5 dalších chyb, které zůstaly ve filmech

04.05.2020

Tvorba filmu je náročným procesem, při kterém je nutné myslet na celou řadu věcí. Často se proto stane, že filmařům pod rukama proklouzne nějaká chybka. Ačkoliv má kontrolu případných chyb na starosti hned několik členů štábu, ani taková armáda filmových expertů nedokáže uhlídat každou maličkost.

Občas se tak stane, že jsou ony přehlédnuté chyby naprosto do očí bijící, a všimnou si jich i obyčejní diváci. O podobných přešlapech, kterých si můžete všimnout v hollywoodských filmech jsme již psali, ale ve filmovém světě se jich vyskytuje mnohem víc. Proto jsme si pro vás dnes připravili malý nášup o pěti bodech.

5. Mizící medaile – Hanebný pancharti

První chyba dnešního seznamu pochází z válečného filmu Quentina Tarantina (57) s názvem Hanebný pancharti. Tento snímek vypráví prolínající se příběhy uprchlé židovky Shosanny a americké speciální jednotky, která má za cíl lovit a odstraňovat významné osobnosti nacistického velení.

O tom, že si tohle komando nebere žádné servítky, se diváci mohou přesvědčit hned zkraje filmu, když se na nacisty okupovaném území pustí do zajatých oficírů. Nacistického pohlavára totiž jeden z členů zabijáckého oddílu nemilosrdně umlátí baseballovou pálkou. Právě k této scéně se však váže i první chyba dnešního seznamu.

Nacista je totiž ověnčený celou řadou frček a medailí zdobících jeho uniformu. Medaile se navíc stanou i předmětem konverzace mezi zajatcem a jeho vězniteli. Proto je až s podivem, že z jeho uniformy mezi jednotlivými střihy mizí a znovu se objevují. Je však pravda, že se diváci při sledování této scény spíše soustředí na brutální chování amerických vojáků.

4. Dětské médium – Na sever severozápadní linkou

Ptáci, Psycho nebo Cizinci ve vlaku jsou jen některými skvosty z dílny mistra filmového napětí Alfreda Hitchcocka. Dalším z jeho nezapomenutelných snímků je i dobrodružný thriller z roku 1959 s názvem Na sever severozápadní linkou. Příběh tohoto filmu se točí kolem reklamního specialisty Rogera Thornhilla, kterého americká kontrašpionáž omylem označí za vlastního agenta.

Celá věc eskaluje neuvěřitelným způsobem a Thornhill tak několikrát jen o vlásek unikne jisté smrti. Díky záhadné Eve, však Thornhill postupně odkrývá celou záhadu, a dokonce souhlasí s pomocí krásné ženě, která je skutečnou americkou agentkou. Aby zachoval její tajemství, nechá se od ní na oko zastřelit revolverem se slepými náboji.

Právě k téhle scéně se však váže další chyba dnešního článku. V ten moment totiž film představí další záhadu, kterou však Hitchcock dál nerozvíjí. K fingovanému zabití dojde v místnosti plné lidí a jeden z nich přesně ví, k čemu se v jeho blízkosti začíná schylovat. Chvíli před ohlušujícím výstřelem si totiž mladý chlapec strčí prsty do uší. Možná jde o dětské médium, které vidí do budoucnosti, nebo jen o nezkušeného herce, který šetří svoje uši před hlasitou ránou z revolveru.

3. Kouzelný vypínač – Pomáda

Legendární muzikál Pomáda je plný „filmové magie“, která jeho postavám umožňuje vykonávat neuvěřitelné věci. Ať už jde o perfektně zpívající středoškolské osazenstvo, vynikající schopnosti dospívajících chlapců v restaurování autovraku či závěrečný let Johna Travolty (66) a Olivie Newton-John (71) v jejich autě, Pomáda je takových scén plná.

Jedna ze scén je však skutečně nevysvětlitelná. Když totiž Frenchy se svojí starší kolegyní zavírá obchod, začne starší dáma používat záhadné schopnosti, aniž by si toho mladá dívka všimla. Jak jinak si vysvětlit scénu, kdy pouhým pozvednutím loktu v blízkosti vypínače zhasne všechna světla v celé místnosti. Její ruka je při tom dobrých deset centimetrů od onoho vypínače. A přesto se jí pouhým gestem podaří zhasnout.

2. Pořádná snídaně – Pretty Woman

Romantický snímek Pretty Woman z roku z roku 1990 viděl snad každý. Jde o jeden z nejúspěšnějších filmů tohoto žánru, na kterém Julia Roberts (52) postavila svou bohatou filmovou kariéru. I takto zbožňovaný snímek v sobě skrývá řadu menších chybiček a přešlapů, kterých se jeho tvůrci omylem dopustili.

Jeden z nich přichází v momentě, kdy spolu milionář Edward a lehká žena Vivian poprvé snídají v jejich hotelovém pokoji. Edward nechá hotelový personál přinést skutečně bohatou snídani, která obsahuje snad všechno, na co si vzpomenete. Vivian, která je zvyklá žít na ulici se tak do všemožných dobrot pustí s obrovskou vervou.

Její apetit je však zřejmě mnohem větší, než byste si mohli myslet. Mezi velmi krátkými střihy jí totiž rukama projdou různá jídla. V jednu chvíli hoduje na francouzském croissantu, jen aby o pár momentů později držela v rukách rozjedený lívanec. Buď má skutečně obrovský hlad a své jídlo polyká bez kousání, nebo tvůrci jednotlivé scény pouze špatně napojili.

1. Umělé dítě – Americký sniper

Nad poslední chybou dnešního článku vám s největší pravděpodobností zůstane rozum stát. Odehrává se v oscarovém filmu s názvem Americký sniper z roku 2014, který režíroval westernový veterán Clint Eastwood (89). Americký sniper vypráví životopisný příběh elitního odstřelovače Chrise Kyla a nebojí se popisovat i ty nejtemnější momenty jeho života.

Chris je totiž vynikajícím ostrostřelcem, který se dokáže trefit na sebevětší vzdálenost. Jeho husarské kousky mu však nezajistí reputaci jen u jeho spolubojovníků, ale i u nepřátel, kteří na jeho hlavu vypisují obrovskou odměnu. Ani po návratu domů se však jeho život neuklidňuje, jelikož ani tam nedokáže na válku zapomenout.

Nejzjevnější chyba tohoto filmu nastává v momentě, kdy drží své novorozeně a dohaduje se se svou ženou. Dítě, které Bradley Cooper (45) drží, je totiž naprosto očividně umělé a Cooper s ním hýbe svými prsty. Falešné dítě v této emocionálně vypjaté scéně vám může v okamžiku pokazit zamýšlený filmový zážitek.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Alfred Hitchcock, Bradley Cooper, Julia Roberts, Quentin Tarantino

Filmy:
Pretty Woman, Na sever severozápadní linkou, Pomáda, Hanebný pancharti

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Alfred Hitchcock filmy, válečné filmy, Quentin Tarantino filmy, filmové chyby, chyby ve filmu, Julia Roberts filmy, Alfred Hitchcock tvorba, Alfred Hitchcock horory, romantické komedie, mladá Julia Roberts, Hanebny pancharti zajímavosti, Hanebny pancharti scény
TOPlist