TOP 5 nejočekávanějších filmů konce roku 2023

27.09.2023

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, letní vedra odvál čas a teď už se musíme pomalu připravovat na zimní mrazíky. Oslavy nového roku jsou ale naštěstí pořád v nedohlednu, a tak možná stihnete všechno, co jste si pro rok 2023 naplánovali. Pokud jsou mezi těmito plány i častější návštěvy kin, pak je dnešní článek přímo pro vás.

Dnes jsme si totiž připravili seznam pěti nejočekávanějších snímků, kterých se do konce roku dočkáme. Dejte nám vědět do komentářů, na který z následujících filmů se těšíte nejvíc, případně nám napište, pokud jsme vašeho favorita z výčtu vynechali.

Pět nocí u Freddyho

První snímek dnešního seznamu nejspíš potěší zejména hráče hororových videoher. Filmové adaptace her pravda nemají úplně nejlepší reputaci – v minulosti šlo velmi často o odfláknuté snímky, které měly za úkol především „podojit“ nadšené fanoušky – ale v případě Pěti nocí u Freddyho by mohlo být všechno jinak.

Autor původních her Scott Cawthon (45) se totiž podílel na tvorbě scénáře, což by mohlo alespoň částečně zaručit kvalitu snímku, který bude mít premiéru už 27. října letošního roku. Dalším uklidňujícím prvkem by mohlo být i obsazení filmu, ve kterém najdete mimo jiné i Joshe Hutchersona (30) nebo Matthew Lillarda (53).

Snímek by se měl podle všeho držet herní předlohy a ukazovat především události prvního dílu v novém světle. To ale není celé, ve filmu se podle všeho objeví i postavy, které se v sérii vyskytují až mnohem později, a děj tak bude mnohem zamotanější, než by se mohlo na první pohled zdát. To už je ale taková tradice série Five Nights at Freddy’s.

Zabiják

Od začínajícího filmaře se přesuneme k režisérovi, jehož jméno patří v Hollywoodu k těm nejzvučnějším. Není divu, tenhle mistr napětí má za sebou takové klenoty, jako je Sedm, Klub rváčů, Zodiac nebo Zmizelá. Řeč je samozřejmě o Davidu Fincherovi (61), který se po několika letech odmlky vrací s novým mysteriózním thrillerem s jednoduchým názvem Zabiják.

Hlavní role osamělého vraha bez morálního kompasu či výčitek si zahraje Michael Fassbender (46), což by vás samo o sobě mohlo přesvědčit k tomu, abyste dali Zabijákovi šanci. Ústředního zabijáka poznáme ve chvíli, kdy si vyhlédne další ze svých cílů, ale tentokrát už všechno nepůjde tak hladce, jak byl zvyklý.

Něco se stalo, a Christian přišel o svůj ledový klid, který mu pomáhal vraždit jeho oběti bez mrknutí oka. Začne se navíc bát, že s sebou ztráta jistoty přináší i ztrátu jeho rozumu. Zabiják bude mít premiéru 27. října, kdy bude čekat na všechny předplatitele Netflixu.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech

Teď vám možná přijde, že jsme se už naprosto zbláznili. Hunger Games? Jak je to možné? Vždyť poslední díl této teenagerovské série šel do kin v roce 2015 a poměrně rezolutně uzavřel celý příběh Katniss Everdeen v podání Jennifer Lawrence (33). No a právě v tom je ten háček.

Nový díl Hunger Games s podtitulem Balada o ptácích a hadech bude prequelem série, který se odehrává dávno před tím, než se Katniss poprvé chopila svého luku. Hlavní role se tentokrát chopí Rachel Zegler (22), která je jednou z účastnic 10. Hladových her v historii. Nový snímek bude podle dostupných informací velmi věrný své knižní předloze a to není všechno, na co se mohou diváci těšit.

Vrací se i režisér původních snímků Francis Lawrence (52), který podle většiny fanoušků série odvedl opravdu dobrou práci.

The Marvels

Ačkoliv zájem o superhrdinské filmy v poslední době relativně rapidně klesá, stále existuje věrná fanouškovská základna, která netrpělivě vyhlíží každý snímek z dílny Marvelu nebo DC. Právě Marvel chystá ke konci letošního roku další „bombu“, která se bude točit kolem jedné z nejmocnějších členů Avengers – Captain Marvel.

Tahle hrdinka v podání Brie Larson (33) nepřirostla k srdci každému. Mnohým fanouškům přišla až moc upjatá a nudná, z čehož často vinili i její představitelku. Trailery na snímek s názvem Marvels, ale svědčí o tom, že si Captain Marvel prošla podobnou léčbou jako Thor v podání Chrise Hemswortha (40) mezi druhým a třetím dílem série.

Larson vypadá v roli mnohem uvolněněji a zájem fanoušků mohou zvednout i další hrdinky, které se ve filmu objeví – Monica Rambeau a Kamala Khan. Radost mohou mít i z filmového návratu Nicka Furyho v podání Samuela L. Jacksona (74), kterého jsme ve filmových marvelovkách naposledy viděli před hodně dlouhou dobou.

Napoleon

Na konec dnešního seznamu jsme si (možná pro někoho překvapivě) nechali historický film o jednom z „největších“ vojevůdců světové historie. Řeč je samozřejmě o Napoleonovi Bonapartem, kterého si ve filmu s jednoduchým a všeříkajícím názvem Napoleon zahraje Joaquin Phoenix (48).

Kromě dalších hereckých es je důležité zmínit i režiséra filmu, kterým je legendární Ridley Scott (85), který v současnosti pracuje i na pokračování oscarového Gladiátora. Vzhledem k pokročilému věku tohoto britského filmaře mohou být právě tyhle snímky jedněmi z posledních, kterých se od něj můžeme dočkat.

Podle trailerů a zákulisních informací půjde o plnohodnotný velkofilm plný napětí, nelítostných emocí i obrovských a krvavých bitev. Je tak dost dobře možné, že bude právě Napoleon jedním ze snímků, které se v příštím roce utkají o Oscara za nejlepší film roku 2023. To bychom ale předbíhali. Raději si počkáme do 23. listopadu, kdy se snímek objeví v kinech.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michael Fassbender, Joaquin Phoenix, Brie Larson, Jennifer Lawrence

Filmy:
Klub rváčů, Hunger Games

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmové hvězdy, Filmové novinky, filmové hity, očekávané filmy, aktuální premiéry, filmy 2023, 2023 filmy
TOPlist