5 dalších netradičních vánočních filmů

21.12.2019

Každý si Vánoce rád užívá jiným způsobem. Někdo je tráví v rodinném kruhu, někdo je naprosto ignoruje a jsou i tací, kteří si tu pravou pohodu nedokáží představit bez kvalitních filmů. Dívat se však po stopadesáté na Tři oříšky pro Popelku už ale není takový „odvaz“, jenže na hledání nových vánočních filmů zkrátka často není čas.

Naštěstí je tu Showbiz.cz, který vám už druhým rokem přináší seznam těch nejlepších alternativních vánočních filmů. Letošní žebříček si můžete spojit s tím loňským a vytvořit si speciální seznam netradičních filmů na Vánoce.

5. Dlouhý polibek na dobrou noc

První snímek dnešního seznamu pochází z roku 1996 točí se kolem učitelky, která trpí ztrátou paměti. Když se jí její paměť začne postupně vracet, zjišťuje, že vůbec není tou obyčejnou ženou, za kterou se považovala. Mistrně ovládá všechny druhy zbraní a vždy si dokáže najít cestu z jakkoliv nebezpečné situace.

Geena Davis (63) ve filmu Dlouhý polibek na dobrou noc totiž ve skutečnosti není spořádanou učitelkou ze sousedství, ale tajnou agentkou zapletenou do složitého komplotu namířenému proti nejvyšším vládním kruhům. Paměť se jí začne vracet v momentě, kdy na ní během vánočního volna zaútočí nájemný vrah, kterému se přezdívá Jednooký Jack.

Zmatená hrdinka proto vyhledá místí soukromé očko, které nehraje nikdo jiný než Samuel L. Jackson (70), a s jeho pomocí se vydává hledat svou ztracenou minulost. Vyvrcholení filmu je vskutku vánoční, jelikož kromě helikoptéry a kulometu zahrnuje i vánoční světélka.

4. Kiss Kiss Bang Bang

Když už jsme zmínili jeden film s „polibkem“ v názvu, musíme uvést i ten, který tam má rovnou dva. Dalším našim vánočním doporučením je snímek s Robertem Downeym Jr. (54) a Valem Kilmerem (59) v hlavních rolích, který nese název Kiss Kiss Bang Bang.

Za tímto akčním filmem stojí režisér Shane Black (58), který má na svědomí i scénář ke Smrtonosné zbrani, Poslednímu akčnímu hrdinovi nebo již zmíněnému Dlouhému polibku na dobrou noc a zdá se, že si ve filmech odehrávajících se o Vánocích skutečně libuje. I Kiss Kiss Bang Bang totiž vypráví příběh, který probíhá na pozadí vánočních svátků. Hlavními hrdiny jsou začínající herec a zloděj v jedné osobě a nesmlouvavý soukromý detektiv, který si nenechá nic líbit.

3. V Bruggách

I hrdinové filmu s názvem V Bruggách jsou zločinci. Tentokrát však nejde o neškodné zlodějíčky, ale o nájemné vrahy. Ray a Ken jsou dvěma londýnskými zabijáky, kteří se po zpackané akci musí ukrývat v malebném belgickém městečku Bruggy. Zatímco Ken si užívá krásy jeho historického centra, Ray nemůže nudu spojenou s právě probíhajícími vánočními svátky ustát, a snaží se tak ze všech sil nějakým způsobem zabavit.

Jejich „dovolená“ se však velmi zkomplikuje, když Ray zjistí, že mu jde jeho mafiánský boss Harry po krku. Úkol Raye odstranit dostal právě Ken, který si však ke svému ukecanému kolegovi vytvořil pevné pouto, a tak se musí Harry do Brugg vydat sám. Koneckonců, co si člověk neudělá sám… Vždyť to znáte.

2. Gremlins

U předchozích filmů by se o jejich „vánočnosti“ možná dalo pochybovat. Fantasy komedie z roku 1984 s názvem Gremlins je však tak vánoční, jak to jenom jde. V centru dění je totiž netradiční vánoční dárek, který pod stromeček dostal mladý Billy Peltzer od svého otce. Billy si dlouho přál domácího mazlíčka, ale takového skutečně nečekal.

Pod stromečkem na něj totiž čekal prapodivný tvor, který se podle instrukci nesmí dostat na ostré světlo, nemůže se dostat do kontaktu s vodou a za žádných okolností se nesmí krmit po půlnoci. Jak asi předpokládáte, Billymu se podaří porušit všechna tato jednoduchá pravidla.

Polití malého gremlina způsobí jeho rozmnožení na další méně vychované potvůrky, silné světlo tyto tvory zabíjí a krmení po půlnoci z nich dělá ohavná vraždící monstra, která neznají slitování. Gremlins jsou zkrátka a dobře ztělesněním tradiční vánoční pohody.

1. Záměna

Poslední snímek dnešního článku natočil režisér John Landis (69) v roce 1983 a vytvořil tak nezapomenutelnou vánoční komedii s názvem Záměna. Hlavních rolí pouličního podvodníčka a obchodníka na burze se ujali Eddie Murphy (58) a Dan Aykroyd (67), kteří se stávají obětmi zlomyslné sázky dvou postarších boháčů.

Ti se mezi sebou vsadí o to, zda dokáží dva muži z naprosto odlišných podmínek vydržet v kůži toho druhého. Ze zloděje se zkrátka stává bankéř a z bankéře pobuda. Tato záměna způsobuje spoustu zábavných situací, ze kterých můžeme vypíchnout například tu, ve které se z Dana Aykroyda stává opilý a ozbrojený Santa.

Zatímco ve Spojených státech jde jen o snímek odehrávající se během Vánoc, v Itálii se Záměna stala sváteční klasikou, která je každoročně vysílána 24. prosince večer.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Downey Jr., Geena Davis, Samuel L. Jackson, Eddie Murphy

Filmy:
Záměna, Gremlins, Dlouhý polibek na dobrou noc, Kiss Kiss Bang Bang, V Bruggách

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Eddie Murphy filmy, vánoce ve filmu, filmové tipy, zajímavé filmy, vánočnéí filmy, netradiční filmy, Geena Davis filmy
TOPlist