Zlaté Glóby v černém hávu. Proč měly ženy černé šaty a muži špendlíky s nápisem "Time's Up"?

09.01.2018

Letošní předávání Zlatých glóbů se neslo v dosti jiné atmosféře, než všechna předchozí. Už na první pohled byl sál plný velkých hollywoodských jmen odlišný. Kam až oko dohlédlo, bylo vidět téměř bez výjimky černé oblečení. Ale tentokrát se to se však netýkalo pouze pánských obleků. I dámy byly téměř všechny oblečené do šatů černé barvy.


Důvodem byla vlna letošních odhalení sexuálního obtěžování, která začala rozkrytím případu slavného producenta Harveyho Weinsteina (65). Během kampaně #MeToo se desítky žen doznaly k tomu, že se staly obětmi sexuálního zneužívání ze strany mocných a bohatých osob, a to nejen z Hollywoodu.

Mezi ty, které si nějakým druhem sexuálního zneužívání musely projít, se řadí například Gwyneth Paltrow (45), Jennifer Lawrence (27), Reese Witherspoon (41), Salma Hayek (51) a mnoho dalších.

Embed from Getty Images

Jako způsob vyjádření soucitu s obětmi tohoto druhu násilí se proto velká část účastníků předávání letošních Zlatých glóbů rozhodla obléct se do černé barvy. Někteří z mužů, jako například Ewan McGregor (46) nebo Chris Hemsworth (34), měli navíc k černému oblečení ještě špendlíky s nápisem Time’s Up.

Ty odkazují na další kampaň proti zvráceným praktikám zkažené hollywoodské smetánky s názvem Time’s Up Now. „Čas sexuálního zneužívání, obtěžování a nerovnosti na pracovišti vypršel. Je na čase, abychom s tím něco udělali,“ hlásají tvůrci kampaně.

Embed from Getty Images

Pod „Dopis solidarity“, který je hlavní součástí Time’s Up Now se podepsaly desítky hereček včetně Meryl Streep (68), Emmy Watson (27) nebo Natalie Portman (36).

Ne všichni však černý dresscode dodrželi. Například kalifornská herečka Blanca Blanco (36) si na červený koberec vzala ještě červenější šaty s velmi odvážným střihem

Arriving @goldenglobes

Príspevok, ktorý zdieľa Blanca Blanco (@blancablancoactress),

A není to poprvé, co se jí volba odvážných šatů vymstila. Při loňském předávání Oskarů si na sebe vzala žluté šaty s vysokým rozparkem a při pózování pro fotografy odhalila mnohem víc, než asi původně zamýšlela. Pokud však bylo jejím cílem strhnout na sebe pozornost, dá se s jistotou říct, že se jí to podařilo.

Blanca Blanco na Oscarech 2017

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Salma Hayek

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske filmy, červený koberec, sexuální obtěžování, sexuální zneužívání, Nicole Kidman filmy, zlaté glóby, Hollywood, nejlepší filmy, meeToo, nejlepší filmy 2017, Zlaté glóby 2018, Blanca Blanco Zlaté Glóby, nejlepší dramata, Time’s Up Now, Zlaté Glóby kampaň, Salma Hayek zneužívání, zneužívání hereček Hollywood, předávání Zlatých glóbů
TOPlist