TOP 5 nejlépe placených herců roku 2022

07.01.2023

Se začátkem nového roku často přichází i přemítání o tom, jak byl ten předchozí rok úspěšný. Na poli kinematografie šlo o nezvykle plodný rok, protože jsme se po covidovém období dočkali řady kasovních trháků, které svým tvůrcům přinesly obrovské balíky peněz. Ostatně, přečtěte si náš předchozí článek, ve kterém jsme psali o těch nejvýdělečnějších filmech loňska.

U tématu TOP filmů roku 2022 zůstaneme i dnes, jen se od výdělků filmů přesuneme k výplatám jednotlivých herců. Dnes se totiž zaměříme na filmové hvězdy, které si na své účty v loňském roce připsaly ty největší balíky peněz. Žebříček každoročně sestavuje časopis Insider, a i letos se na něm objevuje několik „starých známých“.

Dwayne Johnson – 22,5 milionu $

Jedním z hollywoodských matadorů, kteří se mezi TOP 5 nejlépe placených herců objevují už několik let v řadě, je i Dwayne Johnson (50). Ten původně začínal jako zápasník v americkém wrestlingu, ale netrvalo to dlouho a zkusil své štěstí i před filmovými kamerami. Vůbec poprvé to bylo ve filmu Mumie se vrací v roce 2001, ale skutečně respektovaným hercem se stal až přibližně o deset let později.

Dnes je jeho obsazení pro filmová studia jistotou, že se jejich filmu povede dobře. Za jeho ohromnými zisky je totiž kromě hory svalů i poměrně slušný herecký talent, který „The Rock“ uplatňuje v akčních i komediálních filmech. Letošních 22,5 milionu dolarů si však odnesl z jiného žánru, kterým jsou superhrdinské filmy.

Stal se totiž představitelem titulního antihrdiny filmu Black Adam. Ve filmu nejen hrál, ale zároveň byl i jeho producentem a nemalou částku si odnesl i za propagaci filmu na svých sociálních sítích.   

Brad Pitt – 30 milionů $

Protože herci dostávají výplatu většinou během, nebo dokonce i před samotným natáčením, občas se stane, že si na svůj účet připíší slušnou částku, aniž by věděli, jak se jejich film bude nakonec jmenovat. To je případ i Brada Pitta (59), který za loňský rok utržil 30 milionů dolarů, ačkoliv nikdo neví, o jaký film půjde.

To ale neznamená, že bychom o novém Pittově projektu nevěděli vůbec nic. Půjde o drama z prostředí Formule 1, které bude režírovat Joseph Kosinski (48). Nechceme předem nic prozrazovat, ale v dnešním článku si ještě určitě přečtete i o dalším z filmů tohohle amerického režiséra.

Leonardo DiCaprio – 30 milionů $

Podobný případ nastal i u Pittova hereckého kolegy z tarantinovky Tenkrát v Hollywoodu. Vloni žádný snímek s Leonardem DiCapriem (48) sice nevyšel, přesto za něj oscarový herec už zaplaceno dostal. V jeho případě navíc víme i to, na jaký snímek se můžeme v příštím roce těšit.

Svých třicet milionů DiCaprio získal za film s názvem Killers of the Flower Moon. Tenhle multižánrový film, který se bude pohybovat někde mezi westernem, krimi, thrillerem a historickým dramatem, bude vyprávět o vraždách v americkém indiánském kmeni Osage, ke kterým došlo za záhadných okolností ve 20. letech minulého století.

Kromě DiCapria se ve filmu objeví například i Robert De Niro (79) nebo Brendan Fraser (54) a celé natáčení vedl Martin Scorsese (80), se kterým sám DiCaprio už několikrát spolupracoval.

Will Smith – 35 milionů $

Will Smith (54) se v uplynulém roce sice dostal několikrát do médií, ale kvůli jeho filmovým rolím to nebylo. Důvodem obrovského zájmu médií byla facka, kterou uštědřil svému hereckému kolegovi Chrisi Rockovi (57) při loňském udílení Oscarů. Rock si totiž jedním ze svých vtipů vystřelil ze Smithovy manželky, což se herec rozhodl vyřešit tím, že nakráčel na podium a obtiskl svou dlaň na Rockovu tvář.

Ještě absurdnější byl moment, kdy se Smith na podium vrátil, aby zde později převzal Oscara za nejlepší výkon ve filmu Král Richard: Zrození šampiónek. Do dnešního článku se ale Smith dostal díky jinému filmu, který měl premiéru teprve devátého prosince 2022.

Film vypráví příběh černošského otroka, který se snaží zachránit útěkem z otrokářského jihu na liberálnější sever Ameriky. V cestě mu však stojí několik překážek včetně nelítostné jižanské armády. Smith si za tuhle akční drama odnesl slušných 35 milionů dolarů.

Tom Cruise – přes 100 milionů $

Jak už jsme zmínili, v dnešním článku se objeví ještě jeden film Josepha Kosinského, který také vypráví příběhy pilotů. Tentokrát však nejde o piloty formulí, ale o piloty stíhacích letounů. Nejvyšší obnos si za loňský rok totiž odnesl Tom Cruise (60) – hlavní hvězda, producent a „duchovní otec“ filmu Top Gun: Maverick.

Ten se stal nejen vůbec nejvýdělečnějším filmem loňska (pokud ho nepředstihne druhý Avatar) a i Cruise se stal nejlépe placeným hercem roku 2022, který vloni utržil přes 100 milionů dolarů. Tenhle fakt je o poznání zajímavější, když vezmete v potaz, že za hlavní roli v původním Top Gunu Cruise dostal „pouhých“ 13 milionů.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Tom Cruise, Dwayne Johnson

Filmy:
Mumie se vrací, Top Gun

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Tom Cruise, leonardo dicaprio, nejlépe placení herci, Top Gun Maverick, filmy 2022, platy herců, nejúspěšnější filmy 2022, nejúspěšnější herci, top filmy, výplaty herců
TOPlist