Zlaté Glóby: Film o Facebooku triumfoval čtyřikrát!

17.01.2011

Drama The Social Network se stalo vítězem 68. ročníku filmových a televizních cen Zlatý glóbus! Snímek o tom, jak vznikala známá sociální síť Facebook, získal ceny za nejlepší film, režii, scénář i hudbu.


Foto: falcon.cz

Ceny, které uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) , jsou již dlouhá léta považovány za předzvěst Oscarů. Členové akademie, které Oscary udělují, se však výsledky Glóbů málokdy řídí. The Social Network se ovšem i tak může zařadit mezi žhavé favority letošního oscarového klání.

Cenu za nejlepší režii si převzal David Fincher, ocenění za nejlepší scénář Aaron Sorkin, za hudbu pak muzikanti Atticus Ross a Trent Reznor, vůdčí osobnost hudebního projektu Nine Inch Nails. Smolařem roku je Počátek, který bohužel vyšel úplně naprázdno. Tento mysteriózní hit Christohera Nolana měl původně čtyři nominace.


The Social Network!

Boxerské drama The Fighter (Bojovník) získalo dvě ceny - obě za nejlepší herecký výkon ve vedlejších rolích. Obdržel jej Christian Bale a Melissa Leo. Další favorit - film The King’s Speech (Králova řeč) proměnil pouze jednu ze sedmi nominací, a to v kategorii hlavní mužský herecký výkon. Cenu obdržel Colin Firth, jež si zahrál britského krále Jiřího VI., který má problémy s koktáním. Cenu za nejlepší výkon v hlavní ženské roli získala Natalie Portman za ztvárnění baletky pronásledované paranoidními vizemi v dramatu Černá labuť.


Černá labuť!

Mezi televizními pořady to na plné čáře vyhrál muzikálový seriál Glee, který získal celkem tři ocenění. Gangsterské drama Impérium - Mafie v Atlantic City získalo dvě sošky, včetně ceny za nejlepší herecký výkon v televizním dramatu pro Steva Buscemiho a pro nejlepší televizní seriál.

Nejlepší komedií/muzikálem se stal film Děcka jsou v pohodě o zvláštním lesbickém páru. Annette Bennig se navíc stala nejlepší herečkou, zatímco v mužské kategorii si cenu vychutnal Paul Giamatti za komedii Barneyho verze.


Králova řeč!

Dočkala se i hollywoodská legenda Al Pacino, který sošku glóbu dostal za ztvárnění lékaře nechvalně proslaveného prováděním euthanasií v televizním dramatu Doktor Smrt. A další legenda Robert De Niro od herce Matta Damona převzal cenu Cecila B. DeMilleho za celoživotní dílo.


Bojovník!

Letošní udělování Zlatých glóbů zastínilo obvinění členů pořadatelské Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu z korupce. Bývalý tiskový mluvčí HFPA Michael Russel podal u soudu v Los Angeles v pátek žalobu, v níž obviňuje zhruba 90 členů asociace z "neetických a možná nezákonných obchodů" v souvislosti s udělováním těchto cen.

Ceremoniál 68. ročníku Zlatých glóbů letos uváděl již podruhé britský komik Ricky Gervais, který je proslulý svou jízlivostí. Zdá se, že i přes některé slabší vtipy u diváků u obrazovek i u těch v sále uspěl!


Muzikál Glee!

VÝSLEDKY - 68. ZLATÉ GLÓBY
Nejlepší film - drama The Social Network
Nejlepší režie - David Fincher (The Social Network)
Nejlepší scénář - Aaron Sorkin (The Social Network)
Nejlepší zahraniční film - Lepší svět (Dánsko)
Cena Cecila B. DeMilla za celoživotní dílo - Robert De Niro
Nejlepší filmový herec - drama: Colin Firth (Králova řeč)
Nejlepší filmová herečka - drama: Natalie Portman (Černá labuť)
Nejlepší filmový herec ve vedlejší roli - Christian Bale (Bojovník)
Nejlepší filmová herečka ve vedlejší roli - Melissa Leo (Bojovník)
Nejlepší film - komedie/muzikál - Děcka jsou v pohodě
Nejlepší filmový herec - komedie/muzikál - Paul Giamatti (Barneyho verze)
Nejlepší filmová herečka - komedie/muzikál Anette Bening (Děcka jsou v pohodě)
Nejlepší animovaný film - Toy Story 3: Příběh hraček
Nejlepší původní filmová hudba -Trent Reznor a Atticus Ross (The Social Network)
Nejlepší filmová píseň - You Haven't Seen The Last Of Me (Varieté)
Nejlepší televizní film anebo minisérie - Carlos
Nejlepší herec v televizním filmu anebo minisérii - Al Pacino (Doktor Smrt)
Nejlepší herečka v televizním filmu anebo minisérii - Claire Danes (Temple Grandin)
Nejlepší výkon herce ve vedlejší roli v televizním seriálu, minisérii anebo filmu - Chris Colfer (Glee)
Nejlepší herečka ve vedlejší roli v televizním seriálu, minisérii anebo filmu-Jane Lynch (Glee)
Nejlepší televizní seriál - drama: Impérium - Mafie v Atlantic City
Nejlepší herec v televizním seriálu - drama: Steve Buscemi (Impérium - Mafie v Atlantic City)
Nejlepší herečka v televizním seriálu - drama: Katey Sagal (Zákon gangu)
Nejlepší televizní seriál - komedie/muzikál - Glee
Nejlepší herec v televizním seriálu - komedie/muzikál - Jim Parsons (Teorie velkého třesku)
Nejlepší herečka v televizním seriálu - komedie/ muzikál - Laura Linney (Silná Cathy/)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Justin Timberlake, Brenda Song, John Getz, Trevor Wright, Olivia Williams, Rashida Jones, David Fincher, Colin Firth, Malese Jow, Adina Porter, Joseph Mazzello, Natalina Maggio, David Selby, Jesse Eisenberg, Ricky Gervais, Aaron Sorkin, Andrew Garfield

Filmy:
The Social Network

Kategorie:
Filmy, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, Facebook, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, americký film, filmaři, zlaté glóby video, Los Angeles, kritici, sociální síť, nový film, Recenze, zlaté glóby, ceny kritiků, Králova řeč, recenze filmu, Armie Hammer, Ben Mezrich, Bryan Barter, Cherilyn Wilson, film o facebooku, Mark Zuckerberg, Max Minghella, Rooney Mara, The Social Network film, The Social Network fincher, The Social Network recenze, The Social Network trailer, The Social Network ukázka, The Social Network video, trailer filmu, Asociace losangeleských filmových kritiků, film roku, američtí kritici, olivier assayas, matka, golden globes, Goeffrey Rush, Giovan Mezzogiorno, Zlaté globy udílení, Golden globes award, Carlos
TOPlist