TOP 5 nejlepších televizních padouchů

06.04.2020

Co dělá z obyčejného záporáka skutečně nezapomenutelnou postavu? Může to být jeho dojemný příběh, obrovské charisma či pouhá radost, se kterou páchá všechny ohavné činy. V minulosti jsme se již podívali na ty nejlepší filmové padouchy a dnes postoupíme o úroveň dál.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici těch nejlepších padouchů z televizních seriálů. Pokud se váš oblíbený záporák v dnešním seznamu neobjeví, napište nám jeho jméno do komentářů!

5. Ben Linus – Ztraceni

Prvním padouchem dnešního článku je záhadná postava, o které chtěli vědět víc informací snad všichni, kdo měli kolem roku 2004 televizi. Tehdy se totiž na obrazovkách objevil první díl kultovního seriálu s názvem Ztraceni. Příběh tohoto nezapomenutelného televizního počinu byl od samého začátku opředen různými záhadami, které se postupně jedna po druhé odkrývaly.

Jednou z největších záhad byla od samého začátku osoba, která pasažérům havarovaného letu Oceanic 815 znepříjemňovala život na pustém ostrově. Ben Linus, kterého si v seriálu zahrál senzační Michael Emerson (65), byl vůdcem „Těch druhých“, tedy původních obyvatel ostrova, kteří posádce havarovaného letadla dělali na ostrově ze života peklo.

Linus byl geniálním manipulátorem, který se dokázal pohotově vylhat z téměř jakékoliv situace a pro ochranu ostrova byl ochoten udělat naprosto cokoliv. Během šesti sérií obětoval svou dceru, zabil svého otce a nespočet dalších lidí, a dokonce unesl nemluvně, které držel jako rukojmí.

4. Guvernér – Živí mrtví

I další padouch je nesmlouvavým zabijákem, který si jde tvrdě za svým. Je jím Brian Blake, kterému však nikdo ze zombie seriálu Živí mrtví neřekne jinak než Guvernér. Guvernér už od pohledu vypadá jako učebnicový záporák s černou páskou přes oko, oprýskaným kabátem a neustále drsným výrazem v tváři.

Guvernér se v seriálu poprvé objevuje až ve třetí sérii a je pro seriál skutečně vítanou změnou. Předešlí záporáci byli především hladoví nemrtví a až Guvernér ukázal, že jsou lidé během zombie apokalypsy mnohem nebezpečnější než kdejaké krvelačné nestvůry.

Sám sebe však stejně jako většina povedených padouchů jako zločince nevnímá. Snaží se zkrátka chránit svou komunitu, ale jeho metody byly přinejmenším zvláštní. Jeho hrdinství navíc nepomáhají ani masové vraždy, útoky na ostatní přeživší, ani jeho infikovaná dcera, kterou drží zavřenou ve svém domě.

3. Gustavo „Gus“ Fring – Perníkový táta

Perníkový táta (v angličtině Breaking Bad) je dalším kultovním seriálem plným senzačních záporáků bez špetky slitování. Není se čemu divit, když je i hlavní hrdina vlastně padouchem. Jen těžko můžete za hrdinu označit někoho, kdo poslední měsíce před svou smrtí tráví výrobou a prodejem metamfetaminu.

Walter White je bývalým učitelem chemie, kterému byla diagnostikovaná rakovina a doktoři mu odhadovali jen několik měsíců života. Aby zabezpečil svou rodinu i po své smrti, rozhodl se dát na dráhu zločinu, a musel se tak potýkat s různými pochybnými živly. Jedním z nich je i Gustavo Fring, nenápadný asociál, který je zároveň vůdcem kriminálního impéria.

Gustavo je sociopat, psychopat, a určitě byste u něj našli i celou řadu dalších nelichotivých diagnóz. Mimo to je však i brutálním a nekompromisním kriminálníkem. Nemá sebemenší problém zabíjet své spolupracovníky, kteří se mu jen trochu zprotiví, aby svým nepřátelům ukázal, kdo je tady šéf.

2. Dr. Hannibal Lecter – Hannibal

Doktora Hannibala Lectera budete pravděpodobně znát v podání sira Anthonyho Hopkinse (82) z filmů jako Mlčení jehňátek, Červený drak nebo jednoduše Hannibal. Stejné jméno nese i seriálový počin, ve kterém se role psychiatra, který si pochutnává na lidském mase, zhostil dánský herec s obrovským talentem – Mads Mikkelsen (54).

V seriálovém Hannibalovi je hlavním hrdinou brilantní detektiv Will Graham, který má mimořádné empatické nadání. Dokáže se vcítit do mysli vrahů a rekonstruovat jejich myšlenky i metody. Právě z toho důvodu navštěvuje ordinaci Hannibala Lectera, který mu pomáhá s tím, aby se ze své speciální schopnosti nezbláznil.

Ve skutečnosti však Lecter s Grahamem spolupracuje z jiného důvodu. Má tak bezprostřední přístup k jeho vyšetřování, a může tak odvádět pozornost policejního sboru pryč od vlastních vražd. Namísto toho, aby detektivovi s jeho léčbou pomáhal, jím manipuluje a dělá v jeho mysli ještě větší paseku.

1. Ramsay Bolton – Hra o trůny

Epický seriál televize HBO s názvem Hra o trůny je plný skvělých postav padouchů, kteří komplikují životy hrstky hrdinů, kteří stále ještě ve fiktivním Západozemí žijí. Jsou tu Lannisteři vedení zákeřnou Cercei, její krvelačný syn Joffrey, jehož úchylné choutky by otřásly nejedním masovým vrahem, dále Stannis Baratheon, který nechal upálit vlastní dceru, lstivý Walder Frey a mnoho dalších.

Výběr jediného padoucha byl proto v případě Hry o trůny mnohem náročnější než u jiných seriálů. Nakonec však volba padla na Ramsayho Boltona, sadistického psychopata, který se vyžívá v mučení svých obětí, a to jak fyzickém, tak psychickém. Ramsaymu není nic svaté a nedělá rozdíly v tom, jestli vraždí děti, muže nebo ženy.

Je totiž jedním z těch padouchů, kteří se vám naprosto vryjí pod kůži a z hloubi duše je nenávidíte. Ramseyho nejhorším mučením si prošel Theon Greyjoy, kterého jeho brutální věznitel mučil dlouhé měsíce a kterého nakonec úplně duševně zlomil. Z Theona se stal poslušný Reek, věrný a bezduchý sluha krutého Boltona.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mads Mikkelsen, Michael Emerson, Anthony Hopkins

Filmy:
Hra o trůny, Mlčení jehňátek, Ztraceni, Perníkový táta

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
seriál Ztraceni, filmové zajímavosti, slavné filmové postavy, filmoví padouši, padouši, Mads Mikkelsen filmy, severští herci, negativní filmové postavy, záporné filmové postavy, Michael Emerson filmy, Michael Emerson zajímavosti, Michael Emerson role, Ramsay Bolton, Dr. Hannibal Lecter, Ben Linus Ztraceni, Ben Linus
TOPlist