TOP 5 seriálových vánočních speciálů

23.12.2019

Vánoce se opět kvapem blíží a kvůli deštivému počasí je potřeba navnadit tu správnou atmosféru jinak. Stejně jako každý rok jsme pro vás i letos představili pětici netradičních vánočních filmů, ale letos jsme si řekli, že půjdeme ještě dál. I seriáloví tvůrci totiž zbožňují Vánoce, a proto často vytváří speciální díly s vánoční tématikou.

V dnešním článku se zaměříme přesně na takové epizody, které vznikly díky vánočním svátkům. Podíváme se na všemožné seriály různých žánrů, a pokud v dnešním článku nenajdete vaši oblíbenou vánoční epizodu, nestyďte se nám ji napsat do komentářů!

5. Agentura Jasno – Vánoce

První vánoční speciál pochází z amerického komediálního detektivního seriálu, jehož název se z anglického Psych do češtiny překládá jako Agentura Jasno. Hlavním hrdinou seriálu je Shawn Spencer, který se díky svým neuvěřitelným pozorovacím schopnostem vydává za senzibila. Poté, co se mu podaří vyřešit jeden zapeklitý policejní případ, zakládá Shawn se svým kamarádem Gusem detektivní agenturu.

Vzhledem k tomu, že Shawn ve skutečnosti nemá žádné nadpřirozené schopnosti se oba „detektivové“ čas od času dostávají do opravdu svízelných situací. Jedna z nich přišla v deváté epizodě třetí série, když je napálilo zločinecké duo otce (převlečeného za Santu) s dcerou. Otce se jim podaří dostat z vězení, ale ten se ve své kriminální kariéře posouvá od krádeží až k vraždám.

Shawn navíc během této epizody tráví Vánoce u Gusovy rodiny, ale ani tady ho nečekají poklidné svátky. Oblíbila si ho totiž Gusova sestra, která se jej všemožně snaží svádět. Nic zkrátka nevychází tak jak má, ale jinak bychom si Vánoce ani nedokázali představit.

4. Gilmorova děvčata – Odpuštění

Odpuštění je desátým dílem romantického seriálu Gilmorova děvčata, který je proslulý svými velmi rychlými a velmi propracovanými dialogy. Hlavními hrdinkami seriálu jsou matka s dcerou – Lorelai a Rory Gilmorovy. Obě dvě ženy jsou velmi inteligentní a dokáží si poradit s téměř každou situací. O to víc frustrující pro ně je, když se stane něco, co přes veškerou snahu ovlivnit nedovedou.

Přesně o tom je celá epizod s názvem Odpuštění, která se odehrává o Vánocích. Otec Lorelai a dědeček Rory zkolabuje během vánočního večírku a Gilmorovy ženy tak tráví svátky místo rodinné pohody v neklidu a strachu o zdraví svého blízkého. Během toho nejkouzelnějšího období si tak procházejí něčím, čeho se bojíme všichni, a to nejen o Vánocích.

3. Kancl – Veselé Vánoce

Abychom trochu odlehčili atmosféru po předchozím bodě, přesuneme se od romantického dramatu k situační komedii s názvem Kancl. Kancl je americkým seriálem, který v roce 2005 vznikl na základě stejnojmenné britské předlohy. Děj seriálu se točí kolem zaměstnanců velkoobchodu s papírem, kteří jsou všichni v něčem alespoň trochu výstřední.

Skvěle jsou jejich podivné charakterové vlastnosti vidět například v desáté epizodě druhé série s názvem Veselé Vánoce. V centru tohoto dílu je vánoční večírek, kterého se účastní všichni spolupracovníci. Pokud se na vašem pracovišti konají obdobné večírky, doufáme, že neprobíhají v podobném duchu jako ten seriálový.

Poté, co mají všichni nakoupené dárky, oznámí šéf pobočky, že se mění systém obdarovávání. To samozřejmě všechno zkomplikuje a nikdo nedostane to, co se k němu mělo dostat. Některé z dárků byly navíc velmi osobní, a když je dostane někdo jiný, vyvolá to hodně trapnou situaci. Z obdobných momentů je tvořený celý Kancl a epizoda s názvem Veselé Vánoce tak nabízí jejich koncentrovanou dávku.

2. Lovci duchů – Velmi nadpřirozené Vánoce

Od převážně konverzačních seriálů se pro následující bod dnešního seznamu přesuneme k jednomu, který v sobě mísí akci a horor. Tímto seriálem jsou úspěšní Lovci duchů, kteří se na televizních obrazovkách objevili poprvé v roce 2005. Lovci duchů sledují dva bratry – Sama a Deana – kteří se živí jako bojovníci s démony, vymítači ďábla a ano, i jako lovci duchů.

Přestože je seriál akčním hororem, najdou se v něm i překvapivě humorné momenty. Tvůrci si totiž velmi často uvědomují absurdnost některých folklórních příběhů, kterým v Lovcích duchů dávají moderní kabátek. Příkladem za všechny je epizoda s názvem Velmi nadpřirozené Vánoce, kterou byste našli ve třetí sérii seriálu.

V té oba bratři vyšetřují záhadná zmizení lidí, kteří byli uneseni skrz komíny v jejich domech. Pohanští bohové si totiž našli nový způsob, jak každoročně sbírat „obětní beránky“. Celá epizoda je navíc prostoupena různými retrospektivními náhledy na dětství obou bratrů, a to ji společně se záchranou Vánoc dělá velmi dojemnou a typicky sváteční.

1. Přátelé – Vánoční pásovec

Sami bychom si neodpustili, kdybychom do článku o nejlepších vánočních dílech seriálů alespoň jednou nezačlenili nezapomenutelné Přátele. Většina vánočních dílů tohoto seriálu je tvořena vzpomínáním na mládí newyorské partičky, ale desátá epizoda sedmé série je jednou z mála výjimek.

Ross se snaží naučit svého syna o tom, že Vánoce nejsou jediným svátkem, který se v této magické době odehrává. Pro představení židovské Chanuky se však rozhodl až příliš pozdě a veškeré vánoční kostýmy byly tou dobou už rozpůjčovány. Jediné, co v kostymérně zbylo, byl převlek pásovce, a jen díky tomu vznikl legendární vánoční pásovec.

Přátelé navíc letos slaví své pětadvacáté narozeniny, a tak je jejich začlenění do dnešního předvánočního článku vlastně jakou si milou povinností.

Za celou redakci Showbiz.cz přejeme krásné Vánoce i všem našim čtenářům!

(tod)

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Jennifer Aniston, Jared Padalecki, Steve Carell

Filmy:
Gilmorova děvčata, Kancl, Lovci duchů, Agentura Jasno

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké seriály, komediální seriály, seriálové tipy, žebříčky seriálů, vánoční seriály, Gilmorova děvčata seriál, Agentura Jasno seriál, Lovci duchů seriál, tipy na seriály
TOPlist