rozhodujícím faktorem, a tak se rozhodli z dobře placených nabídek vycouvat. Zajímá vás, na kolik si mohly tyhle hollywoodské hvězdy přijít, kdyby své rozhodnutí přehodnotili? Pak se určitě pusťte do dnešního článku.

5. Bruce Willis – Postradatelní 3

Nebývá zvykem, abychom články na Showbiz.cz začínali výjimkou z pravidel, ale v případě prvního bodu dnešního seznamu nám to snad odpustíte. Je totiž natolik výstřední, že jsme jej zkrátka museli zmínit, ačkoliv cílový honorář nebyl ani zdaleka tak vysoký jako u dalších herců. Pokud bychom však přepočítali peníze na úsilí, které by daní herci museli pro odmítnuté filmy vyvinout, umístil by se první jmenovaný minimálně v první trojici.

A o kom, že první bod dnešního článku je? O jedné z největších hvězd akčních filmů z konce osmdesátých a devadesátých let. Bruce Willis (65) má za sebou takové klenoty, jako je Smrtonosná past, Pulp Fiction, Vyvolený nebo Poslední skaut, že jej Sylvester Stallone (74) zkrátka musel zařadit do své série Expendables: Postradatelní. Ta se totiž točí okolo hrdinů klasických akčňáků, a proto se ani na Willise nemohlo zapomenout.

V prvních dvou dílech dostal od tvůrců skutečně miniaturní roli a podobnou měl dostat i ve třetím díle. Za roli měl slíbeno 3 miliony dolarů, což je pro herce jeho formátu opravdový pakatel. Když však vezmete v potaz, že měl natáčením trávit jen čtyři pracovní dny, a navíc si udělat hezký výlet do Bulharska, vyjde vám opravdu pěkná hodinová mzda. Willisovi to však nestačilo a řekl si o čtyři miliony, ale platit milion denně bylo moc i na studio Lionsgate.

4. Jim Carrey – Maska 2

Natáčení filmových pokračování se mnoho filmových herců záměrně vyhýbá. Může to být kvůli vlastním přesvědčením, statistické pravděpodobnosti menšího úspěchu vícedílných sérií nebo kvůli špatným zkušenostem s takovými filmy. Jim Carrey (58) patří mezi herce z té poslední skupiny, jelikož zkušenosti z natáčení druhého Ace Ventury s podtitulem Volání divočiny pro něj byly méně než příjemné.

V několika rozhovorech se nechal slyšet, že pro něj filmová pokračování nejsou žádnou výzvou a že ho jejich tvorba neuspokojuje. Právě proto s největší pravděpodobností odmítl roli v připravovaném druhém dílu „superhrdinské“ komedie s názvem Maska. První film se přitom setkal s obrovským finančním úspěchem, jelikož v kinech vydělal přes 350 milionů dolarů s rozpočtem v hodnotě „nuzných“ 23 milionů.

Druhý díl byl proto k překvapení málokoho na spadnutí, ale kvůli Carreyho odmítavému postoji se natáčení nakonec neuskutečnilo. Kanadského komika nepřesvědčila ani desetimilionová odměna, kterou měl za roli dostat. Maska se nakonec přeci jen svého pokračování dočkala v podobě Masky Juniora z roku 2005, tentokrát však bez Jima Carreyho. A ještě že tak. Maska Junior se totiž s původní komedií vůbec nedá srovnávat.

2. Will Ferrell – Vánoční skřítek 2

Podobně jako Jim Carrey je i následující herec známý především díky svým komediálním rolím. Je jím totiž Will Ferrell (53), který svou kariéru začal u stand-up comedy, pak se přesunul do pořadu Saturday Night Live a od té doby se mu podařilo nasbírat pěknou řádku hollywoodských rolí. Můžete ho znát jako Rona Burgundyho z dvojdílného Zprávaře, zlotřilého Mugatu ze Zoolandera nebo jako přihlouplého skřítka Buddyho z filmu Vánoční skřítek.

Právě posledního zmíněného filmu se týká i Ferrellem odmítnutá role. Vánoční skřítek se totiž v Americe stal okamžitou vánoční filmovou klasikou podobného formátu, jako jsou u nás Tři oříšky pro Popelku. Ačkoliv se o případných „Čtyřech oříšcích“ nikdy neuvažovalo, Vánoční skřítek 2 byl v myslích filmových tvůrců už od premiéry jedničky. Ferrell na to měl však jiný názor.

Ten nezměnil ani po nabídce 29 milionů dolarů za návrat k roli přerostlého vánočního skřítka s dobrým srdcem, ale poněkud zvláštními způsoby. I Ferrell prohlásil, že filmová pokračování zkrátka nejsou jeho šálkem čaje (Zprávař je zřejmě výjimkou potvrzující pravidlo) a že už je na tuhle roli příliš starý.

2. Matt Damon – Avatar

Ne všechny honoráře jsou předem pevně stanovené. Některá filmová studia řeší výplaty svých herců tím, že jim nabídnou procenta z tržeb filmu v kinech. Většinou to bývají jednotky procent, ale Matt Damon (49) dostal nabídku, která čítala neuvěřitelných deset procent veškerého výdělku připravovaného filmu. Damon roli odmítl, čímž učinil největší finanční chybu svého života. Oním nabízeným filmem byl totiž Avatar, který je dodnes druhým nejvýdělečnějším filmem historie, jehož tržby teprve vloni překonalo superhrdinské Avengers: Endgame.

O kolik tedy Matt Damon svým rozhodnutím přišel? Jsou to jednoduché počty. Snímek v kinech utržil 2,8 miliard dolarů, a tak si herec mohl přijít na velmi příjemných 280 milionů. To už peněženku trochu zabolí. A důvod? Avatar se měl natáčet ve stejném časovém horizontu jako Bourneovo ultimátum,a Damon tak nechtěl svým kolegům komplikovat životy přeplněným harmonogramem. To od něj bylo velmi šlechetné, byť poměrně krátkozraké rozhodnutí.

1. Sean Connery – Pán prstenů

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali herce, který před pár dny oslavil své 90. narozeniny, nese rytířský řád britské královny a proslavil se rolí tajného agenta 007 s povolením zabíjet. Série, kterou se Sean Connery (90) přes nátlak Petera Jacksona (58) nakonec neproslavil, se týká party hrdinů se zdánlivě jednoduchým úkolem. Zbavit se zlatého prstenu, který stojí za většinou zla v bájné Středozemi.

Ano, čtete dobře. Sean Connery se měl původně zhostit jedné z rolí v Jacksonově trilogii s názvem Pán prstenů. Je asi jasné, že Aragorna, Legolase ani žádného z hobitů by si tento (sice vitální, ale přesto) stařík nejspíš střihnout nemohl. Ve skutečnosti se měl totiž stát Gandalfem ještě před tím, než role připadla druhému sirovi, tentokrát Ianu McKellenovi (81).

Podobně jako Damon měl i Connery získat část tržeb filmů. Jeho podíl měl být však ještě vyšší (15 %) a ještě měl dostat 30 milionů na ruku. Tím by se jeho honorář by se za celou sérii vyšplhal na neuvěřitelných 450 milionů dolarů. Jeho důvodem pro odmítnutí role Gandalfa bylo to, že jednoduše nepochopil scénář.

(tod)

Fandím
11 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt Damon, Jim Carrey, Bruce Willis, Sean Connery

Filmy:
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Maska, Vánoční skřítek, Avatar, Expendables 3, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, akční filmy, Hollywood, hollywoodští herci, Jim Carrey filmy, Matt Damon role, Pán prstenů obsazení, akční legendy, akční série, odmítnuté role, ruce Willis role, ruce Willis filmy
TOPlist