5 chyb, kterých jste si nikdy nevšimli ve vašich oblíbených filmech

21.02.2018

Natáčení filmů není žádná snadná záležitost. Musíte si při něm dávat pozor na spoustu věcí, které by vás normálně ani nenapadly. Proto není žádným překvapením, když filmařům tu a tam unikne nějaký detail, nějaká drobná chybička až do finálního produktu, připraveného pro kina. Přes několik různých kontrol, kterým jsou snímky během produkce podrobovány, je zkrátka téměř nemožné zamezit všem případným „uklouznutím“.

Pokud vás zajímá, jaké chyby se dostaly i do vašich oblíbených filmů, čtěte směle dál!

5. Star Wars: Epizoda IV – Nová helma

První Hvězdné války byly na svou dobu skutečně revolučním filmem. George Lucas (73) a studio Industrial Light & Magic předvedli takové speciální efekty, o kterých se před tím nikomu ani nesnilo. V dnešní době sice už působí velmi komicky, ale v roce 1977 byly veškeré triky Nové naděje skutečně převratné. Proto není divu, že během vší té práce, filmařům sem tam unikla nějaká ta chybička.

Jedna z těch nejznámějších chyb se přihodí na samém začátku filmu, kdy Darth Vader zajme vesmírnou loď princezny Leiy. Jeden ze stormtrooperů má při naloďování rebelského kosmického plavidla tu smůlu, že se hlavou praští o rám posuvných dveří a zachytí ho při tom kamera. V pozdějších přepracovaných a remasterovaných verzích pro DVD a Blu-ray byla tato scéna navíc doplněna zvukem onoho „zinknutí“ hlavy o dveře. Je hezké vidět, že si i filmaři dokáží udělat legraci sami ze sebe.

4. Kovbojové z Karibiku: Prokletí bílého klobouku

Počkat. Je to příběh o pirátech nebo o kovbojích? Pokud byste měli usuzovat podle poslední scény prvního dílu této Disneyovské série, možná byste měli trochu problém. Ve chvíli, kdy totiž Jack Sparrow, promiňte, KAPITÁN Jack Sparrow získá zpět svou loď Černou perlu, objeví se na scéně kromě jeho tradiční posádky i jeden člověk, který svým oblečením mezi ušmudlané piráty úplně nezapadá.

Muž v kovbojském klobouku se v Pirátech z karibiku: Prokletí Černé perly ocitne na méně než jednu vteřinu, ale i tak si ho někteří ostražití diváci všimli. Jde o cestovatele časem? Odehrávají se Piráti v alternativní realitě, kdy kovbojové a korzáři žili pospolu? Tolik otázek a tak málo odpovědí. Pravděpodobně však ale šlo o člena produkčního týmu, který byl jen v nesprávnou chvíli na nesprávném místě.

3. Harry Potter a Tajemná paruka

Chybám se nevyhnula ani oblíbená série o mladém čarodějnickém učni s jizvou na čele. Po velkém finálním souboji s mýtickým baziliškem ve druhém díle s názvem Harry Potter a Tajemná komnata se Harry v podání Daniela Radcliffa (28) rozhodne osvobodit domácího skřítka Dobbyho, což se jeho majiteli Luciusi Malfoyovi pochopitelně nelíbí. Nejenže mu nevyšel plán oživení Lorda Voldemorta, ale teď mu ten brýlatý chlapec chce ještě sebrat osobního otroka? Co je moc, to je příliš.

Ve chvíli, kdy chce Harryho „utřít“ nějakou pořádnou hláškou se ale ukáže, že Malfoy není přírodní blonďák, jak se doposud zdálo. Tedy on asi je, jen jeho herec Jason Isaacs (54) má od přírody hnědé vlasy, které mu v této scéně viditelně prosvítají pod parukou. Malfoyovy falešné vlasy by pak mohly být senzačním materiálem pro Harryho případné drsňácké odseknutí. Taková promarněná příležitost.

2. Statečné auto

Další filmová chybička na našem seznamu se odehrála těsně před vypuknutím nejkrvavější bitvy snímku Statečné srdce s Melem Gibsonem (62) v roli Williama Wallace, nejznámějšího skotského revolucionáře. Abyste si chyby všimli, musíte mít skutečně oči na stopkách, jinak vám unikne. Málo se totiž ví, že kromě koní byly ve třináctém století jedním z hlavních způsobů dopravy i stříbrné sedany, jak tento historický snímek věrně dokazuje.

Těsně před onou závěrečnou bitvou, kdy Gibsonův Wallace připravuje své vojsko na útok anglické jízdy, totiž můžete v pozadí zahlédnout auto stříbrné barvy. Značka auta nejde úplně dobře rozpoznat, tak je dost dobře možné že je to Delorean ze Zpátky do budoucnosti. Je to jen další z dobrodružství, kterých si cestováním v čase Marty a doktor Brown užívají, nebo jde spíše o filmovou chybu? Jak byste pak ale vysvětlili, proč doktor tak často říká: „U všech Skotů?“ My máme jasno.

1. Nádržátor

Velkofilm Gladiátor Ridleyho Scotta (80) se odehrává krátce po vládě Marca Aurelia. Russell Crowe (53) v něm hraje římského generála Maxima, který je dalším vládcem společně s celou svou rodinou odsouzen k smrti. Té naštěstí uniká, ale vzápětí se stává otrokem a později i gladiátorem, kterého žene jediné. Touha po pomstě. Touha po pomstě a motorové koňské spřežení.

Ani zde nevíme, jestli jde o alternativní náhled na světovou historii či filmovou chybu, ale při jednom ze soubojů se jeden z bojujících kočárů převrhne a odhalí tak nádrž, která kočár poháněla. To, že byla antika časem objevů a pokroků, je známá věc, ale že historie spalovacích motorů sahá takhle hluboko do minulosti, nás poměrně překvapilo. 

(tod) 

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ridley Scott, Jason Isaacs, George Lucas

Filmy:
Harry Potter a Tajemná komnata, Statečné srdce, Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Gladiátor, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Jack Sparrow, slavné filmy, filmové zajímavosti, chyby ve filmech, filmové chyby, Harry Potter zajímavosti, chyby filmových tvůrců
TOPlist