Česká televize a TV Nova získaly 16 nominací na ceny TýTý!

26.03.2012

Obě televizní stanice vstupují do 21. ročníku cen divácké popularity jako favorité! Česká televize a TV Nova mají po 16 nominacích, zatímco TV Prima získala osm želízek v ohni, což je zatím nejvíce v její historii.

tyty
Foto: TýTý

Mezi nejpopulárnější osobnosti televizního zpravodajství se na základě diváckých hlasů dostali z Novy moderátoři Televizních novin Lucie Borhyová, Markéta Fialová, Rey Koranteng, Karel Voříšek a z ČT moderátorka Událostí Jolana Voldánová.

Čtěte také

Z osobností televizní publicistiky jsou nominováni Nora Fridrichová a Václav Moravec z ČT, Josef Klíma a Janek Kroupa z Primy a Miroslav Vaňura z Novy. Z osobností televizní zábavy nejvíce zaujali Miroslav Donutil, Marek Eben a Karel Šíp z ČT a Jan Kraus a Ondřej Sokol z TV Prima.

Mezi nominovanými herci ČT jsou Miroslav Donutil, Svatopluk Skopal a Roman Vojtek, Novu zastupují Rudolf Hrušínský s Petrem Rychlým. Nejoblíbenější herečky jsou Zlata Adamovská, Hana Maciuchová, Dana Morávková z Novy a Veronika Freimanová se Simonou Stašovou z ČT.

V kategorii pořad roku má nominací TV Prima s trojicí Partička, Prostřeno! a Soukromá dramata. Mezi nominovanými jsou dále Všechnopárty z ČT a Televizní noviny z Novy. Obnovenou kategorií je sportovní moderátor (komentátor), který bude vybrán poprvé po šesti letech.

Tak jako v předchozích letech bude uvedena do Dvorany slávy osobnost výrazně působící v oblasti televizní tvorby. Jméno oceněného bude vyhlášeno při finálovém večeru, stejně jako vítěz kategorie objev roku. Diváci budou moci vybírat vítěze z pětice nominovaných v deseti kategoriích od 2. do 13. dubna prostřednictvím SMS zpráv či webových stránek www.tyty.cz.

Čtěte také

Vyhlašování výsledků populární ankety TýTý Týdeníku Televize patří mezi nejsledovanější pořady České televize. Loni zhlédlo finálový večer přes 1,2 milionu diváků starších 15 let. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety TýTý 2011 odvysílá opět ČT1 14. dubna ve 20.00 z pražského Divadla na Vinohradech a večerem vás provedou Tereza Kostková a Jitka Čvančarová.

Kategorie:
Televize,

Tagy:
Česká Televize, TV Nova, TV Prima, TV Barrandov, TýTý, anketa týtý, Televizní ceny, Česká televize TýTý, TV Nova TýTý, Česká televize popularita, TV Nova popularita, anketa popularity, televizní popularita, nominace na ceny TýTý, TýTý nominace
TOPlist