Třetí díl "hobití trilogie" bude mít premiéru v červenci 2014!

04.09.2012

Hollywoodská studia Warner Bros. Pictures a Metro-Goldwyn-Mayer Pictures konečně stanovila přesné datum premiéry dlouho očekávaného filmu! Třetí a závěrečná část fantasy snímku Hobit tak vstoupí do kin pouhých sedm měsíců po premiéře druhého dílu.

hobit
Martin Freeman jako Bilbo Pytlík
Foto: Waner Bros. Pictures

Oscarový režisér trilogie Pán prstenů Peter Jackson (50), který stejnojmennou adaptaci románu J.R.R. Tolkiena natočil, letos v létě oznámil, že Hobit bude rozdělen do tří částí. Z toho důvodu také došlo k přejmenování druhého dílu.

Čtěte také

Druhý film v pořadí, který bude mít světovou premiéru v prosinci 2013, nyní v originále zní The Hobbit: The Desolation of Smaug podle opuštěné oblasti, kde žije chamtivý a nelítostný drak Šmak (Smaug). Původní titul druhého dílu, tedy Hobit: Cesta tam a zase zpátky, tak ponese právě závěrečná část celé trilogie.

Premiéra třetího dílu v červenci 2014 podle studia umožní divákům představit dokonalý letní trhák, ale navíc fanoušci nebudou muset čekat tak dlouho na finále dobrodružného eposu. První díl Hobit: Neočekávaná cesta uvidíme už letos v prosinci.

Román i film Hobit dějově předchází trilogii Pán prstenů, na jehož základě Peter Jackson před deseti lety natočil tři snímky, které patří k nejvýdělečnějším filmům v historii. Třetí díl Návrat krále navíc získal celkem deset Oscarů, včetně toho nejcennějšího za nejlepší film.

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Peter Jackson

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, hobit, hobit film, Peter Jackson fotky, pán prstenů, novozélandský film, Peter Jackson Hobit, Peter Jackson režie, Peter Jackson film, Peter Jackson fantasy, hobit trailer, Hobbit film, novozélandské celebrity, hobit filmová adaptace, The Hobbit, The Hobbit film, The Hobbit trailer, novozélandští režiséři, Hobit třetí díl, Hobit premiéra
TOPlist