Tomáš Klus získal čtyři nominace na ceny Anděl!

16.02.2012

Moderátorkou letošního udílení hudebních cen bude zpěvačka Marta Jandová! Kdo z interpretů promění svou nominaci a odnese si sošku Anděla, se dozvíme ve čtvrtek 8. března 2012 v pražské Incheba Areně. Slavnostní ceremoniál odvysílá Česká televize v přímém přenosu od 21 hodin na programu ČT1.

Tomáš Klus
Zdroj: ShowBiz.cz

Letošní udílení cen Akademie populární hudby naváže v tom nejlepším slova smyslu na loňský dvacátý ročník, který přinesl mimo jiné hlavně důstojnou oslavu dvaceti let existence českých cen Grammy a speciální televizní pořad Ceny Anděl dvacetiletí.

Nadcházející 21. ročník představí nejúspěšnější hudební počiny domácích interpretů roku 2011, ale nepřinese v počtu a koncepci kategorií žádné změny. Poprvé v letošním roce dostanou příležitost k nominaci i interpreti, kteří v daném období získali trvalý pobyt v České republice.

Ceny Anděl budou předány celkem v sedmi kategoriích a dále bude udělena cena Deska roku za nejprodávanější album loňského roku a vyhlášena tradiční Síň slávy.

Nominovaní ve vybraných kategoriích dostanou opět možnost si na pódiu živě zahrát a zazpívat. Do role moderátorky byla letos obsazena zpěvačka Marta Jandová, která provede diváky celým večerem.

Marta Jandová
Zdroj: Česká televize

Nejvíce nominací získal zpěvák Tomáš Klus, který zabodoval v kategoriích Zpěvák roku (spolu s Danem Bártou a Davidem Deylem), Album roku (Racek), za videoklip Sibyla a za píseň Nina v kategorii Skladba roku.

Žánrové ceny Anděl  za rok 2011 budou předány v pátek 2. Března 2012 v Paláci Akropolis. Záznam tohoto ceremoniálu odvysílá Česká televize v rámci pořadu Music blok.

Nominace na Ceny Anděl 2011

Skladba roku
Nina (Tomáš Klus)
Půlnoční (Václav Neckář)
Šrouby a matice (Mandrage)

Skupina roku
J.A.R. 
Mandrage
Tata Bojs

Zpěvák roku
Dan Bárta
David Deyl
Tomáš Klus

Zpěvačka roku
Anna K.
Lenka Dusilová
Tonya Graves

Album roku
Baromantika (Lenka Dusilová)
Ležatá osmička (Tata Bojs)
Racek (Tomáš Klus)

Videoklip roku
Opakování (Tata Bojs)
Půlnoční (Václav Neckář a Umakart)
Sibyla (Tomáš Klus)

Objev roku
Gabriela Gunčíková
Goodfellas
Tonya Graves
Fandím
32 fanoušků
Nesnáším
3 antifanoušci
Celebrity:
Marta Jandová, Tomáš Klus

Kategorie:
Hudba,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, České celebrity, české zpěvačky, zpěváci, moderátorky, Marta Jandová foto, Marta Jandová fotky, čeští zpěváci, moderátoři, čeští moderátoři, Tomáš Klus foto, Tomáš Klus anděl, Tomáš Klus photo, Tomáš Klus vítěz, Tomáš Klus moderování, Tomáš Klus ceny anděl, ceny anděl, Marta Jandová anděl, Marta Jandová ceny anděl, Marta Jandová moderování, Anděl 2011, Anděl 2011 nominace, Anděl 2011 ceny
TOPlist