TOP 5 zajímavostí ze života Joaquina Phoenixe

23.10.2019

Hvězdou dnešního článku je slavný americký herec, jehož kořeny sahají až do karibského Portorika. Většina českých diváků jej bude znát jako krutého císaře Commoda, který téměř tři hodiny týral Russela Crowe (55) v oscarovém Gladiátorovi. Gladiátor však není jediným snímkem, ve kterém tento herec zářil.

V jeho filmografii naleznete takové klenoty jako Ona, Walk the Line, Hotel Rwanda nebo letošního Jokera, ve kterém ztvárnil hlavní roli. Většina z vás už asi tuší, že se dnešní článek bude točit kolem života Joaquina Phoenixe (44) a jeho filmové kariéry. Showbiz.cz si pro vás totiž dnes připravil pětici těch největších zajímavostí ze života tohoto úspěšného herce.

5. Nesleduje vlastní filmy

Celá řada herců je až posedlá vlastními výkony a své filmy umí takřka nazpaměť. Je koneckonců přirozené, že chcete vidět výsledky své práce a být tak schopni posoudit své herecké schopnosti. Phoenix však patří mezi ty, kteří své filmy sledují neradi, a pokud alespoň trochu mohou, tak se jim velkým obloukem vyhýbají.

Ne nadarmo se říká, že jsme svými největšími kritiky a v případě Joaquina to platí dvojnásob. Mezi herce, kteří se na své filmy dívají neradi patří například i Nicole Kidman (52), Javier Bardem (50) nebo Reese Witherspoon (43).

Dle svých slov byl Phoenix „přinucen“ sledovat jen dva své snímkyOna a Mistr – a ačkoliv sám přiznává, že je občas zvědavý, jak se mu role povedly, sám si své snímky nikdy nepouští. Má totiž za to, že pokud by viděl, jak hraje, mohlo by to negativně ovlivnit jeho budoucí role.

4. Původ „jizvy“ na jeho rtu

Herecká profese spočívá v tom, že se ti, kdo jí vykonávají, dokáží převtělit do jakékoliv role. Je proto často výhodou mít nevýrazný obličej, kteří maskéři promění k obrazu svému a režisérovu. Joaquin má však v tomto ohledu drobnou nevýhodu. Jeho horní ret zdobí úzká čára, která sahá až k jeho nosu.

Drobná vada na jeho obličeji však není jizvou, jak by se mohlo na první pohled zdát. Čáru na jeho obličeji nezanechala operace ani žádná klukovina, při které by si mohl ret rozrazit. Úzká linka na jeho obličeji je totiž ve skutečnosti mateřským znaménkem.

3. Je veganem od svých tří let

Většina lidí se rozhodně pozměnit svůj jídelníček v pozdějších fázích svého života, kdy potřebují radikální změnu. Vegetariánem či veganem se člověk zkrátka nerozhodne být jen tak, ale musí se k tomu během svého života propracovat. I Phoenix se pro veganství rozhodl na základě traumatizující události, bylo to však mnohem dříve, než byste si mohli myslet.

Herec se pro veganství totiž rozhodl už v pouhých třech letech, když byl se svým otcem a bratrem na rybách. Když viděl, jak jeho rodina zabíjí svůj úlovek, maso se mu natolik zhnusilo, že jej už od té doby nikdy nepozřel. Vegani nejenže zvířata nejedí, ale odmítají je „vykořisťovat“ i pro další účely. Phoenix tak ve svých filmech odmítá nosit i cokoliv koženého.

2. Byl u smrtelného předávkování svého bratra

Dnes je Joaquin nejslavnějším členem své rodiny, ale vždy tomu tak nebylo. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let byl nejslavnějším Phoenixem jeho bratr. River Phoenix se však v roce 1993 tragicky předávkoval před kalifornským nočním klubem Viper Room, který v té době spoluvlastnil Johnny Depp (56).

V té době devatenáctiletý Joaquin byl nejen u předávkování svého bratra, ale dokonce to byl on, kdo mu musel zavolat první pomoc. Záchranáři už však jeho staršímu bratrovi nedokázali pomoc, a ten tak ve svých čtyřiadvaceti letech zemřel. Nahrávka jeho rozhovoru se záchrannými službami je dodnes na internetu dohledatelná.

1. Jeho rodiče byli aktivními členy kultu

Poslední a pravděpodobně tou největší zajímavostí ze života Joaquina Phoenixe je prostředí, ve kterém jako chlapec vyrůstal. Joaquin totiž rozhodně neměl normální dětství. Už od svého narození trávil spoustu času na cestách, jelikož jeho rodiče byli misionáři, kteří cestovali po celé Jižní Americe. To by ještě nebylo nic zvláštního, ale jejich misie se týkala nechvalně proslulého kultu s názvem Boží děti.

Ideologie této sekty spočívá v nekonečných orgiích, a ačkoliv Boží děti vycházeli z Bible, brali si z ní především pasáže o lásce k bližnímu. Kult proslul svými netradičními náborovými metodami, během kterých jeho nejkrásnější členky vyrážely do měst svádět místní muže, které pak sexem přiměly k zapojení do aktivit svého kultu. Sex v tomto kultu provozoval každý s každým nezávisle na rodinné příslušnosti či věku.

Hercovi rodiče však z kultu naštěstí vystoupili, když byly chlapci čtyři roky. Odtud pochází i jeho příjmení, které symbolizuje jakési znovuzrození.

(tod)

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
Joaquin Phoenix, River Phoenix, Nicole Kidman

Filmy:
Gladiátor, Walk the Line, Hotel Rwanda

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké celebrity, američtí herci, Nicole Kidman filmy, slavní herci, hollywood herci, Joaquin Phoenix filmy, Joaquin Phoenix role, Joaquin Phoenix zajímavosti, River Phoenix filmy, River Phoenix role, zajímavosti celebrity, zajímavosti herci
TOPlist