5 dalších hollywoodských herců ve videohrách

22.02.2021

Někteří hollywoodští herci si své portfolio rádi rozšiřují i nad rámec svých nejznámějších filmů. Poměrně běžně tak přijímají i nabídky rolí z úplně jiného odvětví. Ačkoliv jde stále o herectví, v těchto případech nestojí namaskovaní s ostatními herci v záři reflektorů, ale často na sobě mají prapodivný oblek, který zaznamenává každý jejich pohyb a kóduje ho do jedniček a nul.

Už jste asi pochopili, že máme na mysli videohry, které se (zejména v loňském roce) staly nedílnou součástí životů mnoha z nás. Když totiž téměř nikam nemůžete chodit a téměř veškerá zábava je zakázaná, nebo alespoň omezená, nezbývá než se uchýlit do digitálního prostoru. Stejně to vidí i hollywoodští herci, kteří herní průmysl vnímají na stejné úrovni jako ten filmový.

V dnešním článku vám proto představíme pětici slavných herců, kteří za sebou mají role v uznávaných videoherních titulech. Tomuto tématu jsme se věnovali už v minulosti a dnes jej ještě trochu rozšíříme.

5. Keanu Reeves – Cyberpunk 2077

S první hrou dnešního seznamu se pojí poměrně silná kontroverze, která je pro mnohé ještě hodně čerstvá. Cyberpunk 2077 se totiž na policích herních obchodů objevil teprve v prosinci loňského roku, a byl jednou z nejočekávanějších her celého desetiletí. Ve vývoji byl totiž skoro osm let a za jeho tvorbou stálo polské studio CD Projekt RED, které v minulosti vydalo veleúspěšnou trilogii ze světa Zaklínače.

Právě proto všichni čekali, že bude přesun z fantasy světa do futuristického prostředí neonového města plného zločinu a násilí jednou z nejpropracovanějších her historie. Úspěch Zaklínače se však neopakoval a namísto vyladěného herního zážitku fanoušci dostali téměř nehratelnou splácaninu, ze které naprosto čišel nenaplněný potenciál.

Jednou z mála skutečně pozitivních složek Cyberpunku byl kromě na oko úchvatně prezentovaného světa i herecký výkon Keanu Reevese (56). Ten ztvárnil postavu Johnnyho Silverhanda, se kterým hráči přicházejí do styku nejčastěji. Jeho osobnost je totiž ukrytá v čipu, který má hlavní postava nenávratně implantovaný v hlavě. Reeves se tak částečně vrátil jeho kultovnímu filmu s názvem Johnny Mnemonic, který se také odehrává v kyberpunkovém prostředí.

4. Rami Malek – Until Dawn

Dalším slavným hercem, který se účastnil tvorby úspěšné videohry, je Rami Malek (39). Toho můžete znát například z filmu Motýlek nebo seriálu Mr. Robot, ale jeho vůbec nejslavnější role přišla až v roce 2018. Tehdy totiž ztvárnil nezapomenutelného Freddyho Mercuryho v hudebním filmu s názvem Bohemian Rhapsody o kapele Queen.

Jeho nejznámější videoherní rolí je postava Joshe z hororového Until Dawn. Ten není úplně běžnou videohrou, ale spíše interaktivním filmem. Hráči se rozhodují za jednotlivé postavy příběhu a sami určují, kam celý děj posune. Until Dawn vypráví o skupině kamarádů, kteří se chystají strávit víkend na horské chatě.

V minulosti došlo na tomto místě k tragické nehodě, která vedla ke smrti Joshových sester. Josh z jejich smrti dlouho vinil své kamarády, která však nyní pozval, aby s nimi zakopal válečnou sekyru. Joshovy skutečné plány jsou však úplně jiné, a namísto smířlivého večírku chce všechny své přátele pořádně vytrestat. Postupně však začíná vyplouvat na povrch, že se v okolí odehrávají mnohem děsivější věci než kruté vtipy.

3. Norman Reedus – Death Stranding

Hideo Kodžima (57) je uznávaným japonským tvůrcem videoherních titulů, který má za sebou celou řadu legendárních her, z nichž nejznámější je série s názvem Metal Gear Solid. Jeho příběhy jsou často velmi výstřední a nejinak tomu je u předloňského hitu s názvem Death Stranding. I kdybychom chtěli popsat, o co ve hře přesně jde, byl by to téměř nadlidský úkol.

Death Stranding figurují neviditelná monstra, prapodivná kurýrní služba, časový déšť, nenarozené děti s nadpřirozenými schopnostmi a mnoho dalšího. Kodžima navíc spojil síly i s prostředím Hollywoodu, a tak se v jeho hře objevují například Mads Mikkelsen (55) nebo režisér Guillermo Del Toro (56).

Hlavní postavu, které se hráči v Death Stranding ujmou, ztvárnil Norman Reedus (52), kterého můžete znát jako Darylapostapokalyptického seriálu s názvem Živí mrví. Reedus už s Kodžimou spolupracoval minulosti, kdy si zahrál hlavní postavu v hratelném demu s názvem P.T., které mělo původně navázat na úspěšnou hororovou sérii s názvem Silent Hill. Z těchto plánů však nakonec kvůli zákulisním sporům sešlo, a tak se uznávaný tvůrce pustil do jiných projektů.

2. Kit Harrington – Call of Duty: Infinite Warfare

Živí mrtví nejsou jediným seriálem, jehož největší hvězdy se účastní tvorby videoherních počinů. Podobně je na tom například i fantasy Hra o trůny. Peter Dinklage (51), který v ní ztvárnil Tyriona si například zahrál jednu z důležitých postav v trháku jménem Destiny, ale jak jste si mohli všimnout, jeho jméno v mezititulku tohoto bodu není.

Hercův výkon byl totiž velmi slabý, a později byl jeho hlas nahrazen zkušeným dabérem herních postav. Kitu Harringtonovi (34), který si v příběhu Hry o trůny zahrál hrdinného Jona Snowa, se však v herním světě dařilo o něco lépe. Zahrál si totiž jednoho z hlavních padouchů střílečky s názvem Call of Duty: Infinite Warfare.

I Harrington měl ale trochu smůlu, jelikož jej herní tvůrci oslovili pro jeden z nejslabších dílů své proslulé akční série. Ačkoliv se tedy herec skutečně snažil podat dobrý výkon, Infinite Warfare v historii Call of Duty zapadlo jako jakási černá ovce.

1. Matthew Perry – Fallout: New Vegas

Když už jsme zmínili neslavný výkon Petera Dinklage v Destiny, nemůžeme zapomenout otřesný výkon, který v uznávané hře na hrdiny s názvem Fallout: New Vegas podal představitel Chandlera Binga. Matthew Perry (51), který v Přátelích ztvárnil tak senzačně sarkastickou postavu podal ve Falloutu skutečně podprůměrný výkon, který nemá s jeho nejslavnější rolí pranic společného.

Naprosto pryč je veškerá energie, kterou Chandler v přátelích vyzařoval, a místo ní ve hře slyšíte jen monotónní výklad někoho, kdo se snad ani neobtěžoval nahrát jakoukoliv hlášku víc než jednou. Perryho postava je přitom v příběhu New Vegas jednou z těch hlavních, která navíc odstartuje příběh celé hry. Je proto zvláštní, že se Perry, který se sám prohlašuje za vášnivého hráče, podal tak nevýrazný výkon.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Rami Malek, Matthew Perry, Norman Reedus, Keanu Reeves

Filmy:
Hra o trůny, Johnny Mnemonic, Živí mrtví

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
norman reedus, videohry, Rami Malek filmy, Keanu Reeves videohra, Cyberpunk 2077, Until Dawn, Call of Duty: Infinite Warfare, Matthew Perry videohra, Matthew Perry postavy, Chandler Bing, Fallout: New Vegas, Hideo Kodžima
TOPlist