Wentworth Miller se na protest proti ruským zákonům přiznal, že je gay!

23.08.2013

Americký herec známý ze seriálu Útěk z vězení učinil svůj coming out a zároveň tím podpořil pronásledované ruské "kolegy"! Wentworth Miller se ke své sexuální orientaci přiznal v dopise adresovanému filmovému festivalu v Petrohradu, v němž vyjádřil své pobouření nad novým ruským zákonem, který je velmi neuctivý vůči gayům.

Wentworth Miller
Zdroj: watchwithkristin, wikipedia.org

Wentworth Miller (41), který byl za roli v seriálu Útěk z vězení nominován na Zlatý glóbus za nejlepšího herce v televizním dramatu (a také pravidelně vyhrával ankety o nej sexy herce), před časem dostal pozvánku na Mezinárodní filmový festival v Petrohradu, kde měl vystoupit jako čestný host.

Herec ale nicméně pozvání s díky odmítl a ředitelce v otevřeném dopise napsal: "Jako někdo, kdo si vždy návštěvy Ruska užíval a má i ruské předky, bych rád řekl ano. Nicméně jako homosexuál to musím odmítnout. Nezúčastním se akce v zemi, kde jsou lidem jako já odpírána základní práva otevřeně žít a milovat."

Wentworth Miller tímto prohlášením sice nepotěšil své fanynky, ale aspoň podpořil ruské homosexuály, kterým je ovšem tenhle "výhrůžný" dopis stejně platnej jak mrtvému zimník ...

Kontroverzní zákon o zákazu propagace homosexuality, který nedávno schválil ruský parlament, "trestá osoby, které navádějí nezletilce k navázání netradičních sexuálních vztahů". Za porušení zákona může hrozit pokuta nebo 15 dní vězení a pro cizince vyhoštění ze země.

No, kdyby nebyl Wentworth Miller "ubrečená kremlofilní bába", která protestuje z pohodlí svého hollywoodského bytu, mohl těch patnáct dní v ruském lochu risknout a na vlastní kůži si pak vyzkoušet útěk z vězení ... Škoda!

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Wentworth Miller

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, herci, zahraniční herci, američtí herci, gayové, zahraniční gayové, američtí gayové, Wentworth Miller foto, Wentworth Miller fotky, Wentworth Miller sexy, Wentworth Miller gay, Wentworth Miller coming out, Wentworth Miller přiznání, Wentworth Miller homosexuál, Wentworth Miller festival v Rusku, Wentworth Miller Rusko, Wentworth Miller ruský festival, Wentworth Miller šok, Wentworth Miller seriál, Wentworth Miller Útěk z vězení
TOPlist