Meryl Streep

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 2 názory

Povolání: Herečka

Věk: 75 let

Datum narození: 22.06. 1949

Místo narození: USA, New Jersey, Summit

Výška: 168 cm

Hodnocení Meryl Streep

Přitažlivost
85% (78 hlasů) 7637.místo
Talent
91% (76 hlasů) 6895.místo
Inteligence
89% (71 hlasů) 7944.místo
Vtipnost
92% (67 hlasů) 4861.místo

Fotky Meryl Streep (632)

Životopis Meryl Streep Upravit životopis

Mary Louise „Meryl“ Streep (* 22. června 1949, Summit, New Jersey, USA) je americká divadelní, televizní a filmová herečka, čtyřnásobná držitelka Zlatého glóbu, dvojnásobná držitelka Ceny Emmy a dvojnásobná držitelka Oscara.

Životopis

Narodila se v Summitu v New Jersey Mary W. a Harry Williamovi Streepovým. Má dva mladší bratry - Dana a Harryho. Bakalářský titul z umění získala na Vassar College a magisterský na Yaleově univerzitě.

Kariéra

Svoji první důležitou, ale malou, roli si zahrála ve filmu Julie. Jejím druhým výrazným fimem byl Lovec jelenů (1978) a za ten získala první novminaci na Oscara. Následující rok tuto cenu získala za film Kramerová vs. Kramer, kde si zahrála po boku Dustina Hoffmana. Druhého Oscara získala v roce 1982 za hlavní roli ve filmu Sophiina volba.

V roce 1978 také získala svou první cenu Emmy za roli v minisérii Holocaust. O rok později si zahrála ve filmu Woodyho Allena Manhattan.

V osmdesátých letech se objevila v úspěšných filmech jako Francouzova milenka, Silkwoodová (s Kurtem Russellem a Cher), Vzpomínky na Afriku (s Robertem Redfordem) a Jako nepoddajný plevel (s Jackem Nicholsonem). Často obdržela dobré recenze, na Oscara byla nominována za roli aktivistky Karen Silkwoodové ve filmu Silkwoodová. Ve filmu Výkřik ve tmě si zahrála Lindy Chamberlainovou, australskou matku, která byla obviněna z toho, že je zodpovědná ze smrti svého dítěte poté, co tvrdila, že ho napadl dingo. Za tuto roli získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon na filmovém festivalu v Cannes.

V devadesátých letech ztvárnila velké množství rozmanitých rolí jako např. vyšinutou herečku béčkových filmů ve filmové adaptaci novely spisovatelky Carrie Fisherové Pohlednice z Hollywoodu, kde hrála spolu s Dennisem Quaidem a Shirley MacLaine. Spolu s Goldie Hawnovou a Brucem Willisem si zahrála ve filmu Smrt jí sluší. Mezi její další filmy z této doby patří Dům duchů, Divoká řeka, Madisonské mosty (nominace na Oscara), Marvinův pokoj nebo Hudba mého srdce.

Svůj hlas propůjčila také několika postavám - třeba v seriálu Simpsonovi (dceři reverenda Timothy Lovejoye), nebo ve filmu Stevena Spielberga A.I. Umělá inteligence.

V roce 2002 hrála spolu s Nicolasem Cagem ve filmu Adaptace a s Nicole Kidmanovou a Julianne Mooreovou ve snímku Hodiny. Spolu s Al Pacinem a Emmou Thompsonovou se objevila v televizní minisérii Andělé v Americe, ve které ztvárnila hned čtyři role a získala za ni svou druhou cenu Emmy. Spolu s Liamem Neesonem uváděla v roce 2001 v Oslu také koncert Nobelovy ceny míru.

Mezi její poslední filmy patří Prime, Zítra nehrajeme! (s Lindsay Lohanovou a Lily Tomlinovou) a Ďábel nosí Pradu s Anne Hathawayovou, za který získala Zlatý glóbus a čtrnáctou nominaci na Oscara. V roce 2008 měl premiéru film Mamma Mia!, natočený podle stejnojmenného muzikálu upraveného dle původní hudby skupiny ABBA. Dále snímek Pochyby, v němž ztvárnila roli ředitelky katolické školy.

V roce 2009 natočila film Nějak se to komplikuje, motto filmu zní: Dva muži se zamilují do jedné ženy. Ztvárnila zde právě tuto ženu Jane Adlerovou a za tuto roli získala nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon v komedii nebo muzikálu.

Osobní život

Byla zasnoubená se svým kolegou z filmu Lovec jelenů Johnem Cazalem až do jeho smrti, kdy skonal na rakovinu kostí dne 12. března 1978. V září 1978 si vzala sochaře Dona Gummera, se kterým má čtyři děti - Henry W. "Hank" Gummer (nar. 1979), Mamie Gummer (nar. 1983 ), Grace Jane Gummer (nar. 1986) a Louisa Jacobson Gummer (nar. 1991). Z dcery Mamie se také stala herečka.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Meryl Streep (20)

TOP 5 slavných filmových lokací, které můžete skutečně navštívit

23.06.2024 - Filmy jsou plné dechberoucích světů a míst, nad kterými nezbývá než žasnout.

TOP 5 nepovedených castingů slavných herců

16.12.2022 - Dnes tihle herci patří k těm největším hollywoodským hvězdám současnosti.

TOP 5 nejlépe placených hereček roku 2020

25.01.2021 - Na rok 2020 nebude filmový průmysl rozhodně vzpomínat s láskou.

5 herců, kteří při natáčení skutečně riskovali vlastní život

10.06.2019 - Natáčení velkých hollywoodských filmů je pro herce často mnohem složitější, než se může zdát.

Tom Hanks a Meryl Streep hrají navzájem své nejslavnější role (video)

17.01.2018 - Tom Hanks (61) a Meryl Streep (68) jsou jedni z nejúspěšnějších herců současnosti.

11 slavných filmů, které se vrací v roce 2018!

02.01.2018 - Každý ví, že vždy bude dvojka od Deadpoolu, Strážci galaxie či X-menů, ale jsou i milované filmy, které jste netušili, že budou mít dvojku v roce 2018.

Všechny články o Meryl Streep (20) »
TOPlist