TOP 5 zajímavostí z natáčení Forresta Gumpa

12.10.2019

20. října to bude přesně pětadvacet let, co šel do kin nejznámější film oscarového režiséra Roberta Zemeckise (68), který se vryl do srdcí mnoha filmových nadšenců. Jen s velkými obtížemi byste hledali někoho, kdo tento snímek vyloženě nesnáší. Ať už jde o skvělé herecké výkony, ikonickou atmosféru či senzační soundtrack, Forrest Gump má i dnes co nabídnout.

Právě proto jej na tuzemském filmovém hodnotícím serveru ČSFD naleznete na první pozici žebříčku nejoblíbenějších filmů a zároveň je zde i jako druhý nejlepší film všech dob. Rozhodli jsme se proto, že vám dnes představíme pětici největších zajímavostí z natáčení tohoto nezapomenutelného snímku, abychom toto výročí pořádně oslavili.

5. Hledá se Jenny

První zajímavost dnešního článku se týká obsazení jedné z hlavních rolí. Přestože natáčení snímku neprovázely žádné závažnější problémy, filmaři i tak museli několik menších zádrhelů řešit. Jednou z těchto překážek bylo i obsazení představitelky Forrestovy celoživotní lásky Jenny, kterou si ve filmu nakonec zahrála Robin Wright (53).

Wright však ani zdaleka nebyla první volbou producentů. Dříve než padla volba na ni, se tvůrci do role Jenny obsadit takové hvězdy jako Jodie Foster (56), Demi Moore (56) a Nicole Kidman (52). Všechny tři roli odmítli, přičemž Moore a Foster tak učinili okamžitě. Kidman o filmu chvíli uvažovala, ale když jí producenti řekli, že si jí nejdříve chtějí vyzkoušet, odmítla i ona.

Některé hvězdy už jsou zkrátka tak slavné, že berou všechny konkurzy a testy jako ztrátu času a urážku svého talentu.

4. Tom Hanks nebral za roli plat

V následujícím bodě se od ústřední ženské role přesuneme k ústřední mužské, jejíž jméno celý snímek nese. Asi nemá cenu připomínat, že si Forresta v úspěšném snímku zahrál nenahraditelný Tom Hanks (63), kterému role jednoduchého hocha z Alabamy se spoustou neuvěřitelných zážitků sedla „jako ulitá“.

I sám Hanks měl v Zemekisův film obrovskou důvěru, a tak se rozhodl, že nepožádá o normální plat, ale za svůj výkon bude chtít procenta z tržby snímku. To se nakonec ukázalo jako velmi prozíravé rozhodnutí, jelikož se Forrest Gump stal po Lvím králi druhým nejúspěšnějším snímkem roku 1994.

Hanks nakonec dostal za snímek mnohem více peněz, než by dostal skrze normální plat. Nakonec si totiž odnesl čtyřicet milionů dolarů.

3. Forrest a Martin Luther King

Forrest Gump je plný neuvěřitelných situací, které se týkají významných událostí a osobností nejen americké historie. Forrest se během svého života potkává s několika prezidenty, je spoluzakladatelem společnosti Apple, stává se mistrem světa ve stolním tenise, a dokonce je i vynálezcem smajlíků. Původně však měl být jeho život pestřejší ještě o jedno setkání.

Na začátku natáčení bylo totiž v plánu, že se Forrest potká i s proslulým bojovníkem za černošská práva Martinem Lutherem Kingem. Forrest měl slavného reformátora zachránit před útokem rozzuřených psů. Není jasné, proč se scéna ve filmu nakonec neobjevila, ale pravděpodobně to bylo kvůli finanční náročnosti přípravy takové scény v kombinaci s kontroverzností tohoto období americké historie.

2. Nemocné hvězdy

Natáčení bylo pro celou řadu herců mnohem náročnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Protože filmy pracují s předem stanoveným rozpočtem a každé zdržení stojí jeho tvůrce těžké peníze, musí herci hrát i v případě, že se na to úplně necítí. S nemocí se museli během natáčení potýkat Hanks i Wright a oba v momentech, kdy se jim to hodilo nejméně.

Wright potkala velmi silná rýma, zrovna když měla natáčet scénu, ve které Jenny vystupuje nahá v klubu. Nejenže se jí nezpívalo dobře, ale vzhledem k tomu, že její intimní partie zakrývala pouze její kytara, byla herečce i pořádná zima. Když navíc vezmete v potaz, že k natáčení této scény došlo až na konci 24hodinového natáčecího dne, je jasné, že to jejímu zdravotnímu stavu moc neprospělo.

I Hanks musel čelit nemoci, když potřeboval podat vysilující fyzický výkon. Nezapomenutelná scéna, ve které Forrest přebíhá celé fotbalové hřiště a nezastavuje ani u vrat stadionu, musel Hanks natáčet s chřipkou v těle.

1. Potíže s obsazením

U Hankse zůstaneme i pro poslední bod dnešního seznamu. Ačkoliv se může zdát nemyslitelné, že by Forresta měl hrát kdokoliv jiný, ani Hanks nebyl první volbou producentů filmu. Filmaři nejprve oslovili Johna Travoltu (65), který roli okamžitě odmítnul, ačkoliv toho později litoval.

Po tomto zklamání filmaři oslovili i Billa Murrayho (69) a Chevyho Chase (76), a když je tito slavní komici odmítli, rozhodl se své štěstí vyzkoušet se Seanem Pennem (59). Jak asi tušíte i tento herec se pro roli v připravovaném filmu nerozhodl a až potom začali tvůrci uvažovat obsazení Toma Hankse.

(tod)

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Celebrity:
Robert Zemeckis, Nicole Kidman, Tom Hanks, Robin Wright

Filmy:
Forrest Gump

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Tom Hanks role, legendární filmy, Tom Hanks filmy, Forrst Gump zajímavosti, Forrest Gump scény
TOPlist