5 dalších zápasníků, ze kterých se stali hollywoodští herci

11.02.2021

Americký wrestling a herectví od sebe nemají zase tak daleko. Snad nikoho nepřekvapí, že jsou ony epické zápasy téměř bez výjimky nafingované, a že se poměrně přesně drží předem stanoveného scénáře. Tím ovšem wrestlingovým zápasníkům rozhodně nechceme ubírat na jejich schopnostech. Většina chvatů a triků vyžaduje opravdu obrovskou sílu a poctivý trénink.

Tohle showmanství se jim často hodí i v momentě, kdy už s kariérou zápasníků nadobro „seknou“ a vymění ji třeba právě za herectví. Není to tak dávno, co jsme psali článek o nejslavnějších wrestlerech/hercích, ale protože je takových celebrit opravdu hodně, ještě jednou se k tomuhle tématu vrátíme. Dnes vám představíme pětici dalších neméně úspěšných zápasníků, kteří vyměnili wrestlingový ring za natáčecí plac.

5. Jesse Ventura

Jméno prvního exwrestlera dnešního seznamu vám možná nebude tak známé, jako těch ostatních, které vám dnes představím. Jesse Ventura (69) se totiž po odchodu ze zápasnické sféry rozhodl přijímat zejména vedlejší role a o kariéru světoznámé filmové hvězdy nikdy neusiloval. Přesto se však účastnil natáčení několika naprostých klasik, které se zapsaly do filmové historie.

Jeho první a zároveň asi nejznámější rolí byl speciálně vycvičený voják, který v nebezpečné džungli pomáhá Arnoldu Schwarzeneggerovi (73) s hledáním krvelačného vesmírného lovce. V původním Predátorovi z roku 1987 si Ventura zahrál Blanea, kterého si můžete pamatovat především díky jeho obrovskému rotačnímu kulometu, se kterým „pokosil“ snad polovinu neprostupného pralesa.

Kromě Predátora se Ventura objevil například i v Demolition Manovi či Běžícím muži, ale zároveň se nebál ani televizní tvorby. Zahlédnout jste jej mohli třeba v Aktech X nebo Odpadlíkovi. Podobně jako Schwarzeneggerovi se i Venturovi podařilo získat guvernérské křeslo, ale na rozdíl od jeho původem rakouského kolegy se po skončení svého úřadu už před kamery skoro nevrátil.

4. Ronda Rousey

Výměna bojových sportů za záře filmových reflektorů se netýká jenom mužských zápasníků. Čas od času se hollywoodská sláva zalíbí i bojovnicím. Důkazem za všechny je olympijská judistka, zápasnice v MMA a od roku 2018 také nadšená wrestlerka Ronda Rousey (34). Ta se ve filmech sice začala objevovat ještě před svou wrestlingovou kariérou, ale díky její zápasnické minulosti jí to i tak uznáme.

Tuhle americkou bojovnici jste mohli poprvé zahlédnout v roce 2014 ve třetím díle série Expendables: Postradatelní a o rok později se objevila v Rychle a zběsile 7. Tady zkřížila své síly se stálicí série Michelle Rodriguez (42), se kterou se pustila do lítého souboje na podpatkách a v dlouhých šatech. To byla docela příjemná změna po všech těch pěstních bitkách muže proti muži.

3. Roddy Piper

Když už jsme zmínili Rondu Rousey, která ve wrestlingovém světě vystupuje pod přezdívkou „Rowdy“, byl by hřích opomenout člověka, kterému se tak říkalo původně. Tímto mužem byl Roddy Piper – světoznámý wrestler a herec béčkových filmů. Přestože jeho snímky nebyly nějak valné kvality, nesmazatelně se staly stálicemi popkulturní historie.

Na svědomí má takové braky, jako je například Sci-fízl nebo Bez soutěže, ale zároveň ztvárnil hlavní roli v nezapomenutelném sci-fi thrilleru Johna Carpentera (73) s názvem Oni žijí! Roddy v něm hraje tuláka, který objeví záhadné sluneční brýle, díky kterým se dozví děsivou pravdu. Mezi lidmi se ukrývají mimozemšťané, kterým se podařilo infiltrovat do nejvyšších sfér lidské společnosti. Teď jen na hrstce statečných, aby děsivou pravdu odhalili a s mimozemšťany se vypořádali pěkně „po lidsku“.

Ke sklonku svého života trpěl Hodgkinovou nemocí, se kterou se mu díky ozařování nakonec podařilo vypořádat. Sám ale tvrdil, že se kvůli své špatné životosprávě s největší pravděpodobností nedožije pětašedesáti. Jeho předtucha se mu nakonec vyplnila, jelikož v roce 2015 zemřel na infarkt myokardu ve věku 61 let.

2. Steve Austin

Trestná lavice, Expendables: Postradatelní nebo Odplata. To jsou jen některé z filmů, ve kterých se objevil wrestler, který proslul zejména svým nesmlouvavým chováním a láskou k vychlazenému pivu. Tímto hercem a bývalým wrestlerem je rodák z Austinu v Texasu jménem Steve Austin (56).

Během své wrestlerské kariéry získal přezdívku „Stone Cold“ a své síly poměřil i Dwaynem „The Rockem“ Johnsonem (48). Tomu se jeho filmovou kariéru podařilo nastartovat o poznání lépe, jelikož je už druhým rokem tím nejlépe placeným hercem současnosti .

To ale Austinovi zřejmě nijak zvlášť nevadí, jelikož se v současnosti živí svým populárním podcastem, vlastním televizním pořadem, moderováním zápasů a výdělky pobírá i za vlastní značku piva s názvem Broken Skull IPA.

1. Lenny Montana

Na závěr dnešního článku jsme si schovali zápasníka, který má za sebou celou řadu filmových rolí, ale opravdové slávy se dočkal jen díky jediné z nich. Ačkoliv se na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let objevil v téměř dvacítce filmů, jen těžko jej budete znát jinak než jako zkušeného zabijáka Lucu Brassiho z nezapomenutelného Kmotra.

Tématika mafiánských rodin mu byla velmi blízká, a i díky tomu byla jeho první role tou, na kterou celý svět vzpomíná nejčastěji. V minulosti se totiž kromě zápasů v ringu živil i jako vymahač pro zločineckou rodinu Columbových. Právě tahle práce mu vynesla roli v nejslavnějším filmu Francise Forda Coppoly (81) a dá se tak říct, že získal filmovou kariéru skrze styky s kriminálním podsvětím.

Ještě zajímavější je fakt, že Coppola kromě Montany ve svém filmu zaměstnal i další členy mafiánské rodiny Colombových, které zde můžete zahlédnout jako komparz. Montana se později objevil ještě v řadě dalších filmů, ale žádný z nich nesklidil takové úspěchy, jako právě Kmotr. V roce 1992 nakonec v šestašedesáti umírá na infarkt krátce poté, co odchází do důchodu.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jesse Ventura, Steve Austin, Roddy Piper, Lenny Montana

Filmy:
Jsou mezi námi, Kmotr, Predátor, Expendables: Postradatelní

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
wrestling, sportovci, legendární filmy, zápasníci, Predátor zajímavosti, kmotr zajímavoti, predátor obsazení
TOPlist