Wesley Snipes jde do vězení za daňové úniky!

21.11.2010

Americký herec Wesley Snipes (48) musí definitivně nastoupit do vězení! Federální soud v pátek nařídil herci, aby se vydal úřadům a nastoupil trest odnětí svobody na tři roky!


Foto: wikipedia.org

Wesley Snipes byl odsouzen v roce 2008 za daňové úniky, ale herec se odvolal, neboť byl přesvědčen, že proti němu byla porota při procesu zaujatá.Teď floridský soud odmítl žádost jeho právníků o přezkoumání rozsudku a o nový proces. I po tomto rozsudku se chce odvolat k Nejvyššímu soudu USA.

Americký herec do roku 1999 vydělal více než 38 milionů dolarů (760 milionů korun), ale zaplatil z nich buď jen malou daň nebo vůbec žádnou. Podle soudu se tak vyhnul zaplacení daní z příjmu ve výši více než 15 milionů dolarů (skoro 300 milionů korun).


Wesley Snipes byl odsouzen ke třem letům vězení - video z roku 2008!

Jeho právníci tvrdí, že podle posudků jejich odborníků zkrátila hvězda akčních filmů stát na daních "pouze" o 400 tisíc dolarů (téměř osm milionů korun). Wesley Snipes prý za nic nemohl, protože měl nepoctivé finanční poradce. Navíc se stal obětí stoupenců hnutí protestujících proti daním.

Wesley Snipes se objevil ve snímcích Vycházející slunce, Přepadení ze vzduchu, Demolition Man, Zóna úniku nebo v sérii upírských hororů Blade, která se natáčela i v Praze. Americký herec se v současnosti v Atlantě připravuje na natáčení filmu Master Daddy, kde si měl zahrát po boku s Chuckem Norrisem. Podle právníků by herec nastoupil trest až za pět nebo sedm dní. I tak je natáčení ohroženo, protože tři roky vězení znamenají konec filmu ...

Na příkladu amerického herce můžeme vidět, že daně se nevyhnou nikomu ...

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Wesley Snipes

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity, Kauzy,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, Wesley Snipes video, Wesley Snipes foto, Wesley Snipes photo, Wesley Snipes vězení, Wesley Snipes odsouzení, odsouzení herci, Wesley Snipes prison, Wesley Snipes taxes, Wesley Snipes daňové úniky, daňové úniky, Wesley Snipes proces, Wesley Snipes kauce, wesley snipes court, nejvyšší soud, daň z příjmu
TOPlist