Wentworth Miller

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, model

Věk: 48 let

Datum narození: 2.06. 1972

Místo narození: Anglie, Chipping Norton

Výška: 185 cm

Hodnocení Wentworth Miller

Přitažlivost
93% (23 hlasů) 3087.místo
Talent
98% (16 hlasů) 3638.místo
Inteligence
99% (14 hlasů) 3147.místo
Vtipnost
94% (14 hlasů) 4042.místo

Fotky Wentworth Miller (386)

Životopis Wentworth Miller Upravit životopis

Wentworth Miller (* 2. června 1972 ve Velké Británii, v Anglii) je americký filmový herec. Je známý především díky účinkování v seriálu Útěk z vězení.

Přestože se narodil ve Velké Británii v Chipping Nortonu, žil v Brooklynu. Má africké, jamajské, anglické a německé předky ze strany svého otce, a ruský, francouzský, holandský, syrský a libanonský původ z matčiny strany. Má dvě sestry - Leigh a Gillian.

Studoval na Princetonské univerzitě zaměření na anglickou literaturu. V druhém ročníku se rozhodl, že si na rok odpočine a odjel do Scottsdalu se svým strýcem, kde dělal úředního asistenta v knihkupectví, ale po krátké době se vrátil na univerzitu a podařilo se mu získat titul.

Poprvé se objevil před kamerou v seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Větším úspěchem byla role Davida v minisérii Dinotopie. Následovalo pár epizodních rolí v různých seriálech. Svou první hlavní roli si zahrál ve snímku Lidská skvrna po boku Anthony Hopkinse.

Po uvedení první série Prison Break, kde si zahrál Michaela Scofielda, který se nechal zavřít do vězení, aby zachránil svého bratra před popravou, jeho popularita byla vysoká. Za tuto roli byl nominován na Zlatý glóbus za nejlepšího herce v televizním dramatu.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Wentworth Miller (2)

Wentworth Miller se přiznal, že si v minulosti několikrát sáhl na život!

10.09.2013 - Herec a dívčí idol, který před pár týdny prohlásil, že je gay, odhalil další temnou skulinku své osobnosti!

Wentworth Miller se na protest proti ruským zákonům přiznal, že je gay!

23.08.2013 - Americký herec známý ze seriálu Útěk z vězení učinil svůj coming out a zároveň tím podpořil pronásledované ruské "kolegy"!

Všechny články o Wentworth Miller (2) »
TOPlist