TOP 5 nejlépe placených herců roku 2020

21.01.2021

Ačkoliv loňský rok nebyl filmovému průmyslu vůbec nakloněn, i tak se podařilo několik snímků vydat i během pandemie. Přesto si však řada herců musela „utáhnout opasky“, jelikož se kvůli různým opatřením nemohli své práci věnovat naplno. Některým hvězdám se ale navzdory všemu dařilo ještě lépe než v předchozích letech a nad jejich výplatními páskami vám zůstane rozum stát.

Zajímá vás, kteří slavní herci si během roku 2020 vydělali nejvíc? Chcete vědět, kdo je na čele tabulky, a co všechno se počítá mezi jeho příjmy? Pak vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici nejlépe placených herců roku 2020 podle žebříčku časopisu Forbes.

5. Vin Diesel – 54 milionů $

Na páté příčce nejlépe placených herců loňského roku se nachází muž s hlasem, který zní, jako by měl v hrdle pytel štěrku. Americký svalovec Vin Diesel (53) se v loni sice objevil pouze v jediném podprůměrném snímku s názvem Bloodshot, ale přesto si přišel na pořádný balík peněz v hodnotě 54 milionů dolarů.

Zajímá vás, kde k takovému obnosu přišel? Kromě herectví je totiž zároveň i producentem, a to nejen výše zmíněného snímku, ale i akční série Rychle a zběsile. Prozatím poslední devátý díl sice ještě do kin nešel, ale jeho premiéra je naplánovaná na letošek. Diesel už teď sklidil honorář za roli Dominica Toretta a další peníze získá, až se snímek představí v kinech.

Ani tam jeho producentská kariéra roku 2020 nekončí, jelikož Diesel stojí i za tvorbou animovaného seriálu Rychle a zběsile: Závodníci v utajení, který můžete zhlédnout na Netflixu. V neposlední řadě se podílí i na tvorbě očekávané videohry ARK 2, která má stejně jako Rychle a zběsile 9 vyjít v letos. V roce 2021 se tak jeho výplatní páska s největší pravděpodobností ještě zvětší.

4. Ben Affleck – 55 milionů $

Na druhém místě je herec, který se v posledních letech čím dál tím častěji (a dá se říct i úspěšněji) věnuje spíše režii. Zatímco jeho herecká ocenění jsou vesměs anticenami, jako například šestice Zlatých malin, Ben Affleck (48) se může chlubit dvěma Oscary – jedním za režii snímku Argo a druhým za scénářDobrému Willu Huntingovi.

A proč je Affleck na čtvrté příčce nejvýdělečnějších herců uplynulého roku? V roce 2020 mu vyšly hned dva snímky, ve kterých ztvárnil hlavní nebo alespoň důležitou roli. Prvním z nich bylo sportovní drama o basketbalovém trenérovi, který se musí poprat se svou alkoholovou minulostí s názvem Cesta zpátky.

Jeho druhý film nese název To poslední, co chtěl a vypráví o ambiciózní novinářce, která se rozhodne přijít na kloub obchodu se zbraněmi ve Střední Americe. Účast na natáčení těchto filmů Affleckovi vynesla úctyhodných 55 milionů dolarů.

3. Mark Wahlberg – 58 milionů $

Na třetím místě je další americký herec, který si během loňského roku zahrál ve dvou filmech. Prvním z nich bylo nové zpracování oblíbeného animáku o partičce přátel, kteří společně se svým psem řeší mysteriózní případy. Tím psem je samozřejmě Scooby-Doo a Mark Wahlberg (49) ve snímku Scoob! propůjčil svůj hlas „Modrému sokolovi“.

To však byla poměrně vedlejší role, za kterou Wahlberg určitě nedostal tak velký balík peněz, který by vysvětloval jeho 58milionový honorář za rok 2020. Na tom se spíše podepsala jeho hlavní role v Netflixovském akčňáku s názvem Spravedlnost podle Spensera, u kterého byl Wahlberg zároveň i producentem.

Roli producenta si vloni vyzkoušel i u dokumentární minisérie HBO o slavném případu manipulace hry Monopoly u McDonald’s s názvem McMilióny nebo své autobiografické série s názvem Wahl Street.

2. Ryan Reynolds – 71,5 milionů $

Stříbrnou medaili si ve srovnání těch nejúspěšnějších herců loňského roku odnesl Ryan Reynolds (44), který měl údajně získat více než 20 milionů za snímky 6 underground: Tajné operace a Red Notice, který má mít premiéru v letošním roce. Kromě již zmíněného Red Notice se má Reynolds letos ukázat s pěti dalšími snímky, které mají poměrně velký potenciál.

Za zmínku rozhodně stojí například superhrdinský X-Force, kde se vráti do role Deadpoola, The Hitman’s Wife’s Bodyguard, který naváže na snímek Zabiják & Bodyguard z roku 2017 nebo Free Guy, ve kterém se Reynolds vžije do role vedlejší postavy v počítačové hře, která získá vědomí.

Reynolds podle Forbesu vloni získal 71,5 milionů dolarů. Herec poměrně chytře vycítil situaci, a rozhodl se ve velkém přijímat role, které mu nabízí Netflix. Netflix a další streamovací služby totiž nejsou nijak omezovány zavřenými kinosály a premiéry jeho filmů se zřídkakdy odehrávají na červeném koberci.

1. Dwayne Johnson – 87,5 milionů $

Zatímco ostatní herci se oproti loňskému roku na žebříčku těch nejúspěšnějších prostřídali, první místo zůstává už druhým rokem nezměněné. Obsadil ho kalifornský svalovec, který se dříve živil jako profesionální wrestler, ale později si úspěšně našel cestu k Hollywoodu. Touhle obrovskou horou svalů není nikdo jiný než Dwayne Johnson (48), který si vloni přišel na slušných 87,5 milionů dolarů.

Stejně jako u Reynoldse stojí za jeho úspěchy připravovaný Red Notice, či superhrdinský Black Adam,ale kromě těchto filmu má Johnson ještě jiné zdroje příjmu. Má například vlastní řadu oblečení značky Under Armour, a prodává i vlastní značku, která nese název Project Rock. Nakonec ho vlastně asi nemusí mrzet, že si po konfliktu s Vinem Dieselem nezahraje v připravovaném devátém díle Rychle a zběsile, a může se utěšovat tím, že je jeho honorář bezmála dvakrát vyšší než u jeho rivala.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Vin Diesel, Ben Affleck, Dwayne Johnson , Ryan Reynolds

Filmy:
Rychle a zběsile, Dobrý Will Hunting, Argo

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
HBO, Hollywood, Ben Affleck filmy, Vin Diesel filmy, Dwayne Johnson filmy, Dwayne Johnson kariéra, Ryan Reynolds filmy, Mark Wahlberg filmy, platy filmových hvězd, filmový průmysel, Mark Wahlberg postavy, Mark Wahlberg kariéra
TOPlist