TOP 5 seriálů, které skončily předčasně z podivných důvodů

15.09.2022

Existuje spousta legitimních důvodů, proč zrušit natáčení seriálu. Nízká sledovanost, uzavření hlavní dějové linie či konec práv na natáčení. Ač jsou takové důvody sebepádnější, fanoušci těchto seriálů je často jednoduše neakceptují a vytrvale pořádají protesty a píší petice, aby se jejich milované postavy vrátily na televizní obrazovky.

Ne každý důvod ke zrušení seriálu je však tak snadno pochopitelný jako ty, které jsme přiblížili v úvodu. Občas se pod sekyrou televizních katů ocitnou seriály, které u fanoušků bodují na celé čáře. Přesto však skončí předčasně. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici skvělých seriálů, které skončily příliš brzy a z hodně podivných důvodů.

Roseanne

Dnešní článek odstartujeme u jednoho z mnohých amerických sitcomů. Roseanne se na televizních obrazovkách objevovala od konce osmdesátých let a vydržela na nich dlouhých devět sérií. Svého prvního konce se seriál s Roseanne Barr (69) a Johnem Goodmanem (70) v hlavních rolích manželského páru dočkal v roce 1996.

Na vytrvalé žádosti fanoušků se však Roseanne v roce 2018 na obrazovky vrátila a diváci se tak konečně mohli znovu shledat s rodinou Connerových. Štěstí takového shledání ale vydrželo pouhý rok, než byl seriál podruhé předčasně zrušen. Důvodem bylo chování představitelky hlavní role, která se rozhodla zničit si kariéru jediným nevybíravým vtipem, který zasdílela na svém Twitteru.

Štáb i ostatní herci začali seriál opouštět, a tak tvůrcům nezbývalo nic, než ho prostě zrušit. Fanoušci zbytku rodiny Connerových ale zoufat nemusí, protože zanedlouho vzniknul spin-off sitcomu se zbytkem herců s názvem The Conners.

Angel

Postava upíra Angela, kterého ve stejnojmenném seriálu ztvárnil David Boreanaz (53) se poprvé objevila v kultovní fantasy sérii s názvem Buffy, přemožitelka upírů. Angel se však divákům zalíbil natolik, že se ho rozhodli sledovat po dobu pěti dalších sérií, a to i poté, co sama Buffy s bojem proti silám zla skončila.

Angel měl ale velmi dobře našlápnuto, zvlášť když vezmete v potaz, že se jeho sledovanost v poslední sérii zdvojnásobila. Pro naprostou většinu štábu tak bylo zrušení po páté sérii naprostým šokem. Důvody tohoto rozhodnutí jsou dodnes opředeny řadou nesrovnalostí a protichůdných tvrzení. Jisté je jen to, že na pozadí natáčení probíhala řada přetahování o moc nad seriálem a o tom, kdo bude o jeho chodu rozhodovat.

Warner Bros. mělo navíc v té době na stole řadu nových seriálů, kterým chtělo dát prostor zazářit. Bohužel pro Angela za to právě tenhle reformovaný upír zaplatil svým životem.

Batman

Pro následující seriál se vrátíme ještě víc do historie než v prvním bodě. Tentokrát totiž zamíříme až do šedesátých let, kdy se na amerických televizních obrazovkách začal objevovat první plnohodnotný seriál o komiksovém superhrdinovi. Tím nebyl nikdo jiný než netopýří strážce města Gotham, ale nebyl to Batman, kterého známe dnes.

Verze Adama Westa totiž ani zdaleka nebyla tak ponurá a realistická, jako všechny ostatní. Batman a Robin měli pestrobarevné kostýmy, jezdili v kabrioletu a používali batspreje proti žralokům. Ačkoliv tenhle Batman začal slibně, postupně mu přestala stačit sledovanost. Proto ABC seriál ukončila, ale fanoušci se záhy mohli radovat, protože práva na něj koupila konkurenční NBC.

Když ale představitelé studia dorazili na natáčecí plac, zjistili, že byl téměř kompletně včetně většiny rekvizit zničen. Přestavba by je stála téměř milion dolarů, a tak není divu, že i NBC uložila seriál o Batmanovi k ledu.

Deadwood

Westernový seriál Deadwood patří mezi ty, které nečekalo překvapivé zrušení, ale televize se jej zkrátka rozhodla neobnovit pro čtvrtou sérii. I zde za nenadálým koncem seriálu stála přetahovaná mezi tvůrci a studiem. Zatímco tvůrce seriálu chtěl po HBO ještě jednu závěrečnou sérii, vedení televize chtělo jeho pozornost směřovat k jinému projektu s názvem John ze Cincinatti.

HBO v té době zároveň kompletně měnila svůj koncept a rozvážný seriál z divokého západu už do nového směřování zkrátka nezapadal. A to i přesto, že se mohl chlubit úctyhodnou sledovaností oddaných diváků. David Milch (77) se zadostiučinění dočkal až v roce 2019, kdy natočil samostatný televizní film s názvem Deadwood, který však kvalitám původního seriálu nesahá ani po kotníky.

Firefly

Na konec dnešního článku jsme si nechali předčasně ukončený seriál, na který s láskou a slzou v oku vzpomíná valná většina fanoušků sci-fi. Firefly byl unikátním počinem Josse Whedona (58), který v sobě naprosto přirozeně mísil prvky westernu a sci-fi. Děj se točil okolo posádky vesmírné lodi, které velel charismatický psanec v podání Nathana Filliona (52).

Firefly bylo skutečně povedeným seriálem, který si dodnes drží obrovskou fanouškovskou základnu. Proč byl tedy zrušen po pouhých čtrnácti epizodách? Důvod je opravdu prapodivný. Seriál dostal opravdu nezáviděníhodný čas, kdy se na televizi dívá jen zlomek televizního publika. S jeho časem se navíc několikrát hýbalo a aby toho nebylo málo, epizody byly vysílány na přeskáčku.

Vzhledem k tomu, že se první epizoda objevila na televizních obrazovkách jako poslední, bylo pro diváky opravdu těžké sledovat děj. Zvlášť když na sebe děj jednotlivých dílů přímo navazuje.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Goodman, Adam West, Nathan Fillion, David Boreanaz

Filmy:
Firefly, Roseanne, Deadwood, Batman

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké seriály, buffy, americké sitcomy, sci-fi seriály, americké westerny, slavné seriály, superhrdinské filmy, akční seriály, zrušené seriály, Firefly, Batman souboje, komiksové seriály
TOPlist