Zemřel Alan Rickman z Harryho Potttera

14.01.2016

Herec zemřel ve věku 69 let, potýkal se delší dobu s rakovinou. Hrál třeba v kasovním trháku Láska nebeská, nebo v sérii o Harry Potterovi.

Alan Rickman
Zdroj: Profimedia.cz

Herec známý pro svou charakteristickou dikci pocházel z dělnické rodiny a ze čtyř dětí. Rickman vystudoval grafiku, pro hraní se rozhodl až později. Nejprve působil hlavně v divadle, stal se členem Královské shakespearovské společnosti, prorazil rolí Valmonta.

Ve filmu ztvárnil mnoho nezapomenutelných rolí, například v roce 1986 jako Hans Gruber ve Smrtonosné pasti, nebo jako šerif z Notting Hillu v Robinu Hoodovi. Během natáčení klasického díla Rozum a cit se sblížil s Kate Winslet (40). Ve filmech o Harry Potterovi hrál profesora Severuse Snapa. Naposledy hrál v roce 2013 ve filmu Gambit.

Smrt oznámila jeho manželka Rima Horton. S rakovinou prý Alan Rickman bojoval poslední rok. 

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Alan Rickman

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
úmrtí celebrit, britští herci, Alan Rickman smrt, Alan Rickman role, Alan Rickman filmy, Alan Rickman online, Alan Rickman úmrtí, Alan Rickman rakovina, Alan Rickman nemoc, Alan Rickman manželka, Alan Rickman Snape, Alan Rickman Láska nebeská, Alan Rickman Harry Potter, Alan Rickman youtube, Alan Rickman videa
TOPlist