Wesley Snipes zůstává ve vězení: Soud zamítl odvolání!

07.06.2011

Akční hvězda Wesley Snipes (49) zřejmě zůstane v base až do roku 2013! Americký herec, který je už půl roku ve vězení za krácení daní, se ven jen tak rychle nedostane. Nejvyšší soud totiž zamítl jeho odvolání.


Wesley Snipes
Foto: nicolas genin, wikipedia.org

Wesley Snipes (49) podle soudu, který ho v roce 2008 odsoudil k trestu odnětí svobody, v letech 1999 až 2001 úmyslně nepodával přiznání k dani z příjmu a daně vůbec neplatil od roku 1999 až do roku 2004. Nešlo o malou částku, protože jako herec a producent si za tu dobu vydělal v přepočtu přes 615 milionů korun.

Jeho právníci se tak teď pokusili známého herce dostat na svobodu námitkou, že případ byl neoprávněně svěřen floridskému soudu místo soudu v New Yorku, kde žila jeho rodina. Wesley Snipes totiž dříve bydlel i s rodinou v New Yorku a poté se přestěhoval do New Jersey.

Čtěte také


Jenže obžaloba pro změnu tvrdila, že Wesley Snipes se narodil na Floridě, kde vlastnil dům, získal zde řidičský průkaz a dokonce i ve smlouvě na film Blade uvedl floridské městečko Windermere jako místo trvalého bydliště. Obhájci proto namítali, že soud nižší instance měl před podstoupením případu k rozhodování poroty svolat zvláštní slyšení o místní příslušnosti obžalovaného.

To však nebude potřeba. Nejvyšší soud se totiž odmítl odvoláním zabývat a herec tak ještě dva roky zůstane ve věznice ve městě Lewis Run v Pensylvánii. Nic záviděníhodného ...

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Wesley Snipes

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, Wesley Snipes video, Wesley Snipes foto, Wesley Snipes photo, Wesley Snipes vězení, Wesley Snipes odsouzení, odsouzení herci, Wesley Snipes prison, Wesley Snipes taxes, Wesley Snipes daňové úniky, daňové úniky, Wesley Snipes proces, Wesley Snipes kauce, wesley snipes court, nejvyšší soud, daň z příjmu, Wesley Snipes odvolání, Wesley Snipes krácení daně
TOPlist