Dobrá zpráva: Film Hobit bude rozdělen na tři části!

31.07.2012

Filmová adaptace slavného románu bude mít nakonec namísto původně plánovaných dvou dílů tři části! Režisér Peter Jackson (50) tuto informaci, o níž zahraniční média spekulují už pár týdnů, sám potvrdil. 

hobit
Martin Freeman jako Bilbo Pytlík
Foto: Waner Bros. Pictures

Peter Jackson (50), který je držitelem Oscara za režii posledního dílu trilogie Pán prstenů - Návrat krále, se pro prodloužení série rozhodl údajně poté, co viděl sestříhaný první a druhý díl Hobita a přišlo mu líto, že by diváci byli ochuzeni o některé vedlejší motivy. 

Čtěte také

Hobit se odehrává ve fiktivní Středozemi šedesát let před dějem románu Pána prstenů a hlavním hrdinou je strýc Froda Pytlíka jménem Bilbo Pytlík. Díky třetímu filmu, resp. dílu se také rozšíří část příběhu o putování Bilba Pytlíka a jeho přátel - trpaslíků. 

Vzhledem k tomu, že první a druhý díl se dostane do kin v prosinci 2012 a prosinci 2013, můžeme očekávat, že třetí, závěrečnou část série uvidíme někdy v průběhu roku 2014 - možná ale již v létě 2014.

Všechny tři snímky, které vznikaly na Novém Zélandu, byly natočeny v digitálním 3D formátu. Režisérem všech tří částí je Peter Jackson, který tak dokončil již svou druhou trilogii na motivy knih britského spisovatele J.R.R. Tolkiena. 

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Peter Jackson

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Celebrity, Zahraniční celebrity, americké celebrity, američtí režiséři, zahraniční režiséři, režiséři, novozélandské herečky, hobit, hobit film, filmová adaptace, Peter Jackson fotky, MGM, New Line, pán prstenů, novozélandský film, Peter Jackson Hobit, Peter Jackson režie, Peter Jackson film, Peter Jackson fantasy, Hobbit film
TOPlist