TOP 5 zajímavostí z traileru na novou sérii Mandaloriana

23.01.2023

Po premiéře Star Wars: Vzestup Skywalkera většina fanoušků přestala doufat v to, že se ještě někdy dočkají kvalitních příběhů ze světa Star Wars. Tohle zklamání však naštěstí netrvalo dlouho. Na streamovací platformě Disney+ se totiž záhy objevil zbrusu nový seriál, který skvěle mísil prostředí Star Wars a příběhy westernových snímků.

The Mandalorian s Pedrem Pascalem (47) v hlavní roli osamělého lovce odměn se stal okamžitým hitem a získal si řadu oddaných fanoušků. Už máme za sebou dvě vynikající série a před pár dny se na internetu objevil trailer, který představuje nové příběhy, kterých se dočkáme už 1. března. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici zajímavostí, které jste mohli v nové ukázce zpozorovat.

Impérium na Mandaloru

Hlavním motivem traileru je snaha Dina Djarina alias Manda dostat se na planetu Mandalore, odkud pochází jeho řád neohrožených bojovníků. Mandalore byl v minulosti zdevastován Impériem, ale Mando doufá, že se na ní stále někteří jeho spolubojovníci stále nacházejí. Potřebuje totiž vykonat posvátný rituál, kterým se chce zbavit viny za hříchy, které proti svému řádu v minulosti vykonal.

Nestojí před ním ale snadný úkol. Kromě toho, že s ostatními Mandaloriany není zrovna „za dobře“, bude se muset vypořádat ještě s jednou zásadní překážkou. Podle traileru to totiž vypadá, že planetu stále obývají vojáci Impéria. Je tak dost dobře možné, že Impérium Mandalore obsadilo a zřídilo si na něm základnu. Pouť za odpuštěním se tak našemu hrdinovi zásadně zkomplikuje.

Návraty a shledání

Kromě nových míst, která jsme v seriálu zatím neměli to štěstí navštívit, se ale vrátíme i do známých končin. Jedním z nich je i planeta Tatooine – domov Skywalkerů a místo, kde se odehrávala většina příběhů předchozích sérií Mandaloriana. V jednom ze záběrů je i Peli Motto a její droidi, kteří v minulosti Mandovi několikrát pomohli s opravami jeho vesmírné lodi.

Peli ale není jedinou „starou známou“, na kterou v traileru na novou sérii natrefíme. Din se shledává i s Greefem Kargou v podání Carla Weatherse (75) na planetě Nevarro, kam lovec odměn v minulosti už také zavítal. Snad jediným hrdinou, který se v novém traileru neukáže je postava Giny Carano (40), kterou Disney ze seriálu vyhodilo po jejím nevybíravém chování na sociálních sítích.

Ovládnutí Síly

V traileru se také nesetkáváme s Lukem Skywalkerem, který byl velmi důležitou postavou druhé série. Měl za úkol vycvičit malého Grogu, kterému nikdo neřekne jinak než „baby Yoda“, jak se stát Jediem a jak ovládnout Sílu. Na konci druhé série se Grogu loučí se svým „adoptivním otcem“ Dinem a vydává se získat skutečný jediský trénink.

Části výcviku můžeme sledovat i v dalším seriálu ze světa Star Wars s názvem Boba Fett: Zákon podsvětí. Grogu od Luka nakonec dostane nabídku – buď svůj výcvik zintenzivní, nebo se může vrátit ke svému náhradnímu otci. Ačkoliv ale Grogu ukončil svým návratem k Dinovi svůj trénink předčasně, některé schopnosti spojené se Sílou stále ovládá, což můžeme pozorovat v momentě, kdy pomocí Síly odhodí monstrum, které se mu postaví do cesty.

Vybledlý lesk Galaktické republiky

Protože se příběhy Star Wars rozkládají na ploše celé galaxie, nestačilo by pro jednotlivé režimy či státní uskupení jedno jediné hlavní město. Jak Republika, tak Galaktické impérium proto měly hlavní planety, které sloužily jako středobod jejich moci a vlády.

V případě původní Galaktické republiky byl touto planetou moderní Coruscant, který sehrál důležitou roli ve všech třech dílech prequelové filmové trilogie. Z trailerového návratu na Coruscant to vypadá, že město opět spadá do vlivu Nové republiky, což je ale v přímém rozporu s některými z knih, které popisují Star Wars svět v tomto období.

Podle nich se totiž hlavní planetou Nové republiky stal Hosnian Prime. Uvidíme, jestli s touhle informací budou tvůrci seriálu nějak pracovat, nebo jestli se prostě rozhodli, že kánon Star Wars pozmění. To by bylo ale hodně zvláštní rozhodnutí, jelikož Dave Filoni (48) i Jon Favreau (56) vždy poměrně věrně drželi předlohy.

Návrat Jediů?

A když už jsme zmínili návrat na Coruscant, byl by hřích opomenout jednu ze scén, která divákům nového traileru možná zamotala hlavu. V traileru se totiž objevuje záběr na chrám Jediů, který se nachází právě na této planetě. Jak ale nejspíš víte, během proměny Republiky na Impérium byl chrám srovnán se zemí.

Jak je tedy možné, že se v traileru objevuje chrám plný Jediů s aktivovanými světelnými meči? Rozhodlo se jej snad nové vedení planety obnovit? Tady vás nejspíš čeká zklamání. Záběry na chrám jsou totiž s největší pravděpodobností pouhou vzpomínkou na nejsmutnější den v historii Jediského řádu.

Scéna totiž nejspíš ukazuje nechvalně proslulý „Rozkaz 66“, kterým Palpatine alias Darth Sidious nechal všechny Jedie pozabíjet armádou klonů vedenou jeho novým učedníkem – Darth Vaderem.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gina Carano, Jon Favreau, Carl Weathers

Filmy:
Star Wars: Episode VIII

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Disney, akční sci-fi, akční seriály, Star Wars série, moderní westerny, Impérium Star Wars, Mandalorian, Mandalorian seriál, Mandalorian zajímavosti o seriálu
TOPlist