Keira Knightley

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 2 názory

Povolání: Herečka

Věk: 39 let

Datum narození: 26.03. 1985

Místo narození: Anglie, Middlesex, Teddington

Výška: 170 cm

Hodnocení Keira Knightley

Přitažlivost
90% (278 hlasů) 4212.místo
Talent
89% (212 hlasů) 8874.místo
Inteligence
89% (198 hlasů) 7867.místo
Vtipnost
88% (195 hlasů) 7644.místo

Fotky Keira Knightley (930)

Keira Knightley nahé fotky (12)

Keira Knightley nahá ve filmech (12)

Životopis Keira Knightley Upravit životopis

Keira Christina Knightley ( * 26. března 1985, Londýn, Spojené království) je anglická filmová herečka. Svoji kariéru zahájila jako dítě, k mezinárodnímu uznání se dočkala v roce 2003 poté co hrála ve filmech Blafuj jako Beckham a Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly.

Objevila se v několika hollywoodských filmech a získala nominaci na Oscara za nejlepší herečku a Zlatý glóbus za nejlepší herečku pro její roli jako Elizabeth Bennetová v roce 2005 v adaptaci novely Jane Austenové ve filmu Pýcha a předsudek.

O dva roky později byla znovu nominována na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon, stejně jako cenu BAFTA za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli pro její výkon ve filmu Pokání. V roce 2008 časopis Forbes uvedl, že jde o druhou nejlépe placenou herečku v Hollywoodu poté, co údajně vydělala 32 milionů EUR, v roce 2007 byla zařazena na seznam nejlépe placených hereček.

Mládí

Narodila se v Sandy, Bedfordshire, Anglie, je dcerou Sharman MacDonaldové, známé dramatičky, a Willa Knightleyho, divadelního a televizního herce. Má anglického otce a skotskou matku s polovinou velšských předků. Má staršího bratra, Caleba, který se narodil v roce 1979. Žila v Richmondu, navštěvujíc Stanley Junior School, Teddington školu a Esher College.

Je dyslektička, ale přesto byla úspěšná ve škole, a byla tedy oprávněna získat talentového agenta a pokračovat v herecké kariéře. Poznamenala, že snila o herectví, již od dětství. Účinkovala v několika místních amatérských inscenací, a to i v Julii (napsala její matka) a Spojené státy (napsal ji pak drama učitel, Ian McShane).

Osobní život

Žije v Londýně. Uvedla, že nemá v úmyslu se v blízké budoucnosti vdávat.

Po svém účinkování Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže popřela zvěsti, že je anorektička. Premiéra vedla k mediálním spekulacím, že její extrémně štíhlou postava byla způsobena poruchou příjmu potravy, a že její rodina má za sebou historii anorexie. List Daily Mail zažalovala kvůli jejich článku o tom, že je anorektička.

V červenci 2006 uvedla, že se stala workoholičkou, přesněji: "Posledních pět let mi splývá v jeden. Nemohu vám říci, co bylo v loňském roce, a to, co bylo rok před" a upřesňuje, že byla přepracovaná a měla docela strach, že pokud bude pokračovat v tomto kurzu, začne nenávidět to, co miluje. Dokonce naznačila, že by se jeden rok věnovala cestování místo herectví a zaměřila se na svůj osobní život.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Keira Knightley (21)

5 nejpodivnějších konkurzů na filmové role

06.04.2021 - Výběr správných herců je pro úspěch filmu naprosto klíčový.

5 skvělých sérií, které ztratily svůj lesk

13.03.2020 - Vytvořit úspěšný film je náročná práce, ale ještě obtížnější je jeho kvalitu udržet i v následujících pokračováních.

5 zajímavostí z natáčení Lásky nebeské

26.12.2018 - Každý má rád na Vánoce jiné filmy.

10 hollywoodských dvojníků

16.06.2018 - Máte občas také problém zapamatovat si jméno některých hollywoodských hvězd?

Hugh Grant a další natáčí pokračování Lásky nebeské

09.03.2017 - Film láska nebeská se po sedmnácti letech dočká pokračování, jak se změnili herci po této době?

Velká Británie opouští Evropskou unii, která celebrity jsou pro?

24.06.2016 - Velká Británie jako první členská země opouští Evropskou unii, čemuž někteří tleskají a jiní se zase hrozí. Do kampaně se zapojili i celebrity, například Liz Hurley, která se jasně vyslovila pro opuštění unie.

Všechny články o Keira Knightley (21) »
TOPlist