Týtý 2011: Absolutním vítězem i pořadem roku je Partička!

15.04.2012

Do Dvorany slávy byl u příležitosti vyhlášení výsledků 21. ročníku televizní ankety uveden herec Radoslav Brzobohatý! Absolutním vítězem se však překvapivě stal poprvé v historii pořad TV Prima - improvizační show Partička, která získala také cenu za nejlepší pořad.

particka
Tým pořadu Partička
Foto: TV Prima

Televize Prima se konečně dočkala - po mnoha letech, kdy televizní anketě vládla střídavě Česká televize a TV Nova, se prosadila i třetí velká stanice a zabodovala hned ve třech kategoriích. Právě díky oblíbenému pořadu Partička, jež se stal pořadem roku i absolutním vítězem, se osobností televizní zábavy letos překvapivě stal herec a bavič Ondřej Sokol.

Čtěte také

Nejlepším zpěvákem se stal již podruhé Michal David, který zrcadlo obržel už v loňském roce. Dosavadní vítěz ankety Karel Gott tak znovu ostrouhal a diváky to přivádí k otázce, zda tedy už konečně nastal onen kýžený soumrak starých časů. Ale kdepak - Michal David je "stará skruktura" a navíc nejlepší zpěvačkou byla stejně opět zvolena Lucie Bílá

V kategorii osobnost televizního zpravodajství zvítězila Lucie Borhyová z TV Nova. Cenu za nepřítomnou moderátorku převzal její kolega z televize Nova Karel Voříšek, který byl ve stejné kategorii také nominován. Úspěšná tenistka Petra Kvitová předala ocenění nejlepšímu sportovnímu moderátorovi, který byl zvolen Vojtěch Bernatský z České televize.

Vítězi hereckých kategorií se už poněkolikáté stali herci ze seriálu TV Nova Ulice - Rudolf Hrušínský a Hana Maciuchová. A překvapující nebylo ani umístění v kategorii osobnost televizní publicistiky, kterou vyhrál opět Václav Moravec za moderování diskusního pořadu Otázky VM na ČT.

Vítězství v kategorii seriál roku obhájila retrosérie ČT Vyprávěj, která se loni stala i absolutním vítězem ankety. Objevem roku je písničkář a současný kritik společenských poměrů Tomáš Klus.

radek
Radoslav Brzobohatý
Foto: TV Nova

Do televizní Dvorany slávy byl uveden herec Radoslav Brzobohatý (79), který si zahrál v takových televizních skvostech jako byl seriály F. L. Věk, Jana Eyrová, Alžbětin dvůr, ale také kontroverzní série 30 případů majora Zemana. Naposledy zazářil na filmovém plátně v novém snímku režiséra Jiřího Stracha Vrásky z lásky, který tento týden vstoupil do kin.

V hořké komedii hraje po boku herecké kolegyně a bývalé manželky Jiřiny Bohdalové, která mu cenu TýTý předala. V současnosti se Radoslav Brzobohatý objevuje v retroseriálu České televize Vyprávěj a zahrál si také v televizních filmech Brainstorm nebo Podvraťáci.

VÝSLEDKY TÝTÝ 2011
Absolutní vítěz: Partička (TV Prima)
Pořad roku: Partička (TV Prima)
Seriál roku: Vyprávěj (ČT)
Herečka: Hana Maciuchová (TV Nova)
Herec: Rudolf Hrušínský (TV Nova)
Zpěvačka: Lucie Bílá
Zpěvák: Michal David
Osobnost zpravodajství: Lucie Borhyová (TV Nova)
Osobnost publicistiky: Václav Moravec (ČT)
Osobnost zábavy: Ondřej Sokol (TV Prima)
Sportovní moderátor: Vojtěch Bernatský (ČT)
Objev roku: Tomáš Klus
Dvorana slávy: Radoslav Brzobohatý
Fandím
48 fanoušků
Nesnáším
9 antifanoušků
Celebrity:
Ondřej Sokol, Václav Moravec, Hana Maciuchová, Lucie Bílá, Radoslav Brzobohatý, Michal David, Tomáš Klus, Lucie Borhyová, Rudolf Hrušínský ml.

Filmy:
Vyprávěj, Partička

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
Celebrity, zpěvačky, herečky, České celebrity, české zpěvačky, zpěváci, moderátorky, české moderátorky, televizní pořady, české herečky, herci, Česká Televize, čeští zpěváci, moderátoři, čeští herci, čeští moderátoři, TV Nova, TV Prima, TV Barrandov, baviči, TýTý, anketa týtý, čeští baviči, Televizní ceny, Česká televize TýTý, TV Nova TýTý, Česká televize popularita, TV Nova popularita, anketa popularity, televizní popularita, nominace na ceny TýTý, TýTý nominace
TOPlist