TOP 5 nejšílenějších „udělátek“ Batmana

25.09.2019

Jen s obtížemi byste hledali komiksového fandu, který by neměl rád Batmana. I zarytí fanoušci superhrdinské tvorby konkurenčního Marvelu musí před Temným rytířem smeknout a uznat, že jde o jednoho z nejlepších a nejpropracovanějších superhrdinů všech dob. Batman letos oslavil své osmdesáté narozeniny a na 21. září navíc připadl oficiální Den Batmana. Proto jsme se rozhodli vzdát netopýřímu ochránci města Gotham poctu i v dnešním článku.

Batman alias Bruce Wayne je proslulý nejen svým detektivním nadáním a děsivým netopýřím kostýmem, ale i obrovským intelektem spojeným s vynalézavostí. S většinou jeho „serepetiček“ mu pomáhá jeho věrný přítel Lucius Fox, ale za vynálezy mnoha „udělátek“ stojí sám multimiliardář. V dnešním článku se zaměříme nejen na Batanovy ikonické předměty, ale i na ty, které maskovaný superhrdina použil pouze jednou.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici těch nejzvláštnějších vynálezů, které Batman kdy sestrojil.

5. Batbumerangy

První vynález bude pravděpodobně známý všem komiksovým nadšencům. Batbumerangy (z anglického batarang, pozn. red.) jsou totiž jednou ze stálic Batmanova arzenálu už od jeho zrození v roce 1939. Od té doby si tyto netypické zbraně však prošly celou řadou vylepšení, která můžete pozorovat nejen v komiksech, ale například i ve videohrách s Batmanovskou tématikou.

Kromě obyčejného bumerangu ve tvaru netopýra má Batman k dispozici i dálkově ovládané, sonické, elektrické, explozivní, uspávací či mrazivé batarangy pro každou příležitost. Kromě těchto poměrně skladných bumerangů má Batman k dispozici i takzvaný Batarang X, který slouží jako dopravní prostředek. Jde o obří bumerang, vystřelovaný z katapultu, na jehož povrchu může Batman plachtit. Ve zkratce jde o kluzák, ze kterého se vám bude točit hlava.

Je neuvěřitelné, jak se mu takové množství zbraní vejde do jeho „opasku na nářadí“, a to teprve začínáme. Budete se divit, co všechno se tomuto hrdinovi daří nosit při sobě.

4. Teleskopický batmeč

Když už jsme zmínili nářaďový opasek, nesmíme zapomenout na další vynález, který v něm Bruce nosí. „V něm“ je klíčovým upřesněním, jelikož uvnitř svého slavného pásu Batman skrývá teleskopický meč, který může po svléknutí opasku rozložit. Tato zbraň byla představena v animovaném seriálu Batman: Odvážný hrdina a v něm ji tento odvážný hrdina používá v souboji s mechanickými droidy.

To je poměrně zábavné rozhodnutí ze strany tvůrců seriálu, jelikož onen meč připomíná světelné meče Jediů ze Star Wars. Září modrou barvou a nepřátelské roboty ladně překrajuje vedví. Vzhledem k technické vymoženosti jeho ostatních vynálezů se meč může zdát jako zastaralé vybavení, ale protože je skládací a svítící, tak to Temnému rytíři odpustíme.

3. Raketové kolečkové batbrusle

Batmobile, batstíhačka nebo batponorka. To jsou jedny z nejznámějších Batmanových dopravních prostředků. Co když se však potřebuje proplétat úzkými uličkami, kam by se nevešel ani jeho superrychlý tank ani jeho další vozidla? Odpověď na tuto otázku můžete opět hledat v komiksech.

Jak už jste možná pochopili, Bruce Wayne by byl skvělým skautem. Naprosto do puntíčku totiž dodržuje pravidlo „vždy připraven“. Právě proto má k dispozici i raketové kolečkové brusle, které mu pomáhají pronásledovat jeho nepřátele, když zrovna nemá přístup ke svým tradičním dopravním prostředkům. O bezpečnosti těchto kolečkových bruslí by se dalo spekulovat, kdo by se chtěl dobrovolně hádat s Batmanem?

2. Raketové batboty

Různí tvůrci příběhů o Batmanovi si s vybavením tohoto superhrdiny nakládají, jak se jim zlíbí. Stačí se podívat na hraný seriál z šedesátých let, ve kterém se role maskovaného hrdiny ujal Adam West. Tento seriál byl plný „ujetých vynálezů“ a už teď vám můžeme slíbit, že se k němu v rámci dnešního článku ještě vrátíme.

Jedním z těchto nepraktických, ale úchvatných „udělátek“ byly i raketové boty, díky kterým Batman a jeho parťák Robin mohli pronásledovat padouchy i ve vzduchu. Opět se nabízí otázka, proč nevyužít relativní bezpečí Batstíhačky, ve které by se nevystavovali neustálému nebezpečí, ale opět se nám Temného rytíře konfrontovat nechce.

I ve filmech jsme se dočkali jedné verze obuvních vylepšení. Ve filmu Batman a Robin, hrdinům filmu v boji proti Mr. Freezovi pomáhaly vysunovací brusle. Nenáviděný snímek režiséra Joela Schumachera (80) je v lecčems „zajímavý“, takže pokud byste se o něm v rámci oslav dne Batmana chtěli dozvědět víc, stačí kliknout sem

1. Batsprej proti žralokům

Jak jsme slíbili, tak u seriálového zpracování příběhů o netopýřím superhrdinovi zůstaneme i pro poslední bod dnešního seznamu. Tento vynález navíc naprosto podtrhuje jeho absolutní připravenost na jakoukoliv možnou situaci. Jak jinak vysvětlíte existenci Batspreje proti žralokům?

Batman se většinou pouští do boje se zločinci v ponurých uličkách Gothamu, a tak logicky neexistuje důvod, proč by si měl dělat starosti s vyvíjením žraločího repelentu. Jen díky tomuto spreji se mu podařilo setřást žraloka, který se mu zakousl do nohy, když se snažil odletět na žebříku visícím z helikoptéry (upřímně bude jednodušší, když se na onu scénu podíváte sami).

Žraločí repelent však není jediným rozprašovačem určeným na specifickou „havěť“, kterou má Temný rytíř ve svém vybavení. V komiksech použil i sprej proti ženským zloduchům. Co? Proč? a Jak? jsou jen jedněmi z mnoha otázek, které při přemýšlení nad touto vychytávkou zůstávají nezodpovězeny.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Joel Schumacher, Adam West

Filmy:
Batman a Robin, Batman: Odvážný hrdina

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Batman, filmové postavy, komiksy, komiksové postavy, Gotham, Bruce Wayne, Bruce Wayne postava, Batman zajímavasti, Batman pomůcky, Batarang X, Batman: Odvážný hrdina, Joel Schumacher filmy, Joel Schumacher tvorba, Joel Schumacher dílo, Temný rytíř zajímavosti
TOPlist