Velká Británie se dočkala následníka trůnu! Je to kluk!

23.07.2013

Její královská Výsost Catherine, vévodkyně z Cambridge, porodila v úterý v16:24 místního času (17:24 SELČ) syna! Spojené království Velké Británie a Severního Irska ( a potažmo celý svět) si tak může po dnech a týdnech čekání konečně vydechnout a těšit se z nového následníka trůnu!

kate
Kate a William vyhlížejí následníka trůnu ...

Foto: Profimedia.cz

Vévodkyně Catherine (31) a princ William (31, kteří se s velkou slávou brali v dubnu 2011, tak po více než dvou letech manželství naplnili svůj svazek. Manželé zplodili budoucího britského krále, který možná jednoho dne opravdu usedne na trůn.

Jejich prvorozený potomek, o němž je zatím známo jen to, že po porodu vážil téměř 3,9 kilogramu, ponese přídomek Jeho královská výsost princ z Cambridge, o čemž rozhodla současná panovnice, britská královna Alžběta II.

Čtěte také

Syn, jehož jméno zatím nebylo oznámeno, se mimochodem stává třetím v linii nástupnictví na britský trůn hned po svém otci a dědečkovi, tedy princi Charlesovi.Narození dítěte bylo oznámeno tradičním způsobem, v němž však hrála roli i tzv. nová média. Lékaři  londýnské nemocnice St. Mary po porodu napsali krátké oznámení, jež obsahuje informaci o pohlaví dítěte, jeho váhu, čas narození a stručnou zprávu o zdravotním stavu novorozence a matky.

Čtěte také

Papír podepsaný členy lékařského týmu pak předali zaměstnanci, který jej za policejní asistence odvezl do Buckinghamského paláce, kde jej umístili na stojan před bránou, aby si zprávu mohli přečíst kolemjdoucí. Ve stejnou chvílí pak byly tyto informace zveřejněny i na komunitní síti Twitter a zaslány médiím.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Kate Middleton, Princ William

Kategorie:
Celebrity, Zahraniční celebrity,

Tagy:
Celebrity, britské celebrity, britský následník trůnu, následník trůnu, královská rodina, britská královská rodina, Kate Middleton foto, princ William foto, princ William video, britský princ, anglický princ, korunní princ, Catherine Elizabeth Middleton, William Arthur Philip Louis, anglická královská rodina, Kate Middleton fotky, Princ William fotky, princ William otec, Kate Middleton porod syna, Kate Middleton syn, Kate Middleton narození syna
TOPlist