TOP 5 nejbrutálnějších smrtí z Tarantinových filmů

19.04.2019

Quentin Tarantino (56) je režisérem kultovních filmů, které mají fanoušky snad po celém světě. Jeho snímky jsou proslulé velkým smyslem pro detail, vytvářením nezapomenutelných hlášek, ale i svou syrovostí a drsností. Tarantino se totiž ve svých filmech rozhodně nebojí ukázat nějakou tu krev, za což ho někteří nenávidí, ale jiní naprosto milují.

My jsme se vám dnes rozhodli představit ty nejbrutálnější a nejodpornější smrti z těchto filmů, což může být pro slabé povahy docela šok. Pokud tedy nemáte rádi násilí, pak si raději přečtěte některý z našich méně brutálních článků, například ten o nejkratších manželstvích celebrit. Pokud ale máte pro strach uděláno a nějaký ten krvák vás jen tak nerozhodí, směle se pusťte do dnešního žebříčku!

5. Pan Světlý a pan Oranžový – Gauneři

Rozhodli jsme se, že vás do hrůz dnešního žebříčku dostaneme pěkně polehoučku skrze první celovečerní film, který Tarantino kdy natočil. Tím jsou Gauneři z roku 1992, kteří vypráví příběh zpackané loupeže diamantů. Pečlivě naplánovanou loupež zločincům zhatí policie, která má v týmu lupičů svého muže. Nikdo z týmu však netuší, kdo je ve skutečnosti zrádcem.

Nevraživost mezi všemi členy zločinecké organizace stoupá a nikdo ze zlodějů neví, komu může věřit. Scéna, kterou se Gauneři nominovali do dnešního žebříčku, se týká mučení zajatého policisty, ze kterého chce pan Světlý dostat informace o zrádci, který jejich plán vyzradil policii. Přestože je spousta násilí v této scéně jen naznačovaná, je tento moment tak ikonický, že jsme jej do dnešního článku zkrátka zařadit museli.

Pan Světlý tancuje kolem zajatého policisty do rytmů písně Stuck in the Middle with You kapely Stealers Wheel a pak se na okamžik zastaví a bodne policistu do tváře svým nožem. To mu však nestačí, a tak mu ještě uřízne ucho, se kterým si pak chvíli hraje. Nakonec se rozhodne, že nespolupracujícího policistu polije benzínem a zapálí. Než však stihne na svázaného nebožáka hodit zapalovač, prostřílí mu hrudník dvanácti výstřely z pistole skutečný zrádce týmu – pan Oranžový.

4. Žid Baribal a jeho senzační odpal – Hanebný pancharti

Hanebný pancharti vypráví několik prolínajících se příběhů v nacisty ovládané Francii během druhé světové války. Mezi hrdiny filmu patří i speciální vojenská jednotka, která v centru okupované Francie tajně likviduje nacistické elity a dělá vše proto, aby rozvrátila nepřátelské vojenské operace.

Jedním z členů tohoto komanda je i Donny Donowitz, kterému se přezdívá Žid Baribal. Ten má mezi nacisty opravdu děsivou pověst. Ke svým obětem je totiž velmi brutální, což dokazuje i scéna, kterou jsme do dnešního článku zařadili. V ní se Donny rozhodne zabít jednoho z nacistických důstojníků dobře mířenými údery baseballovou pálkou přímo do hlavy.

Hned po prvním úderu vám ztuhne krev v žílách v momentě, kdy se pálka dotkne hlavy nacisty. Z té kvůli Donnyho ohromné síle okamžitě vylétnou částečky čehosi a muž je určitě na místě mrtev. To však Donnymu nestačí a důstojníka dále mlátí hlava nehlava (v tomto případě spíše nehlava), dokud není mozek jeho oběti rozmělněn na kaši.

3. Marvinova nehoda – Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Jen obtížně byste mezi Tarantinovými filmy hledali oblíbenější film než jeho Pulp Fiction: Historky z podsvětí z roku 1994. Film je plný nezapomenutelných hlášek, ikonické hudby a chytře vymyšlených příběhů, které se navzájem vzájemně ovlivňují. Pulp Fiction je teprve druhým filmem tohoto amerického režiséra, ale už v něm se mu podařilo vytvořit vlastní neopakovatelný styl.

Součástí tohoto režisérského stylu je i hodně suchý humor, který v jeho filmech najdete. Není pro něj asi lepší příklad než scéna, ve které John Travolta (65) v roli Vincenta Vegy omylem střelí do hlavy svého informátora Marvina. Jeho hlava se rozletí na kusy a tyto kusy zaneřádí celé auto, ve kterém gangsteři jedou.

Vincent a Jules se tak dostávají do nebezpečné situace. Za bílého dne jednou v krví zmáčeném autě centrem Los Angeles, kde jsou policisté na každém rohu. Musejí se proto někam hodně rychle „zašít“ a kusy lebky a mozku z auta uklidit. Tato scéna je brutální nejen obří explozí krve, ale i poměrným nezájmem, se kterým přeživší gangsteři toto nešťastné zabití řeší.

2. Šílená osmaosmdesátka – Kill Bill

První i druhý díl filmové série Kill Bill jsou plné ikonických zabití, kterými zhrzená Nevěsta trestá členy Zabijáckého Komanda Zmijí. Rozhodli jsme se však, že vám dnes v každém bodě představíme jiný Tarantinův film, a tak jsme sem Kill Bill zařadili jen jednou. Když ale jednou, tak pořádně. Vybrali jsme proto scénu, ve které Nevěsta zabije přibližně čtyřicet členů gangu, chránícího Lucy Liu (50) v roli O-Ren.

Šílenou osmaosmdesátku, jak si gang nechává říkat, si Nevěsta podá v japonském podniku zvaném Dům modrých listů. Nepřátele odstraňuje pomocí svého nového samurajského meče, bojového umění a všeho, co jí zkrátka přijde pod ruku. Využívá proto i zbraně svých protivníků nebo vybavení baru. Useknuté končetiny, kaluže krve a znetvořená těla působí velmi drsně, jelikož tato scéna není z velké části doplněna žádnou hudbou. Divák si tak tuto téměř desetiminutovou scénu užívat opravdu naplno.

Scéna je tak drsná, že byla v původní verzi filmu zobrazována černobíle, aby se alespoň trochu snížilo násilí, které je v ní opravdu maximální. Nyní však tuto scénu můžete v celé její krvavé kráse nalézt na Youtube, a to v barevném provedení.

1. Čelní srážka – Grindhouse: Auto zabiják

Nakonec jsme si schovali scénu, která je až tak překvapivě brutální, že se vám z ní bude dělat nevolno i v případě, že máte silný žaludek. Scéna pochází z Tarantinova nejméně oblíbeného filmu, kterým je Grindhouse: Auto zabiják. Na projektu s názvem Grindhouse Tarantino spolupracoval s dalším kultovním režisérem brutálních filmů – Robertem Rodriguezem (50) – přičemž jeho Grindhouse: Planeta Teror je o poznání kvalitnějším snímkem.

Dnešní článek je však o brutálních scénách z Tarantinových filmů, a tak se musíme vrátit k Autu zabiják. Tento film vypráví příběh vyšinutého kaskadéra, který si krátí volné chvíle tím, že svým autem vraždí nevinné dívky. Právě záběry z jeho útoků jsou opravdu drsné, protože Tarantino tyto čelní srážky zobrazuje v tom největším a nejbrutálnějším detailu.

Nic netušící dívky nejprve oslní světlo reflektoru, který Kaskadér Mike zapíná vždy jen vteřinu před srážkou a pak nastane ta pravá řež. Vzduchem létají utržené končetiny, točící se kola Mikeova letícího auta trhají obličeje dívek a zkáza je zkrátka všude.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Lucy Liu, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino

Filmy:
Gauneři, Kill Bill, Hanebný pancharti, Grindhouse: Auto zabiják, Historky z podsvětí

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Quentin Tarantino filmy, Quentin Tarantino tvorba, akční scény, brutální filmové scény, Kill Bill scény, Quentin Tarantino scény, Quentin Tarantino Kill Bill, Hanebny parchanti scény
TOPlist