Žánrové ceny Anděl byly předány v paláci Akropolis!

06.03.2012

Minulý pátek byly bez většího humbuku uděleny tzv. žánrové ceny Akademie populární hudby! Odborné poroty Akademie populární hudby určily vítěze v několika žánrech a dvě sošky si odnesl multiinstrumentalista Tomáš Dvořák neboli Floex, který uspěl v kategoriích elektronická hudba a alternativní scéna.

andel
Foto: ShowBiz.cz

Dvěma cenami ověnčené album Zorya, které získalo nominace také v nových hudebních cenách Apollo a Vinyla, je teprve druhou deskou projektu Floex. V porovnání s deset let starým debutem vedle elektronické hudby nabízí i moderní jazz.

Své loňské prvenství v žánru hip-hop obhájila skupina Prago Union s albem V barvách a v kategorii folk & country uspěla kapela Druhá tráva, jejímuž albu Marcipán z Toleda dala porota přednost před Rackem Tomáše Kluse, který má čtyři nominace na hlavní cenu Akademie populární hudby Anděl.

Čtěte také

Jednotliví interpreti si odnesli jak klasické sošky Andělů, tak i malého andílka v krabičce. Slavnostní, leč skromný večer, který natáčela Česká televize, která záznam a rozhovory odvysílá v pořadu Musicblok.
 
Udílení "tzv. velkých cen Anděl", které uděluje přímo Akademie populární hudby, proběhne ve čtvrtek 8. března 2012 v pražské Incheba Areně na Výstavišti v Holešovicích. Slavnostní ceremoniál odvysílá Česká televize v přímém přenosu od 21 hodin na programu ČT1.

Výsledky - žánrové ceny Anděl 2011

Jazz & blues: Vertigo – Metamorphosis (Animal Music)
World music:
Zuzana Lapčíková kvintet – Rozchody, návraty (Supraphon)
Ska & reggae:
Coco Jammin Production – Sklizeň (vl. náklad)
Elektronická hudba:
Floex – Zorya (Minority Records)
Hip-hop:
Prago Union - V barvách (EMI)
Folk & country:
Druhá tráva - Marcipán z Toleda (Universal Music)
Hard & heavy:
Heiden - Dolores (NagaProductions)
Alternativní scéna:
Floex – Zorya (Minority Records)

Interpreti:
Prago Union, Floex

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, České celebrity, youtube.com, youtube video, kapely, hudebníci, čeští hudebníci, palác akropolis, hudební ceny, udílení cen, české kapely, hudební ocenění, ceny anděl, Anděl 2011, žánrové ceny Anděl, žánrové ceny Anděl 2011, žánrové ceny, ceny Anděla 2011, Floex vítěz, Akademie populární hudby
TOPlist