10 hollywoodských dvojníků

16.06.2018

Máte občas také problém zapamatovat si jméno některých hollywoodských hvězd? Není se čemu divit, filmový průmysl je dnes tak velký, že zapamatování si všech herců je prostě nemožné. Rozlišování jmen navíc neusnadňuje ani to, že jsou si některé celebrity zkrátka velmi podobné. Při takovém množství lidí je statistickou jistotou, že narazíte hned na několik jedinců, kteří budou svými zevnějšky takřka nerozlišitelní.

Nevěříte? Tak si přečtěte dnešní článek o deseti hollywoodských celebritách, které jsou si tak podobné, že by klidně mohly být sourozenci.

5. Keira Knightley & Natalie Portman

Možná vám přijde, že Keira Knightley (33) a Natalie Portman (37) nemají kromě barvy vlasů pranic společného a my s vámi v tomto ohledu musíme souhlasit. Vždy tomu tak ale nebylo, dokonce byly i doby, kdy si tyto herečky pletli i režiséři jejich filmů. Možná vás jejich podoba přeci jen překvapí. Věděli jste například, že spolu obě herečky hrály ve Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba?

Portman získala roli královny Amidaly, která byla jednou z klíčových postav prequelové trilogie. Pokud nevíte, koho v první epizodě hrála Knightley, připravte se na pořádné překvapení. Tato anglická herečka ztvárnila jednu z královniných DVOJNIC, které ji v různých situacích zastupovaly.

Dokážete sami poznat, ve kterých scénách hraje Knightley a ve kterých Portman? Schválně jestli odhalíte všechny případy, kdy se tyto herečky vystřídaly.

4. Zooey Deschanel & Katy Perry

Co mají tyhle dvě krásky společného? Téměř nic. Pokud tedy opomeneme barvu jejich vlasů, očí, tvaru obličeje, jejich účesy, výšku či lásku k hudbě. Ano, rozlišit slavnou zpěvačku Katy Perry (33) a herečku Zoe Deschanel (38) opravdu není snadná záležitost. Navíc si svou podobu uvědomují i obě ženy.

Deschanel, která se proslavila ve filmech jako Vánoční skřítek či Stopařův průvodce po galaxii nebo v seriálu Nová holka se totiž v jednom rozhovoru nechala slyšet, že si připadá zvláštně, když si je jejich fanoušci pletou. „Je to trochu otrava, když vám lidé říkají, že vás viděli sedět v baru, a vy jste přitom seděli doma a koukali na televizi.“

Dnes už byste si ale tyto dvě celebrity spletli jen těžko, jelikož Perry vyměnila své dlouhé černé vlasy za krátký sestřih, na kterém střídá jednu extravagantní barvu za druhou. Deschanel si tak může oddychnout a lidé si ji konečně mohou plést už pouze s její sestrou, která ztvárnila například Kůstku v detektivním seriálu Sběratelé kostí.

3. Will Ferrell & Chad Smith

Když už jsme zmínili Vánočního skřítka, nesmíme zapomenout na představitele hlavní role tohoto filmu, kterým je ztřeštěný komik Will Ferrell (50). Ten má totiž stejně jako Deschanel svého dvojníka v hudebním světě. Jen žánrově musíme trochu změnit směr a od popu zamířit k funk-rockovým Red Hot Chilly Peppers.

Ferrellovým dvojníkem totiž není nikdo jiný než bubeník této kapely, kterým je Chad Smith (56). Přestože je Smith o šest let starší než Ferrell jejich podoba je skutečně neuvěřitelná. Jsou si dokonce tak podobní, že si je kvůli tomu Jimmy Fallon pozval do své talkshow, kam oba přišli ve stejném oblečení a předstírali, že jsou ten druhý.

2. Margot Robbie & Jamie Pressly

Tady už situace dvojníků začíná být velmi podezřelá, a jestli Margot Robbie (27) a Jamie Pressly (40) nejsou alespoň vzdáleně příbuzné, tak už vážně nevíme, co je skutečnost a co ne. Kariéry obou hereček se při tom dost podstatně liší – Robbie hraje ve velkofilmech jako Vlk z Wall Street či Sebevražedné komando a Pressly se drží spíše na televizních obrazovkách v seriálech jako Jmenuju se Earl nebo Vychovávat Hope – ale jejich zevnějšky jsou téměř nerozeznatelné.

Kromě blond vlasů a modrých očí mají obě herečky sexy postavy, které režiséři často využívají do rolí jistých „femme fatale“. Schválně zkuste rozpoznat, která z dam na předchozím obrázku je Robbie a která Pressley. Není to úplně snadný úkol, že?

1. Dax Shepard & Zach Braff

 

Nejen herečky jsou si ve světě filmu podobné, to samé se týká i některých herců. Jen těžko byste hledali lepší příklad než ten, který se týká Daxe Sheparda (43) a Zacha Braffa (43). Nejenže jsou tito herci velmi dobrými přáteli, ale jsou i stejně staří, a pokud opomeneme trochu odlišnou barvu vlasů, jsou si i velmi podobní.

Stejně jako u většiny případů na našem dnešním seznamu jsou si toho oba herci velmi dobře vědomí, a z této skutečnosti si s oblibou „střílí“. I to byl jeden z důvodů, proč si Conan O’Brien pozval Sheparda do svého pořadu, kde byla podobnost s Braffem jedním z hlavních bodů jejich rozhovoru. Shepard se v jeho talkshow přiznal, že má sám občas problémy rozlišit z fotografií, jestli jde o něj či o jeho hereckého kolegu.

(tod)

Fandím
30 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Zooey Deschanel, Natalie Portman, Zach Braff, Keira Knightley, Katy Perry, Will Ferrell, Chad Smith, Jaime Pressly, Dax Shepard, Margot Robbie

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, hollywoodske celebrity, američtí herci, Hollywood, zajímavosti o celebritách, dvojníci v Hollywoodu, podobné herečky, podobní herci, hollywoodské osobnosti
TOPlist