Udílení Zlatých glóbů ovládl němý Umělec a komedie Děti moje!

16.01.2012

Zlaté glóby, které jsou udělované Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, se považují za předzvěst Oscara! Nejúspěšnějším dílem se stal černobílý a téměř němý francouzský snímek The Artist (Umělec), který obdržel tři ceny, ale ocenění pro nejlepší film získal americký snímek Děti moje, jehož hlavní představitel George Clooney dostal cenu pro nejlepšího herce.

deti
Děti moje
Foto: Bontonfilm

Favorizovaný snímek Umělec (The Artist) proměnil tři ceny z šesti nominací - obdržel ocenění za nejlepší filmovou komedii či muzikál, představitel hlavní role Jean Dujardin si odnesl sošku pro nejlepšího herce ve filmové komedii či muzikálu, a ocenění získal i autor hudby k filmu Ludovic Bource.

Nejlepší herečkou se opět stala Meryl Streep za hlavní roli v životopisném filmu Železná lady o Margaret Thatcher. Ceny za vedlejší role ve filmu převzali Christopher Plummer za snímek Začátky a Octavia Spencer za drama Černobílý svět s tématem rasové nespravedlnosti.

Herečka Michelle Williams pak získala cenu pro nejlepší herečku ve filmové komedii či muzikálu za ztvárnění titulní postavy snímku My Week with Marilyn (Můj týden s Marilyn).

Umělec - trailer!

Cenu pro nejlepší zahraniční film si odnesl tvůrce íránského snímku Rozchod Nadera a Simin, režisér filmu Asghar Farhádí. Mezi televizními díly bodovalo drama Homeland (Vlast), které získalo cenu pro nejlepší dramatický seriál. V komediální kategorii pak bodoval seriál Taková moderní rodinka.

Cenu za nejlepší režii pak obdržel filmový veterán Martin Scorsese za snímek Hugo a jeho velký objev. A režisér Woody Allen, jenž dostal cenu za scénář k filmu Půlnoc v Paříži, opět "tradičně" nepřišel.

Soškou za celoživotní dílo byl letos odměněn legendární Morgan Freeman, který si vysloužil ovace ve stoje. Cenu mu předali  dva držitelé Oscara - americký herec Sidney Poitier a britská hvězda Helen Mirren.

Děti moje - trailer!

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu ceny udělovala již po šedesaté deváté a moderování večera se již potřetí v řadě ujal britský komik Ricky Gervais, jenž si stejně jako v předchozích letech tropil legraci nejen z hollywoodských hvězd, ale i ze samotné pořádající asociace.

Tentokrát byl však mnohem klidnější a dopustil se jediného ostřejšího vtípku, a to když vtipkoval o přirození herečky a režisérky Jodie Foster. Ricky Gervais totiž prohlásil, že zatím neviděl její poslední film Pan Bobr, ale prý mluvil s mnoha chlapy, kteří ho také neviděli. To ale prý neznamená, že nestojí za nic ... Jodie Foster musela být jistě potěšena!

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Morgan Freeman, Ricky Gervais

Kategorie:
Filmy,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, američtí režiséři, zahraniční režiséři, americký film, filmaři, zlaté glóby video, Los Angeles, kritici, zlaté glóby, ceny kritiků, recenze filmu, trailer filmu, Asociace losangeleských filmových kritiků, film roku, američtí kritici, golden globes, Zlaté globy udílení, Golden globes award, Zlaté glóby 2011
TOPlist